Serbai dominavo nuo pirmos minutės iki paskutinės: mačą jie pradėjo spurtu 8:0, o po dviejų kėlinių pirmavo net 21 taško skirtumu – 35:14.

Vaizdas aikštėje nesikeitė ir po pertraukos. Milošo Teodosičiaus vedami Balkanų atstovai vienu metu priekyje buvo net 31 tašku (76:45) ir tik susitikimo pabaigoje atsipalaidavo bei leido Brockui Motumui rezultatą kiek sušvelninti.

Australai šioje dvikovoje pataikė tik 4-is tritaškius iš 31-o (13 proc.).

Serbai finale sekmadienį 21 val. 45 min. susigrums su dar nesuklupusia JAV rinktine, kuri pirmame pusfinalyje 82:76 palaužė Ispaniją.

Grupės varžybose amerikiečiai prieš serbus laimėjo tik po itin atkaklios kovos – 94:91.

Mačas dėl trečios vietos ir bronzos medalių numatytas 17 val. 30 min.

Serbija: Milošas Teodošičius 22 (7/10 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 2/3 baudos, 5 rez. perd.), Stefanas Markovičius 14 (3/3 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 2/2 baudos), Milanas Mačvanas 12, Miroslavas Raduljica 11, Nikola Jokičius 9, Bogdanas Bogdanovičius ir Nikola Kaliničius po 6 taškus.

Australija: Patty Millsas (1/9 tritaškis) ir Brockas Motumas (11 min.) po 13, Joe Inglesas 12, Aronas Baynesas 7, Ryanas Broekhoffas 6 taškai.

Rungtynių eiga:

Primename, kad Australai pusfinalyje 90:64 nuskriaudė Lietuvos komandą, o serbai 86:83 laimėjo principinį Balkanų derbį prieš Kroatiją.

Australijos ir Serbijos krepšininkai Rio jau susitiko grupės varžybų etape. Tuomet 95:80 pajėgesni buvo australai, kurių pergalę lėmė įspūdingai sužaistas ketvirtas kėlinys (33:17).

Moterų krepšinio turnyro finale šeštadienį žais JAV ir Ispanijos atstovės, o dėl bronzos kausis prancūzės ir serbės.

Įdomu, kad moterų turnyre serbės ketvirtfinalyje netikėtai 72:70 įveikė australes ir eliminavo jas iš kovos medalių, kuriuos (sidabro arba bronzos) Žaliojo žemyno krepšininkės buvo nuskynusios penkiose olimpiadose iš eilės.

Jau iškritusių komandų rikiuotė (vieta, rinktinė, pergalės, pralaimėjimai, vieta grupėje, taškų skirtumas):