Tiesiog neįtikėtinai šiose rungtynėse žaidė Ispanijos rinktinės veteranas Pau Gasolis, kuriam greičiausiai tai jau buvo paskutinės olimpinės žaidynės. 36-erių aukštaūgis per 33 min. pelnė 31 (11/13 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 6/9 baudos) tašką, atkovojo 11 kamuolių ir surinko net 38 naudingumo balus.

Australų gretose itin rezultatyviai rungtyniavo gynėjas Patty Millsas, kuris per 36 min. surinko 30 taškų, tačiau krepšį atakavo kiek prasčiau – tikslą pasiekė 8 iš 14 australo dvitaškiai ir 3 iš 9 tritaškiai.

Po pirmojo kėlinio Ispanijos rinktinė buvo priekyje 23:17, o antrajam įpusėjus pirmavo netgi dviženkle persvara 40:28, tačiau spurtą 10:0 surengę australai prieš ilgąją persvarą savo atsilikimą sumažino iki 2 taškų (38:40).

Jau pačioje trečiojo kėlinio pradžioje penktąją asmeninę pražangą užsidirbo australų žvaigždė Andrew Bogutas, tačiau Okeanijos atstovai rado rezervų – aikštėje pasirodęs žalgirietis Brockas Motumas tapo nemaloniu siurprizu ispanams ir per ketvirtį pelnė 8 taškus. Sužaidus 30 min. australai atsiliko 64:67.

Ketvirtajame kėlinyje komandos žengė koja kojon, o rungtynių ir bronzos laimėtojai paaiškėjo tik pačiomis paskutinėmis sekundėmis.

Rungtynių svarstyklės galėjo pakrypti ir į vieną, ir į kitą pusę, tačiau lemiamu momentu ispanai buvo tikslesni.

Likus žaisti 5 sek. arbitras priėmė gana abejotiną sprendimą ir užfiksavo P. Millso pražangą po krepšiu prieš besiveržiantį S. Rodriguezą. Nors australų komanda ir treneris Andrejus Lemanis protestavo, tai niekuo nepadėjo – ispanų įžaidėjas šaltakraujiškai realizavo abi baudas ir vėl sugrąžino pranašumą ispanams (89:88), kurie po Arono Bayneso puskablio buvo atsidūrę nepavydėtinoje situacijoje.

Nors australai turėjo progą surengti lemiamą ataką, tačiau ji buvo itin chaotiška – metimo Okeanijos atstovai netgi neatliko ir triumfo šokį aikštėje pasileido šokti ispanai.

Pažymėtina, kad kovą dėl atšokusių kamuolių Australijos rinktinė laimėjo 40-30, taikliau metė dvitaškius, tritaškius ir baudas, tačiau koją A. Lemanio auklėtiniams pakišo klaidos. Australai prarado 15, o Ispanijos krepšininkai – tik 7 kamuolius. Lemiamu momentu australams koją taip pat kyštelėjo techninis brokas.

Ispanija: P. Gasolis 31, Nikola Mirotičius 14 (7 atk. kam.), S. Rodriguezas 11, Rudy Fernandezas 10, Felipe Reyesas 7, Victoras Claveras 6, Juanas Carlosas Navarro 3, Sergio Llullas 2, Willy Hernangomezas 2.

Australija: P. Millsas 30, Davidas Andersenas 15, Ryanas Broekhoffas 13, B. Motumas 11 (6 atk. kam.), Matthew Dellavedova 6 (8 rez. perd.), A. Baynesas 6, Joe Inglesas 4, A. Bogutas 2 (13 min. 5 praž.).

Ispanijos rinktinei tai buvo ketvirtasis olimpinis medalis. Be 2008-ųjų ir 2012-ųjų sidabro, antrąją vietą Ispanijos rinktinė yra užėmusi ir 1984-ųjų Los Andželo olimpinėse žaidynėse. Iš viso olimpiadoje ispanai dalyvavo 11-ąjį kartą.

Tuo metu Australijos rinktinės geriausiu pasiekimu taip ir lieka ketvirtoji vieta – ją Okeanijos atstovai buvo iškovoję 1988-ųjų Seulo, 1996-ųjų Atlantos ir 2000-ųjų Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse. Atlantoje ir Seule australus mūšiuose dėl bronzos įveikė Lietuva. Iš viso olimpiadoje australai dalyvavo jau 13-ąjį sykį.

MŪŠIS DĖL BRONZOS: AUSTRALIJA – ISPANIJA
Paskutinė australų ataka nesėkminga, triumfuoja Ispanija!
Abejotinas teisėjo sprendimas. Arbitras fiksuoja P. Millso pražangą prieš S. Rodriguezą, o pastarasis pataiko abi baudas - 88:89. Lieka žaisti 5,4 sek.
A. Baynesas puskabliu ir vėl išveda australus į priekį – 88:87, žaisti lieka 9 sek.
P. Gasolis baudos metimais vėl sugrąžina pranašumą ispanams 86:87.
D. Andersenas baudų metimais persveria rezultatą Australijos naudai – 86:85. Žaisti lieka 35 sek.
Žaisti lieka 41 sek., ispanai pirmauja 1 tašku (84:85). P Gasolis yra pelnęs 29 taškus ir atkovojęs 10 kamuolių. Australų lyderio P. Millso sąskaitoje – 30 taškų.
Fantastiškas mačas. Likus  1 min. 30 sek. ispanai pirmauja 1 tašku (84:85).
Į aikštę sugrįžęs N. Mirotičius baudos metimu lygina rezultatą, tačiau P. Millsas išprovokuoja R. Fernandezo pražangą ir vėl išveda į priekį australus (80:79).
Įtampa toliau tvyro aikštėje. P. Millsas ir S. Rodriguezas keičiasi metimais, įpusėjus paskutiniam kėliniui ispanai pirmauja vienu tašku (77:78).
B. Motumas galingu dėjimu per P. Gasolio rankas lygina rezultatą – 70:70!
Ketvirtasis kėlinys prasideda nemaloniu ispanams epizodu. Kelį skaudžiai susitrenkia ir iš aikštės yra išlydimas N. Mirotičius. Likus žaisti 9 min. ispanai pirmauja 2 taškais (68:70).
B. Motumas trečiajame kėlinyje žaidė labai sėkmingai ir savo sąskaitoje jau turi 8 taškus, tačiau po 30 min. australai atsilieka 64:67.
Keistas teisėjo sprendimas. B. Motumui skiriama nesportinė pražanga, tačiau P. Gasolis realizuoja tik vieną iš dviejų baudų ir rezultatas vėl lygus (52:52).
Komandos žengia koja kojon, o aikštėje vyksta netiesioginė taikliais metimais besikeičiančių P. Gasolio ir P. Millso dvikova. Ispanas jau pelnė 19, o australas – 17 taškų (49:49).
Australams - skausmingas smūgis. R. Rubio pelno du taškus su A. Boguto pražanga – Australijos rinktinės lyderiui tai jau penktoji asmeninė pražanga ir vos įpusėjus rungtynėms jis yra priverstas palikti aukštelę. Rezultatas lygus 45:45.
Trečiasis rungtynių kėlinys prasideda nuo P. Gasolio dvitaškio (38:42), tačiau į tai tolimu metimu atsako P. Millsas (41:42), o M. Dellavedova po labai ilgos pertraukos persveria rezultatą australų naudai (43:42).
Ispanams 13 taškų yra pelnęs P. Gasolis, 8 – N. Mirotičius, 7 – F. Reyesas. Australams 13 taškų yra pelnęs D. Andersenas, 10 – P. Millsas.
Intriga visiškai gyva! Australai artėjant ilgajai pertraukai visiškai priartėjo prie varžovų. Likus 3,2 sek. P. Gasolis prasižengia prieš tritaškį metantį D. Anderseną, kuris pataiko dvi baudas ir mažina atsilikimą 38:40.
Visgi Australija ginklų sudėti nėra pasiruošusi. Artėjant antrojo kėlinio pabaigai Okeanijos atstovai mažina atsilikimą iki 7 taškų (33:40). P. Millso sąskaitoje – jau 10 taškų.
Ispanų pranašumas jau padidėjo iki 10, o netrukus ir iki 12 taškų – 28:40.
Ispanai bando spurtuoti – po greitos atakos, kurią užbaiga J.C. Navarro, jų pranašumas pirmą kartą padidėja iki 9 taškų (23:32).
Antrasis kėlinys prasidėjo žaibiška sparta, tačiau ispanams pavyksta išlaikyti nedidelę persvarą. Po B. Motumo metimo – 23:27.
Ispanams po 8 taškus pelnė N. Mirotičius ir P. Gasolis, australams 6 surinko D. Andersenas, 5 – P. Millsas. Baigiantis kėliniui ant parketo pasirodė ir žalgirietis B. Motumas.
Po pirmojo kėlinio, kuriame užtikrinčiau atrodė Europos atstovai, Ispanijos rinktinė pirmauja 6 taškais (17:23).
Galų gale savo taškų sąskaitą atidaro ir trečiasis ispanas – R. Fernandezas. Ispanai priekyje 7 taškais (11:18).
Ispanų gretose pirmajame kėlinyje dominuoja du NBA žaidėjai. P. Gasolis jau yra pelnęs 8, o N. Mirotičius – 6 taškus. Ispanai priekyje (9:14).
Sužaidus 4 min. pirmajame kėlinyje australai atsilieka 5:8.
Taškų sąskaitą šiose rungtynėse atidaro australai – pasižymi puikiai Lietuvos krepšinio aistruoliams pažįstamas A. Baynesas, tačiau netrukus P. Gasolis deda iš viršaus kartu su varžovo pražanga, išlygina rezultatą ir išveda ispanus į priekį – 2:3.
Ispanijos rinktinės starto penketas: P. Gasolis, R. Fernandezas, S. Lullas, N. Mirotičius, R. Rubio:Australijos rinktinės starto penketas: P. Millsas, A. Bogutas, J. Inglesas, A. Baynesas, M. Dellavedova.
Rungtynių dėl bronzos pradžia – 17.30 val. Lietuvos laiku.