Stipriausiame vyrų 1500 m l. stiliumi plaukime naują šalies vyrų rekordą užfiksavo Džiugas Miškinis. Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis distanciją įveikė rekordiniu tempu per – 15 min. 51,10 sek. Ankstesnis šalies rekordas išsilaikė net nuo pat 1984 metų, kai varžybose Kyjive Olegas Cvetkovas parodė 15 min. 52,12 min. rezultatą.

„Dabar labai daug visokių emocijų viduje. Esu labai laimingas, net sunku blaiviai mąstyti, galvoti, kur klaidos ir panašiai, bet grįžti namo vis tiek reikės, paanalizuoti, o iki to laiko norėčiau dabar pasidžiaugti šiuo rekordu“, – nulipęs nuo nugalėtojų pakylos kalbėjo Dž. Miškinis.

Džiugas Miškinis (LPF nuotr.)

Jis tik neseniai sugrįžo iš treniruočių stovyklos Siera Nevados kalnuose, kur varžyboms rengėsi kartu su Danu Rapšiu, Andriumi Šidlausku, Kotryna Teterevkova ir Rūta Meilutyte.

„Stovykla buvo tiek sunki, tiek ir smagi. Vis tiek plaukti prie Dano ir kitų Lietuvos rinktinės narių buvo be galo gera patirtis ir labai smagu. Esu viskuo patenkintas“, – darbą treniruočių stovykloje įvertino rekordininkas.

Antrą vietą 1500 m l. stiliumi rungtyje iškovojo Kostas Vaičiūnas (16.27,53 min.), trečias buvo Titas Vaitukaitis (16.50,50 min.).

Analogiškoje moterų rungtyje čempione tapo Ugnė Šiautkulytė. Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ auklėtinė nuotolį įveikė per 18 min. 8,96 sek.

Sidabro medalį iškovojo Virginija Volodkaitė (18.37,33 min.), o trečią vietą užėmė Kamilė Ilijonskytė (18.39,36 min.).

Su nauju šalies mergaičių iki 13 metų rekordu finišavo ketvirtą vietą pelniusi Augustina Ambrulaitytė (19.09,85 min.) iš Sostinės sporto centro. Ankstesnis jos bendraamžių pasiekimas priklausė Viktorijai Artiomovai (19.42,63 min.).

Intriguojančiame moterų 200 m plaukimo l. stiliumi finale naują šalies merginų iki 17 metų rekordą pasiekė Smiltė Plytnykaitė. Sostinės sporto centro auklėtinė nuotolį įveikė per 2 min. 01,79 sek.

„Labai džiaugiuosi, nes tikrai ties tuo dirbau. Esu labai patenkinta, kad tas visas darbas atsipirko“, – savo pasirodymą įvertino S. Plytnykaitė, kuri iki šių varžybų nuotolį greičiausiai buvo nuplaukusi per 2 min. 2,25 sek.

Ankstesnis bendraamžių rekordas (2.01,86 min.) anksčiau priklausė antrą vietą užėmusiai Silvijai Statkevičius (2.03,31 min.). Trečia finišavo Marija Romanovskaja (2.04,74 min.).

Moterų 100 m plaukimo nugara rungtyje naują šalies merginų iki 17 metų rekordą užfiksavo Patricija Geriksonaitė. Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ auklėtinė distanciją įveikė per 1 min. 2,83 sek. ir geriausią bendraamžių pasiekimą pranoko 0,03 sek.

Ankstesnis rekordas priklausė R. Meilutytei (1.02,86 min.). Šalies vicečempione tapo Augustė Jakštaitė (1.05,09 min.), o bronzą pelnė jos sesuo Beata Jakštaitė (1.05,45).

Vyrų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje naują amžiaus grupių rekordą užfiksavo Tajus Juška iš Kauno sporto mokyklos „Startas“. Jaunasis sportininkas rytinėje kvalifikacijoje nuotolį įveikė per 23,96 sek. ir pagerino Mantui Kaveckui nuo 2015 metų priklausiusį šalies vaikinų iki 15 metų pasiekimą (24,06 sek.).

Iki šių varžybų jo asmeninis rekordas šioje rungtyje buvo 24,14 sek. Finale jaunasis plaukikas buvo dar 0,01 sek. ir užėmė šeštąją vietą.

Nugalėtoju tapo atrankos lyderis libanietis Simon Doueihy (23,42 sek.). Kas taps vicečempionu, sprendėsi paskutiniuose metruose. Čia pirmiau finišo sienelę pavyko pasiekti Kiril Stepanov (23,84 sek.). Bronza atiteko panašų laiką parodžiusiam Deividui Kazilui (23,86 sek.).

Vyrų 200 m plaukimo nugara rungtyje šalies čempionu tapo Erikas Grigaitis. Kauno plaukimo mokyklos sportininkas vienintelis finale plaukė greičiau nei per 2 min. – distanciją įveikė per 1 min. 59,82 sek. ir sėkmingai pasigerino asmeninį rekordą (1.59,92 min.).

Antras finišavo Kajus Stankevičius (2.02,33 min.), trečias atplaukė Evaldas Babakinas (2.05,23).

Vyrų 200 m plaukimo krūtine rungtyje niekas neprilygo Andriui Šidlauskui. Panevėžio „Žemynos“ auklėtinis finišavo per 2 min. 11,83 sek. ir užtikrintai aplenkė komandos draugą Adomą Gatulį (2.20,58 min.) bei Alan Gritsok (2.20,65 min.) iš Estijos.

50 m plaukimo peteliške rungtyje auksą iškovojo Latvijos plaukikė Gabriela Nikitina (27,17 sek.), ji finaliniame plaukime pranoko Kotryną Teterevkovą (27,76 sek.) ir Guodą Tručinskaitę (28,22 sek.). Abi lietuvės sėkmingai pasigerino karjeros rekordus.

Pastaroje rungtyje buvo užsirašiusi plaukti ir Rūta Meilutytė, tačiau atrankoje nestartavo.

Pirmosios dienos finalinius plaukimus užbaigė 4 po 100 m kombinuota mišri estafetė, kurioje auksą iškovojo Panevėžio „Žemynos“ komanda. Beata Jakštaitė, Andrius Šidlauskas, Kristupas Trepočka ir Amelija Murėnaitė užfiksavo 3 min. 57,91 sek. rezultatą ir pranoko abi Kauno plaukimo mokyklos komandas.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad varžybų dalyviai gali ne tik vykdyti kvalifikacinius normatyvus į liepos 23–30 dienomis Fukuokoje, Japonijoje, vyksiantį „World Aquatics“ pasaulio plaukimo čempionatą, bet ir vasaros olimpines žaidynes, kurios kitąmet bus surengtos Paryžiuje.

Po Lietuvos čempionato taip pat turėtų paaiškėti, kas atstovaus Lietuvai Europos jaunimo plaukimo čempionate, Europos jaunimo olimpiniame festivalyje bei pirmą kartą vyksiančiame Europos U23 plaukimo čempionate.

Visus plaukimus kiekvieną dieną tiesiogiai galima stebėti LTU Swimming Facebook ir YouTube kanale bei portale Delfi.lt.

Čempionatą organizuoja Lietuvos plaukimo federacija, varžybų partneris – „Girstučio“ baseinas.