Baudinių serijoje paragvajiečiai mušė be klaidų, o japonams lemiamu tapo netikslus Yuichi Komano smūgis.

Sutikimui vadovavo – arbitras iš Belgijos Frankas De Bleeckere.

Japonai aštuntfinalyje anksčiau dalyvavo tik kartą, kai iškopė iš grupės varžybų 2002 metais planetos pirmenybėse namuose. Šįkart pasiekimo pagerinti nepavyko.

Paragvajaus futbolininkai iki antrojo etapo prasibrovė 1986, 1998, 2002 m., tačiau visada finišuodavo aštuntfinalyje.

Antrą vietą E grupėje užėmusi Japonijos komanda pakeliui į aštuntfinalį 1:0 įveikė Kamerūno vienuolikę, 0:1 nusileido olandams ir lemiamame susitikime 3:1 eliminavo danus.

F grupės nugalėtoja Paragvajaus rinktinė turnyrą pradėjo lygiosiomis 1:1 su Italijos komanda, vėliau 2:0 nugalėjo Slovakijos ekipą ir sužaidė taikiai 0:0 su Naujosios Zelandijos futbolininkais.

Pirmą kartą ketvirtfinalyje žaisiantys Paragvajaus futbolininkai susitiks su Portugalijos arba Ispanijos rinktine. Šių komandų akistata – vėlyvą antradienio vakarą.

Paragvajaus rinktinės sudėtis: Justo Villar, Antolin Alcaraz, Paulo Da Silva, Claudio Morel Rodriguez, Carlos Bonet, Cristian Riveros, Nestor Ortigoza (75 min. Edgar Barreta), Edgar Benitez (60 min. Nelson Valdez), Enrique Vera, Lucas Barrios, Roque Santa Cruz (94 min. Oscar Cardozo).

Japonijos rinktinės sudėtis: Eiji Kawashima, Marcus Tulio Tanaka, Yuji Nakazawa, Yuto Nagatomo, Yuichi Komano, Yuki Abe (81 min. Kengo Nakamura), Yasuhito Endo, Makoto Hasebe, Yohito Okubo (105 min. Keiji Tamada), Keisuke Honda, Daisuke Matsui (65 min. Shinji Okazaki).

Rungtynės

Japonijos futbolininkai pirmosiomis minutėmis keletą kartų pabandė smūgiuoti iš toliau, bet didesnės grėsmės varžovų vartams nekėlė. Paragvajaus žaidėjai kamuolį kontroliavo ilgiau, stegėsi atidžiai gintis ir neskubėdami rengė atakas.

Abi komandos nerizikavo, mobiliai grįždavo į gynybą, tad per pirmąsias 15 minučių pavojingų epizodų nebuvo nė prie vienų vartų.

Migdančią ramybę 20-ą min. nutraukė paragvajiečiai. Lucasas Barriosas varžovų baudos aikštelėje techniškai apsisuko su kamuoliu pro du gynėjus ir iššoko vienas prieš vartininką. Vis dėlto Paragvajaus komandos puolėjui smūgiuoti buvo nepatogu ir Eiji Kawashima atmušė kamuolį.

Iškart po to sukruto ir japonai – 21-ą min. tolimu smūgiu Paragvajaus vartų kontrukciją sudrebino Daisuke Matsui. Žaidimas pagaliau įsibėgėjo.

28-ą min. gerą progą turėjo Roque Santa Cruzas – po kampinio kamuolys nukrito jam po kojomis baudos aikštelės viduryje, bet per vėlai susiorientavęs puolėjas mušė pro šalį.

Po šių epizodų komandų atakos vėl aprimo. Pavojingiau atakavo Japonijos futbolininkai, 40-ą min. Keisuke Honda baudos aikštelės prieigose kamuolį siuntė prie pat vartų virpsto.

Antrojo kėlinio pradžioje Paragvajaus komandos saugas Nestoras Ortigoza pavojingai įsiveržė į varžovų baudos aikštelę, tačiau mobilizavęsi japonai sugebėjo užblokuoti jo ataką.

Po kelių minučių Yuto Nagatomo smūgiavo iš toli, kamuolys dar rikošetu kliudė Paragvajaus rinktinės gynėją, tačiau vartininkas Justo Villaras jį sugavo.

59-ą min. po perdavimo iš krašto Japonijos baudos aikštelėje aukščiau visų iššokęs Cristianas Riverosas galva smūgiavo vartų link – japonus nuo įvarčio išgelbėjo tik patikimas E. Kawashimos žaidimas.

Įpusėjus antrajam kėliniui komandos vėl rinkosi mažesnę riziką ir saugesnį žaidimą, į atakas eidavo mažiau žaidėjų – bet kokios klaidos kaina augo sulyg kiekviena minute.

Paskutinėmis kėlinio minutėmis Japonijos futbolininkai dar bandė kiek paspausti varžovus, tačiau jų veiksmai buvo netikslūs. Tuo metu Paragvajaus rinktinė jau laukė pratęsimo.

Pagrindinis mačo laikas nugalėtojo taip ir neišaiškino – 0:0.

95-ą min. japonų gynėjai L. Barriosui suteikė laisvės baudos aikštelėje ir šis galva smūgiavo tiesiai į vartininką E. Kawashimą. Paragvajaus atakos tęsėsi – 97-ą min. tikslų perdavimą gavęs Nelsonas Valdezas tiesiog nučiuožė su kamuoliu vartininko link, tačiau šis laiku sugebėjo užtverti kelią.

99-ą min. Paragvajaus rinktinės vartų sargas J. Villaras atmušė K. Hondos baudos smūgiu paleistą kamuolį. Netrukus veiksmas vėl persikėlė prie japonų vartų – atrodė, kad jie išsaugojo mažiau jėgų.

Pirmame pratęsimo kėlinyje rezultatas nepasikeitė. Komandos vėl apsikeitė vartais ir stojo žaisti paskutines 15 minučių.

Antrajame pratęsimo kėlinyje puolime vėl aktyvesni buvo Paragvajaus futbolininkai, o japonai surengė vieną pavojingą kontrataką 116-ą minutę, tačiau tiksliai užbaigti jos nepavyko. Papildomas laikas nugalėtojo taip pat neišaiškino ir komandos pirmą kartą šiame čempionate stojo mušti 11 metrų baudinius.

11 metrų baudinių serija

Pirmasis į vartus stojo Japonijos vartininkas E. Kawashima, tuomet – paragvajietis J. Villaras.

E. Barreta – taikliai (1:0)

Y. Endo – taikliai (1:1)

L. Barriosas – taikliai (2:1)

M. Hasebe – taikliai (2:2)

C. Riverosas – taikliai (3:2)

Y. Komano – pataikė į skersinį (3:2)

N. Valdezas – taikliai (4:2)

K. Honda – taikliai (4:3)