Pirmame nusileidime I. Januškevičiūtė startavo 83-ia, distanciją įveikė 1 min. 36,79 sek. ir 18,91 sek. atsiliko nuo lyderės slovėnės Tinos Maze. Lietuvos atstovė užėmė 71-ą vietą tarp 74-ių finišą pasiekusių kalnų slidininkų. Tailandui atstovavusi garsi smuikininkė 35-erių metų Vanessa Mae (Vanakorn) užėmė paskutinę - 74-ą vietą. Ji T. Maze pralaimėjo 26,98 sek.

Antras nusileidimas turėjo vykti nuo 11.00 val., bet dėl prastų oro sąlygų buvo atidėtas 15 min. Antro bandymo pradžioje I. Januškevičiūtė griuvo ir finišo nepasiekė. Pasak I. Januškevičiūtės trenerio Audriaus Santacko, svarbiausias jo auklėtinės tikslas buvo finišuoti. Deja, jo įgyvendinti nepavyko. Paskutinė - 67-a - galutinėje įskaitoje vėl buvo V. Mae. Muzikantę nuo čempionės skyrė 50,10 sek.

Olimpine čempione tapo T. Maze, dviem nusileidimais distancijoje sugaišusi 2 min. 36,87 sek. Sidabro medalį iškovojo austrė Anna Fenninger, kuri nuo slovėnės atsiliko +0,07 sek. A. Fenninger prieš tris dienas triumfavo didžiausiojo slalomo rungtyje. Bronza pasipuošė tik šešta po pirmo bandymo buvusi vokietė Viktoria Rebensburger. Ją nuo nugalėtojos skyrė 0,27 sek.

30-metė slovėnė T. Maze Sočyje jau iškovojo trečią apdovanojimą. Šiose žaidynėse ji nugalėjo greitojo nusileidimo varžybose ir laimėjo bronzą dvikovės rungtį.

Varžybas baigė tik 67-ios sportininkės ir 89-ių startavusių.

strong>Galutiniai rezultatai:

1. Tina MAZE (Slovėnija) (1:17,88 + 1:18,99) 2:36,87
2. Anna FENNINGER (Austrija) (1:18,73 + 1:18,21) atsiliko +0,07 sek.
3. Viktoria REBENSBURG (Vokietija) (1:19,24 + 1:17,90) +0,27
4. Nadia FANCHINI (Italija) (1:18,53 + 1:18.72) +0,38
5. Mikaela SHIFFRIN (JAV) (1:18,79 + 1:18,58) +0.50
***
67. Vanessa MAE (Tailandas) (1:44.86 + 1:42.11) +50,10
...
-Ieva Januškevičiūtė (Lietuva) (1:36,79 + nefinišavo).

Po pirmo nusileidimo I. Januškevičiūtė neslėpė, jog susidoroti su trasa buvo sudėtinga.

– Ar tai sunkiausia trasa, kuria tau teko lenktyniauti? – paklausėme kalnų slidininkės

– Nebuvo sunkiausia, bet viena sunkesnių dėl savo ilgio. Ji tikrai labai ilga. Jau viduryje trasos jaučiau, kad labai sunku. Šiaip esu laiminga, kad finišavau, nes labai daug merginų pasitraukė iš varžybų. Finišuoti šioje trasoje tikrai nelengva.

– Kokia danga merkiant lietui?

– Stebėtinai gera. Net nesitikėjau. Nes per treniruotės, apšilimą buvo duobių.

– Nešalta?

– Tik šlapia.

– Ar didelis atsilikimas nuo lyderių jau po pirmo važiavimo neslegia?

– Tai nėra tos varžybose, kuriose reikia galvoti apie atsilikimą nuo lyderių. Čia svarbiausia – finišuoti ir įrodyti sau ir kitiems, kad galiu. Antrą važiavimą jau galėsiu susikaupti ir dar geriau pravažiuoti, nes šiek tiek jaudinausi. Bandžiau save nuraminti, bet jaudulys buvo.

– Ką veiksi iki antro nusileidimo?

– Šiek tiek pailsėsiu, o vėliau prasidės antro nusileidimo trasos apžiūra.

I. Januškevičiūtė prieš olimpiadą liejo prakaitą Italijoje. Ji pernai debiutavo Austrijoje vykusiame pasaulio čempionate – slalomo trasos nebaigė, o slalome milžine aplenkė nemažai varžovių ir užėmė 72-ą vietą tarp 139-ių užsiregistravusių sportininkių.

Tiesa, prieš pat olimpines žaidynes viename pasaulio taurės varžybų etapų Slovėnijoje I. Januškevičiūtė užėmė paskutinę, 64-ą, vietą slalomo rungtyje.

Kitas Lietuvos atstovas 17-metis Rokas Zaveckas slalomo milžino rungtyje startuos trečiadienį, vasario 19 d.

Lietuviai taip pat dalyvaus ir slalomo varžybose: I. Januškevičiūtė į kovą stos vasario 21 d. (penktadienis), o R. Zaveckas – 22 d. (šeštadienis).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (127)