Pirmose rungtynėse C grupėje šeštadienį Rustenburgo mieste savo jėgas tarpusavyje išbandė Anglijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinės.

Mačas baigėsi lygiosiomis rezultatu 1:1. Anglai pirmavo 1:0 po komandos kapitono Steveno Gerrardo greito įvarčio 4-ą minutę, bet Clintas Dempsey 40-ą minutę išlygino santykį po šiurkščios vartininko Roberto Greeno klaidos.

Rungtynės:

Jau viena pirmųjų Anglijos rinktinės atakų baigėsi įvarčiu. 4-ą minutę derinį, kurį radėjo Emile'is Heskey, gražiai baigė į varžovų baudos aikštelę įsiveržęs Stevenas Gerrardas, lengvai nuginklavęs amerikiečių vartininką Timą Howardą.

13-ą minutę atsigavo amerikiečiai, kai po Oguchi Onyewu smūgio galva kamuolys pralėkė virš skersinio, o 19-ą minutę JAV futbolininkai vos neišlygino santykio. Landonas Donovanas skersavo iš kairiojo krašto, bet anglų baudos aikštelėje buvęs Jozy Altidore'as nepasiekė kamuolio.

Aikštėje dominuoja anglai, pavojingai dukart atakuoja E. Heskey, sykį - S. Gerrardas. Po bereikalingos pražangos Anglijos rinktinės debiutantas Jamesas Milneris įspėjamas ir 30-ą minutę Fabio Capello jį keičia Shawnu Wrightu-Phillipsu.

40-ą minutę JAV futbolininkai kurioziškai išlygino rezultatą 1:1. Po C. Dempsey nestipraus, bet gana klastingo smūgio iš 20 metrų nuotolio, kamuolys prieš pat anglų vartininką Robertą Greeną atsimušė nuo vejos ir pro jo kairią pažastį įriedėjo į vartus.

Antras kėlinys prasideda pavojingomis anglų atakomis, bet nei Wayne'as Rooney, nei E. Heskey vartininko T. Howardo „nepramuša“. Anglija žaidžia geriau, bet JAV futbolininkai patikimai ginasi. Futbolas tapo atviresnis, šiurkštesnis, padažnėjo pražangų ir pasipylė geltonos kortelės.

63-ą minutę po Franko Lampardo tolimo smūgio T. Howardas sunkiai numušė kamuolį į kampinį, o po greitos amerikiečių atakos J. Altidore'as įsiveržė į baudos aikštelę kairiuoju kraštu ir smūgiavo iš gana patogios pozicijos ir jau anglus išgelbėjo vartininkas R. Greenas ir virpstas.

76-ą minutę T. Howardo nenuginklavo Sh. Wrightas-Phillipsas, W. Rooney ir E. Heskey. Anglams visiškai priklauso iniciatyva ir nuolat spaudžia varžovus po visą aikštę.

Tačiau atkakli dvikova baigėsi lygiosiomis - 1:1. Šioje C grupėje dar rungtyniauja Alžyras ir Slovėnija.

Anglija: Robert Green, Glen Johnson, John Terry, Ledley King (46' Jamie Carragher), Ashley Cole, Aaron Lennon, Frank Lampard, Steven Gerrard, James Milner (30' Shawn Wright-Phillips), Emile Heskey (79' Peter Crouch), Wayne Rooney.

JAV: Tim Howard, Steven Cherundolo, Jay DeMerit, Oguchi Onyewu, Carlos Bocanegra, Clint Dempsey (90+4' Herculez Gomez), Michael Bradley, Ricardo Clark, Landon Donovan, Jozy Altidore (86' Stuart Holden), Robbie Findley (77' Edson Buddley).

Rezultatas:

Anglija - JAV 1 - 1

4' Steven Gerrard [1 - 0]

40' Clint Dempsey [1 - 1]

Įspėjimai:

27' James Milner (Anglija)

39' Steven Cherundolo (JAV)

48' Jay DeMerit (JAV)

60' Jamie Carragher (Anglija)

61' Steven Gerrard (Anglija)

74' Robbie Findley (JAV)