Geriausi olimpinių maratonų rezultatai tarp lietuvių priklauso Živilei Balčiūnaitei. Ji 2004 metais Atėnų žaidynėse buvo 14-a, o 2008-ais Pekine užėmė net 11-ą vietą.

36-erių metų D. Lobačevskė ne naujokė olimpinėse žaidynėse. Ji 2012 metais Londone buvo 27-a, o 2013 pasaulio čempionate – 13-a. Bėgimo išvakarėse ši sportininkė stengėsi atidėti mintis apie būsimą kovą trasoje.

Finišas2:30.4817+6:44

Finiše D. Lobačevskė 6 minutes ir 44 sekundes pralaimėjo Kenijos stajerei Jemimai Jelagat Sumgong.

Rio de Žaneire D. Lobačevskė po finišo galės atsiremti į tvirtą petį – olimpinėse žaidynėse karščiausias jos asmeninis aistruolis yra sportininkės gyvenimo draugas irkluotojas Mindaugas Griškonis. Jis jau pasirūpino, kad jųdviejų duktė Atėnė gautų labai įsimintiną lauktuvę – olimpinių žaidynių sidabro medalį. Jį atletas iškovojo su Sauliumi Ritteriu irkluodamas porinę dvivietę.

Geriausiai iš Lietuvos maratonininkių trijulės olimpinių žaidynių skonį žino 35-erių metų Panevėžio Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vyresnioji eilinė Rasa Drazdauskaitė. Ji 2008 metų Pekine finišavo 37-a, o prieš ketverius metus Londone – 26-a, o planetos pirmenybėse 2015 metais užėmė 11-ą vietą.

R. Drazdauskaitė dabar Rio užėmė 37-ą vietą (2:35.50).

Finišas2:35.5037+11:46

Susipažinusi su Rio žaidynių trasa R. Drazdauskaitė ją įvertino.

„Trasa lygi, driekiasi prie jūros, miesto centre. Bus daug posūkių, reikės žiūrėti, kur statome kojas, nes reikės bėgti ir akmenuotu grindiniu, todėl turėsime būti atsargios. Šį kartą startuos beveik 160 bėgikių – tiek olimpinėse žaidynėse dar neteko sutikti. Gerai, bus su kuo kovoti.“

Jauniausia iš lietuvių trejeto 28-erių metų Vaida Žūsinaitė debiutavo olimpinėse žaidynėse. Tiesa, nedaug trūko, kad ji prieš ketverius metus būtų įvykdžiusi 3000 metrų kliūtinio bėgimo olimpinį normatyvą ir dalyvavusi Londono žaidynėse.

V. Žūsinaitė Rio de Žaneire finišavo 38-a (2:35.53).

Finišas2:35.5338+11:49

Maratono čempione tapo Jemimai Jelagat Sumgong. Tai buvo pirma Kenijos bėgikių pergalė olimpinėse maratono varžybose. Beje, paskutinėse trejose žaidynėse šios šalies sportininkės finišavo antros.

Sidabro medalis Rio de Žaneire atiteko Kenijoje gimusiai, tačiau Bahreinui atstovaujančiai Eunice Jepkirui Kirwai, kuri nuo nugalėtojos atsiliko 9 sek., o bronza tenkinoso Mare Dibaba (+26 sek.) iš Etiopijos.

Maratono čempionė ir prizininkės:

1. Jemima Jelagat Sumgong (Kenija) – 2:24.04;
2. Eunice Jepkirui Kirwa (Bachreinas) – 2:24.13;
3. Mare Dibaba (Etiopija) – 2:24.30.

Latvijos atstovė Jelena Prokupčuka užėmė 12-ą vietą (2:29.32). Estijos bėgikės trynukės pasirodė kukliai. Lily Luik buvo 97-a (2:48.29), Leila Luik – 114-a, o Liina Luik nefinišavo.

Moterų maratono distancijose startavo 156-ios sportininkės, o finišavo 133-ys.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (89)