Austrijos komanda į priekį įsiveržė pačioje mačo pradžioje (4:27), kuomet įvartį pelnė Michaelis Grabneris. Po dviejų minučių skirtumą padvigubino Michaelis Rafflas.

Nors antrame kėlinyje Norvegijos rinktinei pavyko sušvelninti atsilikimą, antrą savo įvartį 58-ą minutę (58:23) pelnęs M. Grabneris padovanojo austrams pirmąją pergalę šioje olimpiadoje.

A grupėje pirmą vietą iškovojo ir tiesioginį bilietą į ketvirtfinalį iškovojo JAV ledo ritulininkai, kurie labai lengvai rezultatu 5:1 sutriuškino slovėnus.

Nugalėtojams net tris įvarčius pelnė Philas Kesselas, po vieną tikslų smūgį pridėjo Ryanas McDonaghas ir Davidas Backesas.

Slovėnijos komandai paguodos įvartį paskutinėmis mačo sekundėmis pelnė Marcelis Rodmanas.

Tuo tarpu šeimininkų komandai Rusijai prireikė baudinių serijos, kad palaužtų slovakų pasipriešinimą. Rusai laimėjo rezultatu 1:0.

Visų varžybų metu sėkmė lydėjo Slovakus, kuriuos nuo įvarčių gelbėjo arba vartininkas, arba vartų skersinis. Neužteko ir pratęsimo.

Baudinių serijoje Rusijos sportininkai parodė klasę, sėkmingai realizavę du pirmus smūgius, tuo tarpu slovėnams per du bandymus Semiono Varlamovo pramušti nepavyko.

Rusijos ekipa A grupėje užėmė antrą vietą ir turės žaisti aštuntfinalyje, nes jai nepavyko tapti geriausia antrąją trijų grupių komanda.

Ja tapo Suomijos rinktinė, kuri tik po pratęsimo 1:2 nusileido kanadiečiams ir su 7 taškais bendroje rikiuotėje užėmė ketvirtą vietą bei tikrai žais ketvirtfinalyje.

Kanadiečiai pirmieji išsiveržė į priekį, tačiau antro kėlinio pabaigoje suomiams pavyko išlyginti rezultatą. Pergalingą įvartį Kanados rinktinei per pratęsimą pelnė Drew Doughty.

[2 - 0] Ilja Kovalčiuk

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

62:32 [1 - 2] Drew Doughty

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):