Rungtynės Italijos futbolininkams prasidėjo labai nesėkmingai – vienos iš pirmųjų prancūzų atakos metu Italijos rinktinės baudos aikštelėje buvo pargriautas Florentas Malouda ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį.

Baudinį tiksliai realizavo Prancūzijos komandos kapitonas Zinedine'as Zidane'as – kamuolys atsitrenkęs į skersinį kirto vartų liniją – 1:0.

Praleidę įvartį italai tvirtai perėmė iniciatyvą ir jų pastangos netrukus davė rezultatų.

19 min. po pakelto kampinio aukščiau už visus pašokęs Marco Materazzi galva nukreipė kamuolį į prancūzų vartų tinklą – 1:1.

35 min. italai turėjo dar vieną progą pelnyti įvartį – vėl po kampinio Luca Toni galva smūgiuotas kamuolys sudrebino Fabieno Barthezo ginamų vartų skersinį.

Nors antrojo kėlinio pradžioje iniciatyva priklausė jau prancūzams, tačiau tiek vienos, tiek kitos komandos futbolininkai galėjo pasižymėti, tačiau užbaigiant atakas pritrūkdavo tikslumo.

Sužaidus apie 15 min. antrajame kėlinyje L.Toni galva nukreipė kamuolį į vartus, tačiau teisėjas, užfiksavęs nuošalę, įvarčio neįskaitė.

Po kelių akimirkų pavojus kilo jau prie italų vartų – stiprų Thierry Henry smūgį atrėmė Italijos rinktinės vartininkas Gianluigi Buffonas.

75 min. po Italijos rinktinės saugo Andrea Pirlo iš 30 metrų atlikto baudos smūgio kamuolys praskriejo šalia prancūzų vartų virpsto.

Per pagrindinį laiką Prancūzijos futbolininkams nepavyko realizuoti aiškios teritorinės persvaros – 1:1.

Pratęsus rungtynes iniciatyva ir toliau priklausė Prancūzijos futbolininkams.

Įpusėjus pirmajam pratęsimui Francko Ribery smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia italų vartų virpsto, o pavojingą Z.Zidane'o smūgį galva didelių pastangų dėka atrėmė G.Buffonas.

Antrojo pratęsimo pradžioje Italijos rinktinė įgijo kiekybinį pranašumą – Prancūzijos rinktinės kapitonas ir karjerą po šio čempionato baigęs Z.Zidane'as už smūgį galva M.Materazzi į krūtinę buvo pašalintas iš aikštės.

120 min. komandoms išsiaiškinti nugalėtojo nepakako – 1:1 - ir viskas sprendėsi 11 metrų baudinių serijoje.

Pergalę italams lėmė visi taiklūs 5 smūgiai ir Davido Trezeguet klaida – prancūzo smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį.

Baudinių serijoje įvarčius italams pelnė Andrea Pirlo, M.Materazzi, Daniele De Rossi, Alessandro Del Piero bei Fabio Grosso.

Prancūzų gretose pasižymėjo Sylvainas Wiltordas, Ericas Abidalis ir Willy Sagnolis.

Geriausiu mačo žaidėju buvo pripažintas italas A.Pirlo.

Iki šiol pasaulio futbolo čempionais italai buvo tapę 1934, 1938 ir 1982 metais.