Wezenbergo olimpinio plaukimo centro baseine Adomas Gatulis vyrų 100 m plaukimo krūtine A finale užėmė antrąją vietą. Panevėžietis finišavo per 1 min. 3,93 sek. ir pasiekė naują asmeninį rekordą.

Analogiškos rungties moterų finale kaunietė Agnė Šeleikaitė buvo penkta (1:11.68).

Vyrų 100 m plaukimo nugara rungtyje antrą čempionato aukso medalį iškovojo Erikas Grigaitis (55.16). Finale kaunietis aplenkė dar vieną sidabrą pelniusį tautietį Kajų Stankevičių (56.35).

Bronzos medalį vyrų 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje pridėjo Adomas Gatulis (2:08.25).

Lietuvos plaukikai taip pat laimėjo komandinę vyrų estafetę 4 po 200 m laisvuoju stiliumi. Joje plaukę Kristupas Trepočka, Rokas Jazdauskas, Tomas Lukminas ir Danielis Kvederis užfiksavo 7 min. 31,18 sek. rezultatą.

Vyrų 200 m plaukimo krūtine rungtyje pasižymėjo Adomas Gatulis. Nuotolį įveikęs per 2 min. 22,38 sek. lietuvis finišavo trečias.

Puikiai mūsiškiams sekėsi ir dar vienoje komandinėje vyrų estafetėje – 4 po 100 m kombinuotu būdu. Čia Tomas Lukminas, Adomas Gatulis, Danielis Kvederis ir Rokas Jazdauskas užėmė pirmą vietą. Nugalėtojai finišavo per 3 min. 45,49 sek.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad šis čempionatas įtrauktas į oficialų „World Aquatics“ varžybų kalendorių, todėl sportininkai galėjo vykdyti normatyvus į pasaulio plaukimo čempionatą ir vasaros olimpines žaidynes.