Olimpinėje keturviečių baidarių 500 m distancijoje triumfavo Lietuvos įgula Simonas ir Mindaugas Maldoniai, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja. Nugalėtojai nuotolį įveikė per 1 min. 22,48 sek. ir artimiausius persekiotojus aplenkė 0,16 sek. Prizininkams išaiškinti prireikė fotofinišo, nes pirmas penkias įgulas skyrė vos 0,7 sek.

Už Lietuvos baidarininkų nugaros finišavo 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių vicečempionė Ispanijos keturvietė Saulis Craviotto, Carlosas Arevalo, Marcusas Cooperis ir Rodrigas Germade. Trečią vietą užėmė nugalėtojams 0,33 sek. pralaimėjusi varžybų šeimininkė Vengrijos komanda. Už prizininkų pakylos ketvirtoje vietoje finišavo Tokijo olimpiniai čempionai vokiečiai Maksas Rendschmidtas, Tomas Liebscheris, Jacobas Schopfas ir Maksas Lemke. Vokiečiai lietuviams pralaimėjo 0,55 sek.

Neolimpinėje vienviečių baidarių 200 m distancijoje du lietuviai laimėjo pusfinalio plaukimus ir pateko į šeštadienį vyksiantį finalą.

I. Navakauskas nuotolį įveikė per 36,36 sek. ir 0,37 sek. aplenkęs praėjusių metų šios rungties pasaulio vicečempioną švedą Petterį Menningą, užtikrintai laimėjo antrąjį pusfinalio plaukimą. Trečiajame pusfinalio plaukime triumfavo A. Seja. Finišo liniją per 36,52 sek. pasiekęs A. Seja, vos 0,01 sek. aplenkė pasaulio ir Europos čempioną vengrą Balašą Birką.

Penktadienį pasaulio taurės varžybų finale startavo Henrikas Žustautas. Neolimpinę vienviečių kanojų 200 m distanciją H. Žustautas įveikė per 43,97 sek. ir finale liko devintas. Šios rungties B finale irklavęs Vadimas Korobovas finišavo ketvirtas (43,03 sek.) ir galutinėje rikiuotėje užėmė 13-ą vietą.

Olimpinėje vienviečių baidarių 1000 m distancijoje Andrejus Olijnikas pusfinalio plaukime finišavo ketvirtas (3 min. 41,01 sek.) ir pateko į B finalą, kur šeštadienį kovos dėl 10-18 vietų.

Šeštadienį kovas pasaulio taurės varžybose olimpinėse distancijose pradės dar dvi Lietuvos įgulos.

Dviviečių baidarių 500 m distancijoje startuos praėjusių metų šios rungties pasaulio vicečempionai ir Europos čempionato prizininkai M. Maldonis ir A. Olijnikas. Dviviečių kanojų 500 m varžybose dalyvaus praėjusiais metais pasaulio taurės varžybose šioje distancijoje bronzą laimėję H. Žustautas ir V. Korobovas.

Po pirmos varžybų dienos vieną aukso medalį turinti Lietuvos rinktinė komandinėje įskaitoje dalijasi 4-8 vietas. Lietuvius lenkia tik trys rinktinės – Ispanijos, Kinijos ir Portugalijos. Iš viso pasaulio taurės varžybose dalyvauja 53-ijų valstybių rinktinės.