Susitikimas pirmus du kėlinius vyko lygiai: įpusėjus jam lietuviai dar buvo priekyje - 43:39. Tačiau prancūzai per didžiąją pertrauką padarė išvadas ir, laimėję trečią ketvirtį 20:9, perlaužė dvikovos eigą.

Šis pralaimėjimas reiškia tai, kad Lietuvos komandai bus labai sunku pakilti aukščiau nei į ketvirtą A grupės vietą, kadangi ji pralaimėjo abejoms tiesioginiams savo konkurentėms - Argentinai ir Prancūzijai.

Rungtynių eiga:

Susitikimas prasidėjo abiejų komandų „centrų“ - Ronny Turiafo ir Jono Valančiūno - taškais (2:2). Lietuviai nesusitvarkė su varžovais gynyboje ir prancūzai atitrūko - 10:4. Mūsiškių bėdos tuo nesibaigė ir po Nicolo Batumo dvitaškio su pražanga varžovai buvo priekyje jau 9 taškais - 15:6.

Nespėjus nė įpusėti pirmam kėliniui trečią kartą prasižengė R. Kaukėnas, tačiau tritaškį pataikius jį pakeitusiam Martynui Pociui skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 11:15. Nors prancūzai vėl pabandė pabėgti (20:11), į tai keturiais iš eilės taškais atsakė L. Kleiza - 15:20. Daugiausiai puikai žaidusio Martyno Pociaus pastangomis lietuviai savo deficitą buvo sumažinę iki minimumo (21:22), bet kėlinio pabaigoje tritaškį smeigė T. Parkeris - 21:25.

Po dar vieno M. Pociaus tritaškio Lietuvos rinktinė pirmą kartą išsiveržė į priekį (26:25), tačiau tada penkis taškus iš eilės surinko N. Batumas ir prancūzai vėl susigrąžino iniciatyvą - 30:26. Vis dėlto Kęstučio Kemzūros auklėtiniai ir toliau kovojo ryžtingai: po Dariaus Songailos ir Simo Jasaičio taškų - 33:32. Rungtynės ir toliau vyko taškas į tašką, tačiau po taiklių Manto Kalniečio ir Renaldo Seibučio metimų mūsiškiai į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami keturiais taškais - 43:39.

Prancūzai antrą rungtynių pusę pradėjo sėkmingiau: keturi taškai be atsako ir vėl lygu - 43:43. Lietuvos rinktinės taškų sausrą ryžtingu prasiveržimu nutraukė L. Kleiza - 45:43. Prancūzai itin suaktyvino savo gynybą ir lietuviams vis sunkiau sekėsi rezultatyviai užbaigti savo atakas, tad varžovai po truputį krovėsi pranašumą - 49:46. Laimei, tada iniciatyvos ėmėsi R. Kaukėnas ir L. Kleiza, po kurių išpuolių lietuviai vėl atstatė pusiausvyrą - 49:49.

Tiesa, labai ne laiku tritaškį smeigė Mickaelis Gelabale'is, du dvitaškius iš eilės pridėjo Borisas Diaw ir prancūzai pavojingai nutolo - 56:49. Iki ketvirčio pabaigos abi komandos dar apsikeitė tritaškiais, tačiau skirtumo tai nepakeitė - 52:59.

Ketvirtame kėlinyje vaizdas nesikeitė: prancūzai ir toliau nemažino savo apsukų, o mūsiškiai strigo varžovų gynybos gniaužtuose - 54:65. Tuo metu dar penkis taškus iš eilės įmetė Nando de Colo ir lietuvių situacija tapo nepavydėtina - 54:70 (likus žaisti 6 min.). Vis dėlto mūsiškiai nepasidavė ir surengė spurtą 7:0 - 61:70 (likus 4 min. 40 sek.). Per likusias minutes lietuviai propagavo greitą žaidimą ir iš paskutiniųjų mėgino dar pavyti savo varžovus, tačiau nei laiko, nei jėgų jau nebeužteko. Galutinis rezultatas - 82:74 Prancūzijos krepšininkų naudai.

Rungtynės:

Lietuva - Prancūzija 74:82 (21:25, 22:14, 9:20, 22:23).

Lietuva: Linas Kleiza 17 (5/8 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 7/8 baudos, 7 atk. kam., 5 pražangos), Martynas Pocius 15 (3/5 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai), Simas Jasaitis 11 (3/5 tritaškiai), Mantas Kalnietis 6 (0/5 tritaškiai), Antanas Kavaliauskas 5, Jonas Mačiulis, Jonas Valančiūnas, Renaldas Seibutis (2/2 dvitaškiai) ir Darius Songaila po 4, Šarūnas Jasikevičius (5 rez. perd., 4 klaidos) ir Rimantas Kaukėnas po 2 taškus. Paulius Jankūnas taškų nepelnė.

Prancūzija: Tony Parkeris 27 (7/11 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 7/10 baudos), Nicolas Batumas 21 (7/9 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 4/4 baudos), Borisas Diaw 10 (8 rez. perd.), Mickaelis Gelabale'is ir Nando de Colo po 8, Ronny Turiafas 6 (2/8 baudos, 10 atk. kam.)., Kevinas Seraphinas 2 taškai.

* * *

Kitas rungtynes Lietuvos krepšininkai žais šeštadienį 16 val. 30 min. su JAV žvaigždėmis.

Primename, kad lietuviai pirmame ture 79:102 neprilygo Argentinos komandai, o antrame mače 72:53 pranoko Nigerijos vyrus. Tuo metu prancūzai olimpiados starte 71:98 nepasipriešino JAV rinktinei, bet vėliau 71:64 atsitiesė prieš Argentiną.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2678)