Startavo ne visi pajėgiausieji

S.Dariaus ir S.Girėno stadione pergales iškovojo favoritai, tarp jų - Europos jaunimo vicečempionė klaipėdietė sprinterė Lina Grinčikaitė, Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo rekordų autoriai kauniečiai Edita Grigelionytė (šuoliai su kartimi) ir Tomas Intas (ieties metimas), vilniečiai Artūras Kulnis (bėgimas) bei Paulius Luožys (rutulio stūmimas).

L.Grinčikaitė laimėjo 100 m (11,62 sek.) ir 200 m (24,01 sek.) bėgimus. E.Grigelionytė su kartimi į aukštį iššoko 3,50 m. T.Intas numetė ietį 77,15 m. A.Kulnis 400 m nubėgo per 48,52 sek., o P.Luožys nustūmė rutulį 17,70 m.

“Įspūdingų rezultatų nepasiekta, tačiau nemažai sportininkų pagerino asmeninius rekordus, atkreipė dėmesį nauji veidai. Pastebėjome, kad lengvaatlečiai sparčiau progresuoja tose rungtyse, kur didesnė ir atkaklesnė konkurencija”, - sakė “Kauno dienos” korespondentui Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės vyriausiasis treneris Aleksas Stanislovaitis.

Kaune nestartavo kai kurie pajėgiausieji šalies lengvaatlečiai, tuo metu kovoję tarptautinėse varžybose užsienyje.

Disko metikų ginčą lėmė centimetrai

A.Stanislovaičiui gerą įspūdį paliko alytiškis Rytis Sakalauskas, 100 m bėgimo varžybose aplenkęs Lietuvos vicečempioną kaunietį Andrių Kačėną (atitinkamai 10,69 sek. ir 10,80 sek.), o 200 m distancijoje nusileidęs tik kitam Kauno atstovui Sigitui Kavaliauskui (21,93 sek. ir 21,88 sek.).

Be sensacijų baigėsi disko metikų ginčas. Jį laimėjo vilnietis Andrius Butrimas (53,93 m), nedidele persvara nugalėjęs klaipėdietį Andrių Šipalį (53,90 m). Trečias liko vilnietis Egidijus Petrauskas (52,08 m).

A.Šipalis sezono pradžioje numetė įrankį toliau nei 60 metrų, tačiau pastaruoju metu jis nepriartėja prie šio rezultato.

Ieties metikių varžybas laimėjo kaunietė Indrė Jakubaitytė, tik priešpaskutiniu bandymu (55,84 m) aplenkusi Lietuvos rekordininkę kaunietę Ritą Ramanauskaitę (54,90 m).

Klubų įskaitoje pirmąją vietą užėmė Kauno “Atletas” (14773 taškai), toliau išsirikiavo Vilniaus “Baltai” (14487) ir Klaipėdos “Nikė” (14004).

Vyks į Graikiją ir Ispaniją

Europos taurės varžybos vyks birželio 17-18 dienomis.

Lietuvos moterų rinktinė Salonikuose (Graikija) 1-osios lygos B grupėje kovos su Bulgarijos, Vengrijos, Olandijos, Portugalijos, Slovėnijos, Turkijos bei Graikijos komandomis.

Mūsų šalies vyrai jėgas išmėgins Novi Sade (Serbija), kur 2-osios lygos B grupėje susitiks su Albanijos, Armėnijos, Bosnijos, Azerbaidžano, Bulgarijos, Kipro, Gruzijos, Liuksemburgo, Makedonijos, Serbijos bei Europos mažųjų šalių asociacijos (AASSE) rinktine.

Kaunietė įveikė 6000 taškų ribą

S.Dariaus ir S.Girėno stadione apdovanojimus taip pat išsidalijo daugiakovininkai. Moterų septynkovės čempione, nedalyvaujant kaunietei Viktorijai Žemaitytei, tapo panevėžietė Agnė Jakubauskaitė (4666 taškai), vyrų dešimtkovės - klaipėdietis Erlandas Kasperavičius (6473 tšk.).

V.Žemaitytė išmėgino jėgas Arlyje (Prancūzija) surengtame ketvirtajame Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) daugiakovių “World Challenge” ciklo varžybų etape, kuriame kovojo 25 septynkovininkės.

Trenerio Alvydo Gavėno auklėtinė surinko 6021 tašką ir užėmė ketvirtąją vietą. Nugalėjo kanadietė Džesika Zelinka (6314), antra liko Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atstovė Dženis Džozefs (6248), trečia - ukrainietė Hana Melnyčenka (6055).

Lietuvė laimėjo šuolių į aukštį (1,81 cm) rungtį, o rutulio stūmimo varžybose (14 m) buvo antra.

“Viktorija tapo penktąja Lietuvos septynkovininke, įveikusia 6000 taškų ribą. Šuolių į aukštį ir rutulio stūmimo sektoriuose ji pasiekė asmeninius rekordus. Vis dėlto galutinis rezultatas, kaip ir 100 m barjerinio bei 200 m bėgimų rezultatai, nebus laikomi asmeniniais rekordais, nes pasiekti vėjui viršijus leidžiamą greičio normą - ne daugiau kaip 4 metrų per sekundę”, - teigė A.Stanislovaitis.

Vicečempionė gydysis namuose

Lietuvos daugiakovininkai dėl Europos taurės kovos liepos 1-2 dienomis Ukrainoje (moterys, 1-oji lyga) ir Ispanijoje (vyrai, 2-oji lyga).

Anot A.Stanislovaičio, nerimą kelia Atėnų olimpiados vicečempionės, pasaulio dešimtkovės rekordo autorės Austros Skujytės trauma.

“Austra susižeidė JAV - ji stipriai patempė dvigalvį šlaunies raumenį. Sportininkė grįš namo ir gydysis pas žinomą sporto medicinos specialistą Dalių Barkauską. Gali būti, kad reabilitacijai sportininkė turės paaukoti visą likusį sezoną, taip pat ir Europos čempionatą Švedijoje.

Manau, kad A.Skujytė neturėtų skubėti grįžti į stadioną. Jeigu jai kils bent menkiausių abejonių dėl savijautos, patarsime nerizikuoti. Juo labiau kad kitąmet vyks pasaulio čempionatas ir prasidės atranka į Pekino olimpines žaidynes”, - sakė Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės vyriausiasis treneris.