Vienintelį susitikimo įvartį 33-ą minutę nuo 11 metrų atžymos pelnė komandos kapitonas Zinedine'as Zidane'as.

Varžybos prasidėjo aktyviai ir be žvalgybos. Jau pirmąją minutę Prancūzijos saugas Florentas Malouda smūgiavo šalia vartų, o kitoje atakoje portugalo Deco smūgį atrėmė vartininkas Fabienas Barthezas. Dar po kelių akimirkų iš maždaug 30 metrų pavojingai smūgiavo Maniche'as, tačiau kamuolys praskriejo virš Prancūzijos vartų.

Vėliau žaidimo tempas sulėtėjo ir likusią kėlinio dalį sąlygas diktavo prancūzai. 31-ą minutę Portugalijos rinktinės baudos aikštėje Ricardo Carvalho pargriovė Thierry Henry ir varžybų arbitras iš Urugvajaus Jorge Larrionda skyrė 11 metrų baudinį. Nors portugalų vartininkas Ricardo ketvirtfinalio susitikime sugebėjo atmušti 3 anglų baudinius, šį kartą prieš Zinedine'o Zidane'o smūgį jis buvo bejėgis - 1:0 prancūzų naudai.

Iki pertraukos Cristiano Ronaldo dar spėjo kelis kartus pavojingai prasiveržti, tačiau smūgiuodavo netiksliai. Beje, kiekvieną jaunojo portugalo prisilietimą prie kamuolio lydėjo garsus sirgalių švilpimas - tokiu būdu jie išreiškė nepasitenkinimą puolėjo veiksmais ketvirtfinalyje.

Antrojo kėlinio pradžioje pavojingą Francko Ribery smūgį atrėmė Ricardo ir tuo prancūzų atakos apsiribojo. Nuo šios akimirkos Portugalijos rinktinė perėmė iniciatyvą, o Prancūzijos futbolininkai susitelkė gynyboje ir atsakinėjo tik retais kontrišpuoliais.

Vis dėlto portugalams itin stigo tikslumo užbaigiant atakas ir pavojingų situacijų jie sukūrė nedaug. Bene geriausią progą išlyginti rezultatą Portgualijos žaidėjai turėjo 76-ą minutę - F.Barthezas, po C.Ronaldo baudos smūgio, neužtikrintai atmušė kamuolį tiesiai Luisui Figo ant galvos, tačiau šis iš kelių metrų atstumo smūgiavo virš vartų.

Paskutinėmis susitikimo minutėmis į portugalų atakas įsijungė net vartininkas, tačiau Prancūzija apsigynė ir išsaugojo persvarą.

Geriausiu susitikimo žaidėju buvo pripažintas Prancūzijos rinktinės gynėjas Lilianas Thuramas.

Kovoje dėl planetos čempionų titulo sekmadienį prancūzų varžove bus Italijos vienuolikė. Portugalai šeštadienį dėl trečiosios vietos kovos su pirmenybių šeimininke Vokietija.

Portugalija - Prancūzija 0:1 (0:1)

Prancūzija: Zinedine'as Zidane'as (33 min. 11 m.b.).

Smūgiai į vartų pusę: Portugalija 12 - Prancūzija 5

Smūgiai į vartų plotą: Portugalija 5 - Prancūzija 4

Pražangos: Portugalija 18 - Prancūzija 11

Kampiniai smūgiai: Portugalija 8 - Prancūzija 3

Nuošalės: Portugalija 4 - Prancūzija 0

Kamuolio valdymas: Portugalija 59% - Prancūzija 41%

Komandų sudėtys ir keitimai:

Portugalija: Ricardo, Miguelis (63 min. Paulo Ferreira), Fernando Meira, Ricardo Carvalho, Nuno Valente, Costinha (75 min. Helderis Postiga), Maniche'as, Luisas Figo, Deco, Cristiano Ronaldo, Pedro Pauleta (68 min. Simao Sabrosa).

Prancūzija: Fabienas Barthezas, Willy Sagnolis, Lilianas Thuramas, Williamas Gallas'as, Ericas Abidalis, Patrickas Vieira, Claude'as Makelele, Franckas Ribery (72 min. Sidney Govou), Zinedine'as Zidane'as, Florentas Malouda (69 min. Sylvainas Wiltordas), Thierry Henry (85 min. Louis Saha).