Siekiant apibrėžti reikalingus pokyčius kiekvienos sporto šakos olimpinei atrankos sistemai, TOK glaudžiai bendradarbiavo su visomis tarptautinės federacijomis ir konsultavosi tiek su nacionaliniais olimpiniais komitetais (NOK), tiek su atletais.

Į šį procesą buvo įtraukta įgaliotų NOK‘ų grupė, o konsultacijos su atletais buvo vykdomos per kiekvieną tarptautinę federaciją.

57 proc. kelialapių jau buvo išdalinti prieš priimant sprendimą šią vasarą turėjusias vykti Tokijo olimpines žaidynes perkelti į 2021 metus. Kad pagal naująjį tvarkaraštį būtų išaiškinti likusių vietų žaidynėse savininkai buvo atnaujinti atrankos sistemos principai, kuriuos dar balandį patvirtino speciali darbo grupė (veikia TOK Vykdomojo komiteto (VK) vardu).

Visas korekcijas galima rasti ČIA.

Remiantis šiais patikslintais atrankos sistemos principais TOK sporto departamentas glaudžiai bendradarbiavo su visomis tarptautinėmis federacijomis, kad išsiaiškintų, ar yra reikalingi pakeitimai.

Balandžio 25 d., gegužės 6 ir 13 d. bei liepos 7 d. vyko keturi TOK VK Kvalifikacijos darbo grupės patvirtinimo etapai. Pagrindinis tikslas buvo, kad naujosios atrankos sistemos būtų kuo panašesnės į tas, kurias dar 2018 metų vasarį patvirtino TOK VK.

Šios sporto šakos/disciplinos užbaigė savo kvalifikaciją ir kvotos – jau paskirstytos. Komandų sudėtį nustatys NOK‘ai, kadangi visose sporto šakose kvotos yra paskiriamos NOK‘ams.

Dviračių sportas (plentas ir trekas); Žirgų sportas (dailusis jojimas, konkūrai, trikovė); Žolės riedulys; Softbolas.

Šios sporto šakos/disciplinos savo atrankos procesą tęs pagal originaliai patvirtintą sistemą ir, prisitaikant prie naujos žaidynių datos, paprasčiausiai pratęs kvalifikacijos laikotarpį.

Šaudymas iš lanko; Sinchroninis plaukimas; Beisbolas; 3×3 krepšinis; Kanojų sportas (slalomas ir sprintas); Šuoliai į vandenį; Fechtavimas; Futbolas; Golfas; Gimnastika (sportinė, ritminė ir šuoliai ant batuto); Rankinis; Karate; Plaukimo maratonas; Šiuolaikinė penkiakovė; Regbis; Buriavimas; Sportinis laipiojimas; Banglenčių sportas; Stalo tenisas; Tenisas; Triatlonas; Vandensvydis.
Šios sporto šakos/disciplinos atliko mažas korekcijas, pavyzdžiui laikotarpio pratęsimas minimalių kriterijų įvykdymui, nepanaudotų sportininkų vietų perskirstymo proceso paaiškinimas ir paaiškinimas, kurios pagal naują 2021 metų kalendorių organizuojamos varžybos turės įtakos atrankai.

Irklavimas; Plaukimas; Badmintonas; Riedlenčių sportas; Tekvondo; Imtynės.
Šios sporto šakos/disciplinos atliko dideles korekcijas.

Lengvoji atletika; Dviračių sportas (laisvojo stiliaus BMX, BMX lenktynės, kalnų dviračiai); Sunkioji atletika; Krepšinis; Dziudo.

Amžiaus reikalavimai (sporto šakoms, kurioms tai aktualu) buvo pritaikyti pagal naująsias Tokijo žaidynių datas. To rezultatas – sportininkai, kurie 2020 metais neatitiko amžiaus limito, bet jį atitiks 2021-aisiais, galės dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Tuo pat metu sportininkai, kurie 2020 metais neviršijo amžiaus limito, bet jį viršys 2021-aisiais, vis dar galės dalyvauti žaidynėse. Tiesa, yra priimtos dvi išimtys:

Boksas. Amžiaus reikalavimai buvo padidinti vieneriais metais. Norėdami dalyvauti žaidynėse atletai privalo būti gimę tarp 1980 m. sausio 1 d. ir 2002 m. gruodžio 31 d.
Futbolas. Buvo patvirtinta, kad atletai, kurie 2020 m. liepos mėn. būtų galėję varžytis žaidynėse, išsaugos šią teisę ir 2021 m. liepos mėn. Amžiaus limitas vyrų turnyrui buvo 23 metai, tačiau Tokijo žaidynėse jis bus 24 m. Taisyklė, kad komandoje gali būti trys vyresnio amžiaus futbolininkai – išliks.

Visos kvalifikacinių varžybų datos ir vietos išlieka neaiškios dėl esamos pasaulinės situacijos. Jas tinkamu laiku patvirtins atitinkamos tarptautinės federacijos.

Visi sprendimai buvo perduoti tarptautinėms federacijoms, o išsamią informaciją apie kiekvieną sporto šaką galima rasti kiekvienos sporto šakos atrankos sistemoje.