Mačo vyriausiasis arbitras – Benito Archundia Tellezas iš Meksikos.

Kitose F grupės rungtynėse antradienį jėgas išmėgins Naujoji Zelandija ir Slovakija.

Italams šiame susitikime nepadėjo traumą besigydantis starto sudėties saugas Andrea Pirlo. Paragvajaus ekipa didesnių nuostolių savo sudėtyje neturėjo.

Italijos rinktinės sudėtis: Gianluigi Buffon (46 min. Federico Marchetti), Giorgio Chiellini, Fabio Cannavaro, Domenico Criscito, Gianluca Zambrotta, Daniele De Rossi, Riccardo Montolivo, Alberto Gilardino (72 min. Antonio Di Natale), Claudio Marchisio (57 min. Mauro Camoranesi), Simone Pepe, Vincenzo Iaquinta.

Paragvajaus rinktinės sudėtis: Justo Villar, Antolin Alcaraz, Paulo Da Silva, Claudio Rodriguez, Carlos Bonet, Victor Caceres, Cristian Riveros, Aureliano Torres (59 min. Jonathan Santana), Enrique Vera, Lucas Barrios (76 min. Oscar Cardozo), Nelson Valdez (68 min. Roque Santa Cruz).

Rungtynės

Mačas prasidėjo aktyviu judriu futbolu. Italai kontroliavo kamuolį, o Paragvajaus futbolininkai stengėsi juos spausti kiekviename aikštės kvadratiniame metre.

Italijos futbolininkai keliais tolimais smūgiais patikrino varžovų vartininko Justo Villaro budrumą, Paragvajaus ekipa atsakė vienu pavojingesniu epizodu po kampinio, kai galva Nelsono Valdezo smūgiuotas kamuolys rikošetu nulėkė į užribį, o po kelių akimirkų Aureliano Torresas šovė šalia virpsto, tad Gianluigi Buffonas taip pat nenuobodžiavo.

Antroje pirmojo kėlinio dalyje žaidimas persikėlė į aikštės vidurį, kur abi komandos daugiausiai dėmesio skyrė oponentų atakų griovimui. Šlapioje aikštėje dažniau atakavusiems italams kiek stigo tikslumo.

Kai jau atrodė, kad žaidimas visai aprimo, į pasaulio čempionų vartus krito įvartis. Į puolimą atskubėjęs Paragvajaus rinktinės gynėjas Antolinas Alcarazas 38-ą min. po baudos smūgio peršoko per du italų gynėjus ir galva nukreipė kamuolį į vartų kampą. G. Buffonas buvo beginklis – paragvajiečiai išsiveržė į priekį 1-0.

Po pertraukos Italijos rinktinės strategas Marcelo Lippi netikėtai pakeitė vartininką G. Buffoną. Vietoje jo aikštėje pasirodė Federico Marchetti. Antrojo kėlinio pradžioje įvyko dar vienas pokytis – aprimo lietus.

O žaidimas liko toks pat, kaip ir iki pertraukos. Italai vėl ilgiau kontroliavo kamuolį, o jų varžovai laikas nuo laiko bandė atsakyti retokais išpuoliais. 54-ą min. nedidelės oponentų klaidos vos įvarčiu nepavertė Enrique Verra – iš keliolikos metrų paragvajiečio smūgiuotas kamuolys prašvilpė visai šalia vartų.

63-ą min. Italijos komanda pagaliau sulaukė ir varžovų klaidos. Po Simone Pepe greitomis atlikto kampinio smūgio Paragavajus rinktinės vartininkas J. Villaras išėjo iš vartų, tačiau nepasiekė kamuolio, ir Daniele De Rossi tiksliu smūgiu iš keleto metrų išlygino rezultatą – 1:1.

Įmušę įvartį italai toliau spaudė varžovus, o M. Lippi 72-ą min. į aikštę vietoje Alberto Gilardino išleido rezultatyviausią šio sezono Italijos „Serie A“ čempionato puolėją Antonio Di Natale.

Tačiau Paragvajaus ekipa patikimai gynėsi, nebedarė klaidų ir ėmė stengtis vis dažniau kontroliuoti kamuolį varžovų aikštės pusėje.

83-ą min. Riccardo Montolivo iš labai toli klastingu smūgiu pažeme atakavo paragvajiečių vartus ir juos staigiu šuoliu išgelbėjo tik vartininkas J. Villaras.

Paragvajaus ekipa iki pat mačo pabaigos sėkmingai apsigynė ir po paskutinio arbitro švilpuko švieslentėje degė tiksliai susitikimą atspindintys skaičiai – 1:1.

Geltonos kortelės: Italija 1– 1 Paragvajus

Raudono kortelės: Italija 0 – 0 Paragvajus.

F grupės turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, žaista, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

1. Italija 1 0 1 0 1-1 1
2. Paragvajus 1 0 1 0 1-1 1
3. N. Zelandija 0 0 0 0 0-0 0
4. Slovakija 0 0 0 0 0-0 0