Finale be klaidų plaukęs ir dviejuose bandymuose sugaišęs 94,17 sekundės jis 0,85 sekundės aplenkė antroje vietoje likusį slovaką Matejų Benusą.

Bronzos medalis atiteko japonui Hanedai Takuyai (97,44 sek.), o po kvalifikacinių varžybų pirmavęs Londono žaidynių vicečempionas vokietis Sideris Tasiadis liko tik penktas.

Pirmą žaidynių auksą Graikijai iškovojo šaulė

Pirmą aukso medalį Graikijai Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse iškovojo Anna Koraki, antradienį tapusi čempione moterų šaudymo iš 25 metrų pistoletu varžybose.

20-metė Graikijos šaulė finale 8:6 įveikė vokietę Moniką Karsh.

Bronzos medaliu džiaugėsi šveicarė Heidi Diethelm Gerber, mažajame finale dėl trečios vietos 8:4 nugalėjusi kinę Jingjing Zhang.

Du pasaulio rekordus pagerinusi Kinijos sunkiaatletė iškovojo olimpinės čempionės titulą

Olimpinių žaidynių čempionės titulą moterų sunkiosios atletikos varžybų svorio kategorijoje iki 63 kg antradienį iškovojo kinė Wei Deng.

23-jų metų Kinijos atletė rovimo veiksmu iškėlė 115 kg sveriančią štangą, išstūmė 147 kg ir, dvikovėje surinkusi 262 kg sumą, pagerino du pasaulio rekordus – 1 kg pagerino pačiai nuo 2015-ų lapkričio priklausiusi stūmimo rungties rekordą ir 2 kg – nuo 2014 metų rugsėjo Taivano atletei Tzu Chi Lin priklausiusi dvikovės rekordą.

Sidabro medalis atiteko Šiaurės Korėjos atstovei Hyo Sim Choe (248 kg – 105 + 143), bronza – Kazachstano sportininkei Karinai Goričevai (243 kg – 111 + 132).

Vyrų 69 kg svorio kategorijos prizininkai:

1. Zhiyong Shi (Kinija) – 352 kg;
2. Danijar Izmailov (Turkija) – 351;
3. Izzat Artykov (Kirgizija) – 339.

Šuolių į vandenį varžybose ir trečias aukso medalių komplektas keliaus į Kiniją

Jau trečią aukso medalį šuolių į vandenį varžybose iškovojo Kinijos atletai, antradienį laimėję moterų sinchroninių šuolių nuo 10 metrų platformos rungties varžybas.

Ruolin Chen ir Huixia Liu aštuonių porų finale surinko 354,0 taškus ir 9,66 taško aplenkė antroje vietoje likusią Malaizijos porą Cheong Jun Hoong ir Pamg Pandelelą Rinong.

Ruolin Chen tai penktas olimpinis aukso medalis ir ji pagal šį rodiklį pavijo tėvynainę Wu Minxia.

Bronzos medalius šioje rungtyje, kaip ir prieš ketverius metus Londone, iškovojo kanadietės Meaghan Benfeito ir Roseline Filion – 336,18 taško.

Dziudo imtynių aukso medalius iškovojo slovėnė ir rusas

Dziudo imtynių pasaulio ir Europos čempionė slovėnė Tina Trstenjak tapo ir olimpine čempione. Antradienį svorio kategorijos iki 63 kg finale T. Trstenjak įveikė prancūzę Clarissę Agbegnenou, kurią nugalėjo ir planetos pirmenybių lemiamoje dvikovoje.

Bronzos medaliai įteikti 2013 metų pasaulio čempionei Yarden Gerbi iš Izraelio ir olandei Anickai van Emden.

Įspūdingą pergalių seriją pratęsė ir olimpiniu čempionu svorio kategorijoje iki 81 kg tapo Rusijos atletas Chasanas Chalmurzajevas. Visas 20 kovų šiais metais laimėjęs ir pergalių seriją iki 23-ijų pratęsęs atletas iš Rusijos finale įtikinamai nugalėjo amerikietį Travisą Stevensą.

Bronzos medalius šioje svorio kategorijoje iškovojo pasaulio čempionas japonas Takanori Nagase ir 2011 metais Moldovai Europos ir pasaulio pirmenybių medalis iškovojęs Sergiu Toma, kuris laimėjo antrą olimpinė medalį jau Jungtiniams Arabų Emiratams.

JAV gimnastės apgynė olimpinių čempionių titulus komandų varžybose

Moterų gimnastikos komandų varžybose amerikietės Simonne Biles, Gabby Douglas, Aly Raisman, Madison Kocian ir Laurie Hernandez surinko 184,897 taško ir daugiau nei 7 taškais aplenkė Rusijos (176,688 tšk.) ekipą.

Bronzos medaliai atiteko Kinijos (176,003 taško) sportininkėms.

JAV rinktinė tapo pirma komanda, kuriai pavyko apginti čempionės titulą po Rumunijos ekipos, kuri olimpinį auksą iškovojo 2000 ir 2004 metais.

Pirmą kartą olimpinį fechtavimosi varžybų špagininkų turnyrą laimėjo Pietų Korėjos atstovas

Iškovojęs aukso medalį Pietų Korėjos atstovas Sang-Youngas Parkas perrašė olimpinių žaidynių fechtavimosi varžybų špagininkų turnyrų istoriją.

Prieš dvejus metus pasaulio pirmenybėse tik dešimtą vietą užėmęs Sang-Youngas Parkas antradienį Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vyrų špagininkų turnyro finale 15:14 įveikė pasaulio čempioną vengrą Gezą Imre ir tapo pirmu Azijos atletu laimėjusiu šios rungties olimpinį turnyrą.

Bronzos medalis atiteko pasaulio vicečempionui prancūzui Gauthier Grumier, kuris dvikovoje dėl trečios vietos 15:11 nugalėjo šveicarą Benjaminą Steffeną.

Londono olimpinių žaidynių čempionas Rubenas Dario Limardo Gasconas iš Venesuelos liko tik 21-as.