Lietuvos rinktinės starto penketas Rimantas Kaukėnas, Šarūnas Jasikevičius, Ramūnas Šiškauskas, Kšyštofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas mačą pradėjo dviem klaidomis.

Po Š. Jasikevičiaus metimo ir baudų 3 min. lygu - 4:4.

Vyksta žvalgybinis krepšinis, bet ispanai agresyvesni kovoje po krepšiais. Po Rudy Ferandezio tritaškio ir Pau Gasolio metimo ispanai pirmauja 9:4, bet R. Javtokas dėjimu švelnina skirtumą - 6:9.

Toliau veiksmas vyksta taškas į tašką nežymiai pirmaujant ispanams 13:12, 15:14. R. Kaukėnas 9 min. pagaliau persveria rezultatą - 17:15, bet J. Garbajosa tritaškis grąžina ispanų pranašumą - 18:17.

Kėlinio pabaigą sumaniau sužaidžia varžovai - 19:21.

Antras ketvirtis prasideda R. Kaukėno klaida ir dviem pražangomis. Ispanai spaudžia mūsiškius po visą aikštę ir kiek atitrūksta - 24:20. Nesportinė Lino Kleizos pražanga siunčia Lietuvos rinktinę į mininokdauną - 20:28. Lietuviai renkasi pražangas ir neatkovoja kamuolių po savo krepšiu. Ramūnas Butautas prašo minutės pertraukėlės.

Tai pasiteisina. Š. Jasikevičiaus metimas su varžovo pražanga ir Simo Jasaičio baudos timpteli lietuvius į priekį - 25:28. Mūsiškių atakos klimpsta ispanų gynyboje, bet S. Jasaičio ir K. Lavrinovičiaus tritaškiai 17 min. išveda Lietuvos rinktinę į priekį - 31:30.

Dar po vieną "brolio" ir S. Jasaičio tolimą "šūvį", R. Javtoko dvi taiklios baudos ir lietuvių persvara rekordinė - 39:34. S. Jasaitis tritaškiais "bombarduoja" varžovų gynybą - 42:34, bet keli nesuprantami teisėjų sprendimai padeda ispanams priartėti - 42:40. Trečias kėlinys vyksta "kietai" ir nervingai, M. Petravičius prasižengia ketvirtą kartą, bet jį pakeitęs R. Javtokas tuoj pat įmeta su pražanga - 45:42.

Kelios lietuvių klaidos, tarsi, keliom minutėm "įšaldo" rezultatą 47:44. S. Jasaičio ir R. Javtoko derinys, R. Kaukėno baudos ir įpusėjus kėliniui - 52:48. Ispanų gynyba lietuvius priverčia atlikti kelis neparengtus metimus.

R. Javtokas stebina visus įmesdamas visus 6 baudos metimus iš eilės (28 min., 54:51), bet ispanai neatsilieka nei per žingsnį. Vis dėlto S. Jasaitis ir R. Javtokas laiko pusiausvyrą - 59:58. Ketvirčio pabaigoje S. Jasaičio tritaškis, P. Gasolio dėjimas ir lygu - 62:62, bet čia pat paskutinę sekundę K. Lavrinovičiaus tritaškis su bauda ir po 30 min. Lietuvos rinktinės persvara - 66:62.

Lemiamas kėlinys prasideda ispanų spurtu ir skirtumas tirpsta - 67:66. P. Gasolio pastangomis lygu - 69:69, bet Š. Jasikevičius įmeta iš po krepšio ir vėl - 71:69. Tuo metu penktą kartą prasižengia M. Petravičius. Kova vyksta tašas į tašką.

Ispanams greitoje atakoje po ilgesnės pertraukos pavyksta persverti santykį - 73:71. K. Lavrinovičius ir R. Fernandezas apsikeičia tritaškiais, bet "brolis" prasižengia penktą kartą (likus 6 min., 74:78). Nesportinė L. Kleizos pražanga prieš P. Gasolį tolina viltis patekti į pusfinalį - 74:79.

L. Kleiza už antrą nesportinę pražangą išvejamas iš aikštės. Netekę trijų aukštaūgių, lietuviai negali atkovoti kamuolių po savo krepšiu - 77:81. Š. Jasikevičiaus tritaškis labai svarbus - 77:81, bet kitoje atakoje iš toli nepataiko S. Jasaitis, o C. Jimenezas baudomis išlaiko saugų atstumą - 77:83.

Š. Jasikevičius baudomis vėl per žingsnelį priartina lietuvius prie varžovų - 79:83 ir mūsiškai rizikuodami priversti prasižengti.

Likus minutei - 81:84, bet besigindami mūsiškiai prasižengia - 81:86.

Per likusias 50 sekundžių stebuklo sukurti nepavyksta, nors Š. Jasikevičius tritaškiu sumažina priešininkų atotrūkį iki metimo - 86:89.

Ispanai taiklūs nuo baudos metimo linijos ir mačas baigiasi 86:91 varžovų naudai.

Lietuva: Simas Jasaitis 19 (3-tšk. 5/10), Šarūnas Jasikevičius 19 (2-tšk. 4/8, 3-tšk. 2/5, 1-tšk. 5/5), Robertas Javtokas 15 (1-tšk. 7/10), Kšyštofas Lavrinovičius 12 (3-štk. 4/6, 7 atk. kam.), Rimantas Kaukėnas 11 (3-tšk. 1/5, 1-tšk. 4/4), Ramūnas Šiškauskas 7 (2-tšk. 2/3, 1-tšk. 3/4), Marijonas Petravičius 2, Mindaugas Lukauskis 0, Linas Kleiza 0. Jonas Mačiulis, Darjušas Lavrinovičius ir Marius Prekevičius - nežaidė.

Ispanija: Pau Gasolis 19 (2-tšk. 7/12, 1-tšk. 5/8), Rudy Fernandezas 18 (2-tšk. 2/5, 3-tšk. 2/7, 1-tšk. 6/6), Felipe Reyesas 13 (2-tšk. 5/7, 1-tšk. 3/4), Carlosas Jimenezas 11 (2-tšk. 2/3, 1-tšk. 7/7), Jorge Garbajosa 8, Raulis Lopezas 7, Marcas Gasolis 6, Ricky Rubio 4, Alexas Mumbru 3, Berni Rodrigezas 2, Juanas Carlosas Navarro 0.

Vaizdo reportaže - varžybas Vilniaus Rotušės aikštėje stebėjusių sirgalių emocijos

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.