Abi ekipos po pralaimėjimų pirmame rate atitinkamai 1:2 italams ir 1:3 Kosta Rikai trauktis jau neturėjo kur ir kovojo tik dėl pergalės.

Sėkmė nusišypsojo urugvajiečiams. Nugalėtojams du įvarčius pelnė Luisas Suarezas - 39-ą ir 85-ą minutėmis. Santykį 75-ą minutę buvo išlyginęs Wayne'as Rooney.

Wayne'as Rooney

Anglai po antro pralaimėjimo čempionate su 0 taškų yra ties iškritimo iš turnyro riba. Jiems ne tik patiems reikia sutriuškinti Kosta Riką (3 tšk.), bet ir laukti palankių Italijos rinktinės (3 tšk.) rezultatų. Urugvajus įsirašė 2 taškus ir tęsią kovą dėl kelialapio į kitą etapą.

Tai buvo 11-as anglų ir urugvajiečių tarpusavio mačas mačas istorijoje. Pergalių balansas kol kas yra Urugvajaus rinktinės naudai - 5 pergalės, 3 lygiosios ir 3 pralaimėjimai.

Pastarąjį kartą komandos žaidė draugiškas rungtynes. 2006 metų kovo 1 dieną Liverpulyje buvo užfiksuotos nulinės lygiosios.

Pasaulio čempionatuose Anglijos ir Urugvajaus keliai susikirto du sykius. 1954-ais Urugvajus šventė pergalę ketvirtfinalyje 4:2, o 1966 metais dvikova grupės varžybose baigėsi taikiai 0:0. Tais metais anglai pirmą ir kol kas vienintelį sykį tapo pasaulio čempionais. Urugvajus triumfavo dukart - 1930 ir 1950 metais.

Beje, tai buvo pirma Urugvajaus rinktinės pergalė po 44-erių metų pertraukos prieš Europos komandą pasaulio futbolo čempionatų finalo etapuose. Paskutinį kartą iki šio susitikimo urugvajiečiai laimėjo prieš Senojo žemyno ekipą 1970-ais Meksikoje, kai pirmenybių ketvirtfinalyje per pratęsimą 1:0 įveikė SSSR futbolininkus.

Rezultatas:

Anglija 1 - 2 Urugvajus

39' Luis Suarez [0 - 1]
75' Wayne Rooney [1 - 1]
85' Luis Suarez [1 - 2]

Anglija: Joe Hart, Glen Johnson, Phil Jagielka, Gary Cahill, Leighton Baines, Jordan Henderson (Rickie Lambert), Steven Gerrard, Danny Welbeck (71' Adam Lallana, Wayne Rooney, Raheem Sterling (64' Ross Barkley), Daniel Sturridge.

Urugvajus Fernando Muslera, Jose Maria Gimenez, Diego Godin, Martin Caceres, Alvaro Pereira, Alavaro Gonzalez (78' Jorge Fucile), Egidio Arevalo Rios, Nicolas Lodeiro (64' Christian Stuani), Cristian Rodriguez, Edinson Cavani, Luis Suarez (88' Sebastian Coates).

kamuolio kontrolė: 38 proc. - 62 proc.

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: Thomas Mulleris (Vokietija), Arjenas Robbenas ir Robinas Van Persie (abu - Olandija) - po 3 įvarčius.

Pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje dalyvauja 32 rinktinės, kurios pirmajame etape suskirstytos į aštuonias grupes. Į pirmenybių aštuntfinalį pateks dvi geriausios kiekvienos grupės ekipos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1132)