Dvidešimtąjį ir dvidešimt pirmąjį aukso medalius olimpinėse žaidynėse iškovojo amerikietis Michaelas Phelpsas, pradžioje susigrąžinęs čempiono titulą plaukiant 200 m peteliške, o vėliau kartu su komandos draugais apgynęs čempiono titulą estafetėje 4 po 200 metrų laisvu stiliumi.

Anksčiau 2004 ir 2008 metų olimpiadose 200 m peteliške rungtyje triumfavęs M. Phelpsas antradienį sugaišo 1 minutę 53,36 sekundės ir 0,04 sekundės aplenkė antroje vietoje likusį japoną Masato Sakai bei 0,26 sekundės – trečiojoje pozicijoje finišavusį vengrą Tamašą Kenderesį.

Tai antrasis M. Phelpso aukso medalis šiose žaidynėse – jis su komandos draugais triumfavo estafetėje 4 po 100 metrų laisvu stiliumi. Be įspūdingos auksinės kolekcijos amerikiečio taupyklėje yra dar po du olimpinius sidabro ir bronzos apdovanojimus.

Londono olimpiadoje 200 m nuotolyje peteliške triumfavęs Chadas Guy'us Bertrandas Le Closas šįsyk liko tik šeštas.

Antrąjį aukso medalį Rio de Žaneiro žaidynėse iškovojo amerikietė Katie Ledecky. Sekmadienį moterų 400 m laisvu stiliumi nuotolyje triumfavusi amerikietė antradienį buvo greičiausia ir dvigubai trumpesnėje distancijoje. 200 m laisvu stiliumi ji nuplaukė per 1 minutę 53,73 sekundės ir 0,35 bei 1,19 sekundės aplenkė sidabrą bei bronzą iškovojusias atitinkamai švedę Sarah Sjostrom ir australę Emmą McKeon.

Trečią aukščiausios prabos medalį XXXI vasaros olimpinėse žaidynėse iškovojo vengrė Katinka Hosszu. Rio de Žaneire jau laimėjusi 400 m kompleksinio plaukimo ir 100 m nugara rungtyse šįsyk vengrė aplenkė visas varžoves 200 m kompleksinio plaukimo distancijoje. Olimpinį rekordą pagerinusi K. Hosszu sugaišo 2 minutes 6,58 sekundės ir 0,3 sekundės aplenkė antroje vietoje likusią britę Siobhan-Marie O'Connor.

Bronza atiteko amerikietei Madelinei Dirado (2:08,79), o prieš ketverius metus Londone šioje rungtyje triumfavusi kinė Shiwen Ye liko tik aštunta.

Antradienio vakaras baigėsi ketvirta JAV plaukikų pergale olimpiadose iš eilės estafetėje 4 po 200 m laisvu stiliumi. Conoras Dwyeras, Francisas Haasas, Ryanas Lochte ir jau minėtas Michaelas Phelpsas estafetėje sugaišo 7 minutes 0,6 sekundės ir net 2,47 sekundės aplenkė po 32-jų metų šioje rungtyje prizininke tapusia Didžiosios Britanijos komandą.

Bronzos medalius šioje rungtyje po 52-jų metų iškovojo Japonijos plaukikai – 7 minutės 3,50 sekundės.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (65)