Primename, kad rusai ketvirtfinalyje 83:74 eliminavo lietuvius, o ispanai 66:59 palaužė prancūzus.

Beje, abi šios komandos jau buvo surėmusios pečius ir B grupės varžybose - tada pajėgesni buvo Davido Blatto auklėtiniai, laimėję 77:74 ir užsitikrinę pirmą vietą.

Rungtynių eiga:

Susitikimas prasidėjo itin nerezultatyviai ir baigiantis pirmam kėliniui abi komandos buvo pelniusios tik po 9 taškus, tačiau taiklus Vitalijaus Fridzono tritaškis leido rusams išsiveržti į priekį - 12:9.

Ir antrame ketvirtyje ispanai strigo varžovų gynybos gniaužtuose, o rusai po truputį didino savo persvarą: po Aleksandro Kauno dėjimo - 21:14. Vaizdas aikštelėje nesikeitė ir toliau: po dviejų iš eilės Sergejaus Monios tritaškių skirtumas išaugo jau iki 13 taškų - 27:14. Į didžiąją pertrauką ispanai išėjo atsilikdami 20:31.

Trečiajame kėlinyje ispanai atsigavo ir po Rudy Fernandezo bei Pau Gasolio tritaškių sumažino savo deficitą iki trijų taškų - 41:44. Netrukus po P. Gasolio dėjimo rusai pirmavo jau tik vienu tašku, o po tolimo Jose Manuelio Calderono tritaškio rezultatas tapo lygus - 46:46.

Įsižaidę ispanai visiškai perėmė iniciatyvą ir, nors dvitaškį su pražanga pelnė Antonas Ponkrašovas vėl buvo išvedęs rusus į priekį (49:46), Sergio Scariolo auklėtiniai į tai atsakė spurtu 14:1 ir jau patys susikrovė 10 taškų pranašumą - 60:50. Per likusį laiką rusams ko nors pakeisti iš esmės nebepavyko ir jie patyrė nesėkmę 59:67.

Rungtynės:

Ispanija - Rusija 67:59 (9:12, 11:19, 26:15, 21:13).

Ispanija: Pau Gasolis 16 (12 atk. kam.), Jose Manuelis Calderonas 14 (4/9 tritaškiai), Rudy Fernandezas (3/7 tritaškiai) ir Marcas Gasolis po 11.

Rusija: Aleksandras Kaunas 14 (7/10 dvitaškiai), Andrejus Kirilenka (1/7 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 5/10 baudos, 8 atk. kam.) ir Antonas Ponkrašovas (1/6 tritaškiai) po 10, Sergejus Monia 9 taškai (3/5 tritaškiai).

* * *

Sekmadienį 17 val. vyksiančiame finale Ispanija susikaus arba su Argentinos, arba su JAV krepšininkais. Tuo metu 13 val. vyksiančiose rungtynėse dėl trečios vietos susigrums abiejų pusfinalių pralaimėtojai.

Primename, kad 2008 metų Pekino olimpinių žaidynių finale ispanai 107:118 nusileido JAV krepšininkams.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (798)