Paskutinį sykį planetos pirmenybėse dar prieš 12 metų, 2002-ais, Pietų Korėjoje ir Japonijoje kovoję, bet tada net grupės etapo neįveikę rusai šį kartą tikisi pasirodyti kur kas sėkmingiau.

Tuo tikslu nuspręsta iš pagrindų atnaujinti ir nacionalinės komandos aprangą.

Ji – ne tik revoliuciškai lengva, sverianti viso labo 103 gramus (lengviausia pasaulyje), bet ir unikalaus dizaino.

„Didžiausias jos privalumas – dizainas, kurį įkvėpė mūsų šalies pasiekimai kosmose“, – pažymi Rusijos rinktinės atstovai.

Ir iš tiesų, rusai pasaulio čempionate išsiskirs iš visų: į Braziliją jie nusivežė dviejų tipų aprangą – vyšninę (šeimininkų) ir baltą (svečių). Pirma pagal spalvą primena Kremliaus sieną, o antra – kosmonauto kostiumą.

Ant vyšninės aprangos, po šalies herbu – paminklo „Kosmoso užkariautojams“ atvaizdas. Tuo metu baltą puošia dar originalesnis elementas – išlenkto Žemės rutulio horizonto kontūras, simbolizuojantis vaizdą, kurį 1961 metais pamatė pirmas žmonijos istorijoje į kosmosą laivu „Vostok“ pakilęs ir mūsų planetą apskriejęs Jurijus Gagarinas.

Tokią aprangą sukūrusi firma „Adidas“ tarsi siunčia žinutę visiems: jei jau rusai gali užkariauti kosmosą, tai kodėl negali laimėti pasaulio čempionato Brazilijoje?

Tam, panašu, neprieštarautų ir gynėjas Vasilijus Berezuckis.

„Manau, kad patekimas į ketvirtfinalį ar pusfinalį mums būtų neblogas rezultatas. Bet norisi, žinoma, daugiau“, – svajoja jis.

„Kremliaus sienos spalva labai graži. Kai kas į tai, kad buvo pasirinkta būtent ji, reagavo neigiamai, bet man asmeniškai vyšninė apranga labai patinka, – pridūrė V. Berezuckis.

Saugas Aleksandras Samedovas irgi patenkintas tuo, ką dėvės Brazilijoje.

„Apranga kaip reikiant: ir graži, ir lengva. Dabar svarbiausia nepadaryti jai gėdos“, – teigė jis.

Primename, kad Rusijos rinktinė žais H grupėje kartu su Belgija, Pietų Korėja ir Alžyru. Rusai pirmame mače su korėjiečiais bus laikomi formaliais aikštės šeimininkais, o dvikovose su belgais ir alžyriečiais – svečiais.

Iš kitų rinktinių aprangų originalumu išsiskiria Gana ir Kamerūnas, kurių marškinėliai išmarginti tautiniais raštais.

Kamerūno rinktinės apranga
Foto: AFP/Scanpix