Po šios dvikovos, kai JAV laimėjo penktą kartą iš tiek pat galimų, aiškėja komandų išsidėstymas turnyro lentelėje ir galimos ketvirtfinalių poros. Amerikiečiai jau užsitikrino pirmą vietą grupėje, o prancūzai patyrė antrą nesėkmę.

Ankstesniuose turuose amerikiečiai sutriuškino Kiniją (119:62) ir Venesuelą (113:69) ir šventė sunkias pergales prieš Australiją (98:88) ir Serbiją (94:91).

Prancūzai po pralaimėjimo Australijai (66:87), vėliau pranoko Kiniją (88:60), Serbiją (76:75) ir Venesuelą (96:56).

Mačo eiga

Po lygios pradžios (3:3, 5:5), prancūzai įgijo keturių taškų persvarą (5:9). Amerikiečiai atsakė savo spurtu ir persvėrė rezultatą (12:9). Po dar vienos atkaklios atkarpos (12:12, 19:18, 21:22), kėlinio pabaigoje JAV ekipa nežymiai pabėgo nuo varžovų ir po 10 min. pirmavo 30:24.

Antro ketvirčio pradžioje amerikiečių persvara išaugo iki dviženklės (34:24, 52:42). Netrukus po Kevino Duranto metimo JAV rinktinės pranašumas buvo rekordinis +11 taškų (55:44). Po 20 min. žaidimo amerikiečiai pirmavo 55:46.

Trečiame kėlinyje atrodė, kad įvyks rungtynių lūžis. JAV komanda Klay Thompsono tolimų metimų dėka pradžioje du kartus atitrūko po 13 taškų (65:52 ir 75:62), o netrukus pirmavo jau 16 taškų (78:62). Tačiau kovingieji prancūzai dar iki pertraukėlės sumažino deficitą (81:69).

Lemiamame ketvirtyje Prancūzija ėmė mažinti skirtumą (81:71, 83:77, 85:81). Carmelo Anthony vis trukteldavo saviškius pirmyn (92:83, 98:88), bet prancūzai nepasidavė ir kovojo iki pabaigos. Antoine'o Diot tritaškis paskutinę sekundę užfiksavo garbingą europiečių pralaimėjimą – 100:97.

Rezultatas:

JAV (5/0) – Prancūzija (3/2) – 100:97 (30:24, 25:22, 26:23, 19:28).

JAV: Klay Thompsonas 30 (2/3 dvitaškiai, 7/13 tritaškiai, 5/7 baudos), Kevinas Durantas 17 (6 atk. kam., 4 rez. perdav., 3 klaid., 5/5 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 4/5 baudos), Carmelo Anthony (5 rez. perdav., 2/4 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai) ir Kyrie Irvingas (12 rez. perdav., 3/4 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 4/4 baudos) po 10, DeMarcusas Cousinsas (5 atk. kam., 4 klaid.) ir DeMaras DeRozanas po 9, DeAndre Jordanas 7, Paulas George'as 6, Jimmy Butleris 2, Kyle'as Lowry (12:38) ir Draymondas Greenas (06:12) po 0 taškų. Harrisonas Barnesas nežaidė.

Prancūzija: Thomas Heurtelis (8 atk. kam., 9 rez. perdav., 7/10 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 1/1 baudos) ir Nando De Colo (5 rez. perdav., 7/9 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 1/1 baudos) po 18, Nicolas Batumas 14 (3/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 5/5 baudos), Joffrey Lauvergne 12 (6/9 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 0/3 baudos), Mickaelis Gelabale'is ir Antoine'as Diot po 8, Rudy Gobert'as ir Kimas Tillie po 6, Borisas Diaw 5, Charles'is Kahudi 2, Florent'as Pietrusas 0 taškų (05:16). Tony Parkeris nežaidė.