Rovimo veiksmu čempionas, varžybose nedalyvavus pajėgiausiems šios svorio kategorijos atletams, iškėlė 185 kg štangą, o stūmime įveikė 227 kg svorį.

Sidabro apdovanojimas įteiktas iraniečiui Navabui Nasirshelalui (411 kg; 184+227), o bronza tenkinosi lenkas Bartlomiejus Wojciechas Bonkas (410 kg; 190+220).

Graikų romėnų imtynių turnyre paaiškėjo dar trys čempionai

Londono olimpinių žaidynių graikų romėnų imtynių turnyre pirmadienį išdalinti dar trys medalių komplektai.

Svorio kategorijoje iki 60 kg aukso medalį iškovojo 26-erių metų Irano atstovas Omidas Hajis Noroozis, kuris prieš dvejus metus Rusijoje vykusiame pasaulio čempionate tebuvo vos dešimtas. Turnyro finale Irano imtynininkas įveikė gruziną Revazą Lašchį.

Bronzos medaliai įteikti Zaurui Kuramagomedovui iš Rusijos bei pasaulio vicečempionui japonui Ryutaro Matsumoto.

Svorio kategorijoje iki 84 kg olimpiniu čempionu tapo 23-ejų metų Alanas Chugajevas iš Rusijos, finale įveikęs 2004 metų Atėnų olimpiados čempioną, tiesa svorio kategorijoje iki 96 kg, Karamą Mohamedą Gaberą Ebrahimą iš Egipto.

Bronza svorio kategorijoje iki 84 kg įteikta Danjalui Gadžijevui iš Kazachstano bei lenkui Damianui Janikowskiui.

Svorio kategorijoje iki 120 kg olimpinio čempiono titulą apgynė 29-erių metų kubietis Mijainas Lopezas Nunezas, finale įveikęs pirmąjį medalį šiose žaidynėse Estijai iškovojusį Heikį Nabį.

Lengvaatlečiai išsidalijo penkis medalių komplektus

Moterų rutulio stūmimo sektoriuje pergalę šventė trečiosiose olimpinėse žaidynėse dalyvaujanti 31-erių metų baltarusė Nadežda Ostapčiuk, kuris prieš ketverius metus Pekine buvo iškovojusi bronzą, o 2004-aisiais Atėnuose liko ketvirta. Planetos vicečempionė finale įrankį nustūmė 21,36 m ir net 66 cm aplenkė olimpinės čempionės titulą ginusią naujazelandietę Valerie Adams, kuri įveikė baltarusę praėjusių metų planetos pirmenybėse.

Bronzos medaliu džiaugėsi rusę Jevgenija Kolodko (20,48 m) tik paskutiniuoju bandymu atėmusi medalį iš kinės Lijao Gong (20,22 m).

Po aštuonerių metų pertraukos olimpinio čempiono titulą susigrąžino 34-erių metų Dominikos Respublikos bėgikas Felixas Sanchezas (47,63 sek.), nugalėjęs 400 m barjerinio bėgimo distancijoje.

Sidabras atiteko amerikiečiui Michaelui Tinsley (47,91 sek.), bronza - favoritu laikytams planetos vicečempionui Javierui Culsonui (48,10 sek.) iš Puerto Riko.

Šios rungties pasaulio čempionas britas Dai'us Greene'as finišavo ketvirtas.

Moterų 3000 m kliūtinį bėgimą laimėjo asmeninį rekordą pagerinusi 26-erių metų pasaulio čempionė rusė Julija Zaripova (9 min. 06,72 sek.). Ji finale daugiau, kaip pusantros sekundės aplenkė šalies rekordą pagerinusią Habibą Ghribi iš Tuniso (9:08,37) bei bronzą iškovojusią Ethiopijos bėgikę Sofią Assefą (9:09,84)

Vyrų 400 m distancijoje triumfavo pirmąjį aukso medalį Grenadai iškovojęs devyniolikmetis pasaulio čempionas Kiranis Jamesas (43,94 sek.), nutraukęs tris dešimtmečius trukusį amerikiečių viešpatavimą šioje distancijoje. Paskutinį sykį olimpinį auksą šioje distancijoje iškovojo ne JAV bėgikas prieš 32-jus metus, kai Maskvos olimpiadoje (1980 m.) nugalėjo Viktoras Markinas.

Sidabrą iškovojo kitas devyniolikmetis ilgojo sprinto atstovas Luguelinas Santosas iš Dominikos Respublikos, o bronza atiteko Trinidado ir Tobago atstovui Lalonde'i Gordonui.

Staigmeną moterų šuolių į aukštį su kartimi varžybose pateikė 30-metė amerikietė Jennifer Shur. Ji įveikė 4,75 m aukštį ir, išnaudojusi mažiau bandymų, nugalėjo antroje vietoje su šalies rekordu likusią kubietę Yarisley Silvą.

Paskutiniųjų dviejų olimpiadų čempionė ir šių varžybų favoritė daugkartinė pasaulio rekordininkė Jelena Isinbajeva įveikė 4,70 m aukštį ir tenkinosi bronzos medaliu.

Bronza šioje svorio kategorijoje džiaugėsi gruzinas Guramas Ferselidzė ir švedui Johanui Eurenui.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)