I. Konovalovas iš Prancūzijos komandos FDJ ir R. Navardauskas iš JAV komandos „Cannondale-Drapac“ į Rio de Žaneirą atvyko ankstų pirmadienio rytą. Per pirmas tris dienas Brazilijoje trenerio Artūro Kaspučio vadovaujami lietuviai ne kartą išbandė lenktynių trasą. Mūsiškiai pirmadienį ir antradienį treniravosi tik pirmame rate, o trečiadienį - abiejuose.

„Trasa mums labai neparanki. Ją sudaro du skirtingi ratai: pirmame, kurį teks įveikti keturis kartus, laukia du neilgi, bet statūs kalnai, o antrajme, kurį važiuosime tris kartus, bus beveik devynių kilometrų ilgio kalnas su maždaug kilometru nuokalnės. Beje, pirmame rate du kilometrus teks įveikti bruku. Bus nepaprastai sunku, bet esame nusiteikę kovoti iki pabaigos“, - sakė I.Konovalovas.

Lietuvos dviratininkai, kurių ūgis siekia 190 cm, dar negali pasakyti, kokios taktikos jie laikysis per lenktynes.

„Žiūrėsime, kokia bus lenktynių pradžia, kas bandys bandys nuvažiuoti. Jei susidarys didesnė bėglių grupelė ir joje bus favoritais laikomų dviratininkų, reikės bandyti ir mums prisijungti. Dar vienas variantas - bandyti kuo ilgiau išsilaikyti pagrindinėje grupėje“, - teigė I. Konovalovas.

30-metis mūsų šalies dviratininkas prie favoritų priskyrė „Tour de France“ nugalėtoją britą Christopherį Froome'ą, „Giro d'Italia“ nugalėtoją italą Vincenzo Nibalį, Nyderlandų ir Kolumbijos dviratininkus.

Beje, I. Konovalovas Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių grupinėse lenktynėse sutiks tris, o R. Navardauskas - penkis savo komandų draugus.

I. Konovalovas liepos 24-ą dieną per daugiadienes lenktynes Belgijoje griuvo ir pasitempė raktikaulinio sąnario raiščius. Dviratininkas neslėpė, kad važiuodamas dar jaučia peties skausmus.

Iš Panevėžio kilęs dviratininkas sakė, kad olimpiniame kaimelyje tvyro gera atmosfera. Visi linksmi, draugiški, daugelis sportininkų mielai keičiasi ženkleliais. Anot I. Konovalovo, skųstis būtų galima tik dėl nesklandumų kaimelio skalbimo punkte, daržovių įvairovės stygiaus ir per sausos mėsos valgykloje.

Lietuvos dviratininkai žaidynių atidarymo ceremonijoje penktadienį nedalyvaus.

„Kiek žinau, dalyvavimas tokioje ceremonijoje labai išvargina, o šeštadienį mums teks keltis jau šeštą ryto. Lenktynių startas - pusę dešimtos“, - sakė I.Konovalovas, kuriam yra tekę pabuvoti Atėnų olimpinių žaidynių uždaryme.

I. Konovalovas olimpinėse žaidynėse dalyvaus trečią, o iš Kvėdarnos (Šilalės r.) kilęs 28-erių R. Navardauskas – antrą kartą. I. Konovalovas Pekino olimpinių žaidynių grupinėse lenktynėse finišavo 29-as, o Atėnų olimpinėse žaidynėse dalyvavo treko varžybų komandų persekiojimo lenktynėse. R. Navardauskas Londono olimpinių žaidynių pavienio starto lenktynėse užėmė 21-ą vietą, o grupinėse lenktynėse finišavo 47-as.