Saulės slėnyje startavusiose bendro starto lenktynėse laukė netikėta intriga. Vos prieš savaitę Europos vicečempione tapusi tituluočiausia Lietuvos orientacininkė Gabrielė Andrašiūnienė startavo vyrų varžybose, kuriose reikėjo įveikti 18,6 km distanciją su 27 kontroliniais punktais.

G. Andrašiūnienė trasą įveikė per 1 val. 31 min. 48 sek. ir užėmė 7-ą vietą. Nuo nugalėtojo G. Andrašiūnienė atsiliko beveik 20 min.

Lietuvos čempiono titulą bendro starto varžybose apgynė Ignas Ambrazas iš „S-Sportas“ komandos. Čempionas distanciją įveikė per 1 val. 12 min. 23 sek. ir artimiausią persekiotoją aplenkė tik 49 sek.

Sidabro medalį iškovojo Šarūnas Dmukauskas iš „Būdakalnio“ klubo. Bronza atiteko Jonui Vytautui Gvildžiui iš „S-Sportas“ ekipos.

Moterų bendro starto varžybose Lietuvos čempionės titulą iškovojo Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė. Apie 15,1 km distanciją su 25 kontroliniais punktais „Fortūnos“ klubui atstovaujanti čempionė įveikė per 1 val. 18 min. 11 sek.

Antroje vietoje finišavusi Algirda Mickuvienė iš „Perkūno“ komandos čempionei pralaimėjo daugiau beveik 4 min. Bronza atiteko Justei Umbrasaitei taip pat iš „Perkūno“ ekipos.

„Bendro starto lenktynės – visuomet įdomi ir dinamiška rungtis, todėl man ji labai patinka. Šiandien laukė labai sudėtinga bei kalnuota vietovė, kurioje netgi teko stumtis dviratį. Trasoje vyko įnirtinga kova ir nebuvau užtikrintas, kelintoje vietoje važiuoju, tad labai apsidžiaugiau, kuomet finiše sužinojau, jog tapau Lietuvos čempionu“, – pasakojo I. Ambrazas.

Liepą Lietuvos orientacininkų kalnų dviračiais laukia Baltijos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas, o svarbiausias metų startas – rugpjūčio mėnesį vyksiantis pasaulio čempionatas Čekijoje.