Olimpinėse žaidynėse debiutavusi 2014 ir šių metų Lietuvos grupinių lenktynių čempionė viena pozicija pagerino Ramūno Navardausko pasiekimą šeštadienį vykusiose vyrų grupinėse lenktynėse.

Olimpine čempione tapo 26-erių metų olandė Anna van der Breggen. 2015 metų pasaulio vicečempionė, Europos žaidynių bronzos medalio laimėtoja ir „Giro d'Italia“ lenktynių nugalėtoja 136,9 km distanciją įveikė per 3 val. 51 min. 27 sek.

Anna van der Breggen

Sidabro medalis atiteko 32-ejų metų švedei Emmai Johansson, kuri antra buvo ir Pekino olimpiadoje, o bronzos - 24-erių metų italei Elisai Longo Borghini, kuri prieš ketverius metus pasaulio čempionate pelnė taip pat bronzą. Ketvirta liko 30-metė amerikietė Mara Abbott (+4 sek.).

Šios rungties Londono olimpinių žaidynių čempionė ir triskart pasaulio čempionė olandė Marianne Vos (+1.14) užėmė devintą vietą.

D. Tušlaitė nuo nugalėtojos atsiliko 7 min. 7 sek.

Varžybų dalyvėms antroje lenktynių pusėje teko važiuoti į kalną beveik 9 km. Po to jų laukė 6 km nuokalnė ir 11 km lyguma.

Per visas lenktynes netrūko pabėgimų. Iki finišo likus 40 km susidarė septynių lyderių grupelė. Prieš lemiamą kalną (likus 26,5 km) lyderes nuo pagrindinės grupės, kurioje buvo ir D. Tušlaitė, skyrė 1 min. 20 sek. Tačiau dar po trijų kilometrų bėglės buvo pavytos. Netrukus pabėgo keturios dviratininkės – olandės Annemiek van Vleuten ir A. van der Breggen, M. Abbott bei E. Longo Borghini. Iki finišo likus 18 km atakavo A. van Vleuten ir kiek vėliau ją pavijo M. Abbott. Tačiau Nyderlandų dviratininkė netrukus priekyje vėl liko viena. Iki finišo likus 11 km lyderė besileisdama stačia nuokalne griuvo (vertėsi per galvą) ir nebegalėjo tęsti lenktynių. Tada atsivėrė kelias link aukso M. Abbott. Bet JAV dviratininkei nepavyko išsaugoti savo persvaros. Lyderę iki finišo likus 150 m pavijo trys dviratininkės, kurios ir išsidalijo medalius paskutiniuose distancijos metruose.

Rio: dviračių plento moterų grupinių lenktynių finišas

Lenktynėse dalyvavo 68 dviratininkės iš 39 šalių. Daugiausiai – po keturias – dviratininkes jose turėjo Nyderlandai, JAV, Italija, Australija ir Vokietija, o po tris dviratininkes delegavo Kanada, Lenkija, Didžioji Britanija, Švedija ir Belgija. Klasifikuota 50 sportininkių.

Lietuvos dviratininkės yra iškovojusios du olimpinius bronzos medalius. Seulo olimpinių žaidynių grupinėse lenktynėse trečia finišavo Laima Zilporytė, o Sidnėjaus olimpiadoje jos pasiekimą pakartojo Diana Žiliūtė.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)