Belgai buvo atsilikę nuo priešininkų 0:1, kai 25-ą minutę 11 metrų baudinį realizavo Sofiane'as Feghouli. Alžyro ekipa pirmavo iki 70-os minutės, o paskui palūžo. 70-ą minutę Marouane'as Fellaini galva išlygino skirtumą 1:1, o 80-ą Driesas Mertensas po greitos kontratakos įmušė ir pergalingą įvartį - 2:1. Įdomu tai, kad abu šie futbolininkai aikštėje pasirodė po keitimų.

Belgija pastarąjį kartą pasaulio čempionate žaidė 2002-ais metais. Per paskutines septynerias rungtynes belgai planetos pirmenybėse nepralaimi - pergalės prieš Alžyrą (2:1) ir Rusiją (3:2) ir penkerios lygiosios (įvarčiai 11:9). Penkis svarbiausius turnyrus belgai pradeda sėkmingai - trys pergalės ir dvejos lygiosios. Paskutinį kartą Belgija pralaimėjo 1994 metų pasaulio čempionate - 0:1 Saudo Arabijai.

Alžyro rinktinė su Belgija žaidė tris kartus (dabar jau du pralaimėjimai ir lygiosios). Alžyriečiai - viena nerezultatyviausių komandų pasaulio čempionatų istorijoje. Dešimtyje rungtynių jie pelnė vos 7 įvarčius, o paskutiniuose penkiuose mačuose neįmušė nei vieno įvarčio. Šią „sausrą“ nutraukė S. Feghouli baudinys Brazilijoje 2014-ais.

Rezultatas:

Belgija 2 - 1 Alžyras

25' Sofiane Feghouli [0 - 1] (iš 11 metrų baudinio)
70' Marouane Fellaini [1 - 1]
80' Dries Mertens [2 - 1]

Belgija: Thibaut Courtois, Toby Alderweireld, Vincent Kompany, Daniel van Buyten, Jan Vertonghen, Axel Witsel, Mousa Dembele (65' Marouane Fellaini), Nacer Chadli (46' Dries Mertens), Kevin De Bruyne, Eden Hazard, Romelu Lukaku (58' Divock Origi).

Alžyras: Rais M'Bolhi, Mehdi Mostefa, Madjid Bougherra, Rafik Halliche, Faouzi Ghoulam, Carl Medjani (84' Nabil Ghilas), Sofiane Feghouli, Saphir Taider, Nabil Bentaleb, Riyad Mahrez (71' Mehdi Lacen), El Arabi Hillel Soudani (66' Islam Slimani).

Pasaulio futbolo čempionatas: Belgija - Alžyras
66-ą min. Belgijos rinktinė turėjo dvi puikias progas išlyginti rezultatą, bet J. Vertongheno ir Divocko Origi smūgius atrėmė R. M'Bolhi. Belgai dar labiau padidino spaudimą varžovams ir 70-ą min. nuo atsarginių suolo į aikštę įėjęs Marouane'as Fellaini galva išlygino skirtumą - 1:1. Po išlyginamo įvarčio Belgijos ekipa nemažino apsukų. Panašu, jos lygiosios netenkino. 80-ą min. belgai perėmė kamuolį netoli savo vartų, surengė greitą ataką trys prieš du ir Driesas Mertensas įmušė antrą įvartį - 2:1. Jam puikų perdavimą atliko Edenas Hazardas. Belgai pajuto „kraujo skonį“ ir 84-ą min.  M. Fellaini galva vos trečią kartą nepasiuntė kamuolio į alžyriečių vartus. Paskutinėmis sekundėmis alžyriečiai nesėkmingai rengė priešininkų vartų šturmą. Po finalinio teisėjo švilpuko paaiškėjo, kad Belgija nugalėjo Alžyrą - 2:1.
Antras kėlinys prasidėjo. Keitimas Belgijos rinktinėje. Driesas Mertensas pakeitė Nacerą Chadlį. Belgai skuba pirmyn ir bando lyginti rezultatą. 50-ą min. A. Witselis po kampinio nesitikėjo kamuolio ir šis jam keistai pataikė į galvą. 51-ą min. iš dešinio atakos sparno pavojingai kamuolį skersavo D. Mertensas, bet kamuolys Romelu Lukaku nepasiekė. Nors Belgija pagal kamuolio kontrolę pirmauja 67 proc. - 33 proc., bet toliau įvarčių persvara lieka Alžyro naudai. 57-ą min. alžyriečiai po kampinio vos neįmušė antro įvarčio, kai kamuolį Carlas Medjani smūgiavo pakaušiu. Žaidimo braižas nesikeitė: belgai bandė atakuoti, alžyriečiai patikimai gynėsi ir pavojingai kontratakavo.
Rungtynės prasidėjo. Belgai pasaulio čempionatų finalo etape dalyvauja jau 12-ą kartą, o alžyriečiai - 4-ą. Dvikovos pradžioje kiek aktyvesnė Alžyro rinktinė. Belgai kol kas žaidžia itin atsargiai. 7-ą min. belgai bandė surengti kažką panašaus į ataką. Sužaidus 12-ą min. belgai perėmė iniciatyvą ir kamuolio kontrolę. 18-ą min. alžyriečiai surengė gana pavojingą išpuolį, bet puolėjui nepavyko pataikyti į vartus. 21-ą min. Axelis Witselis smūgiavo į Alžyro vartus, bet budrus buvo vartininkas Raisas M'Bolhi. 23-ią min. į Belgijos rinktinės vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys. Gynėjas Janas Vertonghenas timptelėjęs už rankos baudos aikštelėje pargriovė jį aplenkusį varžovą Sofiane'ą Feghoulį. 25-ą min. Alžyras pirmauja 1:0 po to, kai baudinį realizavo pats „nukentėjusysis“ S. Feghouli. Po įvarčio belgai pradėjo žaisti aktyviau, 34-ą min. vėl pavojingai smūgiavo A. Witselis iš Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija) klubo. Vėliau žaidimas aprimo ir abiejų komandų futbolininkai laukė pertraukos. 44-ą min. savo laimę pabandė belgas Naceras Chadli. Po pirmų 45-ių min. Alžyras pirmauja - 1:0.

kamuolio kontrolė: 65 proc. - 35 proc.

Rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas - 3 įvarčiai - Thomas Mulleris (Vokietija).

Pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje dalyvauja 32 rinktinės, kurios pirmame etape suskirstytos į aštuonias grupes. Į pirmenybių aštuntfinalį pateks dvi geriausios kiekvienos grupės ekipos.