Ketvirtadienio atrankos varžybose naują savo bendraamžių iki 15 metų rekordą vyrų 50 m plaukimo peteliške rungtyje užfiksavo Tajus Juška. Jaunasis Kauno sporto mokyklos „Startas“ plaukikas užfiksavo 25,16 sek. rezultatą ir užtikrintai ketvirtuoju numeriu pateko į „A“ finalą. Ankstesnis rekordas taip pat priklausė T. Juškai (25,64 sek.).

Šios rungties atrankoje šįryt greičiausias buvo Kristupas Trepočka (24,77 sek.) iš Panevėžio „Žemynos“.

Su geriausiais rezultatais į stipriausius vakaro finalus taip pat pateko Smiltė Plytnykaitė (200 m l. stiliumi – 2.07,69 min.), Daniil Pancerevas (200 m l. stiliumi – 1.51,91 min.; 200 m kompl. b. – 2.08,15 min.), Kotryna Teterevkova (100 m krūtine – 1.07,97 min.; 200 m kompl. b. – 2.28,25 min.), Andrius Šidlauskas (100 m krūtine – 1.03,02 min.), Beata Jakštaitė (100 m nugara – 1.04,98 min.), Erikas Grigaitis (100 m nugara – 57,10 sek.), Radvilė Kerševičiūtė (50 m peteliške – 28,77 sek.).

Rytinės varžybų dalies pabaigoje paaiškėjo ir pirmieji prizininkai.

Moterų 800 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje aukso medalį iškovojo Sostinės sporto centro auklėtinė Stela Švenčionytė. Nugalėtojos laikas – 9 min. 23,08 sek. Sidabras atiteko Ugnei Šiautkulytei (9.44,18 min.) iš Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“, o bronzą pelnė dar viena Sostinės SC plaukikė – Virginija Volodkaitė (9.52,30 min.).

Vyrų 1500 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje geriausiai pasirodė ir pirmąją vietą užėmė Kostas Vaičiūnas. Panevėžio „Žemynos“ finišavo per 16 min. 33,29 sek. ir pranoko antrą vietą užėmusį Kauno plaukimo mokyklos atstovą Džiugą Miškinį (16.38,70 min.) bei Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro plaukiką Giedrių Cirtautą (17.01,42 min.).

Vakarinės dalies rezultatai:

200 m l. stiliumi

Vakarinėje varžybų dalyje rekordinį plaukimą moterų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje pademonstravo Smiltė Plytnykaitė. Sostinės sporto centro auklėtinė „A“ finale distanciją įveikė per 2 min. 2,25 sek. Tai naujas Lietuvos merginų iki 17 metų rekordas (ankstesnis pasiekimas iki šio vakaro priklausė Silvijai Statkevičius – 2 min. 2,45 min.).

Auksą iškovojusi plaukikė taip pat įvykdė „B“ normatyvą į pasaulio plaukimo čempionatą (2.02,81 min.).

Sidabras šioje rungtyje atiteko Ievai Visockaitei (2:07.58), o bronza – Patricijai Kondraškaitei (2:08.06).

Analogiškoje vyrų rungtyje užtikrintai nugalėjo Danas Rapšys, pirmą kartą varžybose atstovaujantis Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ komandai. Nugalėtojas distanciją įveikė per 1 min. 46,73 sek. ir aplenkė kvalifikacijos lyderį Daniil Pancerevą (1.49,96 min.).

Trečias atplaukė Kostas Vaičiūnas (1.54,07 min.).

100 m krūtine

Moterų 100 m plaukimo krūtine „A“ finale auksą įtikinama persvara iškovojo Sostinės sporto centro auklėtinė Kotryna Teterevkova, finišavusi per 1 min. 7,55 sek. Ji aplenkė Agnę Šeleikaitę (1.11,83 min.) ir Guodą Stančikaitę (1.13,40 min.).

Stipriausiame vyrų finale nugalėjo Andrius Šidlauskas. Panevėžio „Žemynos“ atstovas nuotolį įveikė per 1 min. 0,83 sek. Antras čia finišavo latvis Daniils Bobrovs (1.03,96 min.), trečias – Adomas Gatulis (1.04,64 min.).

100 m nugara

100 m plaukimo nugara stipriausiame moterų finale auksą iškovojo ir karjeros rekordą (1.03,84 min.) pasigerino Šiaulių „Delfino“ auklėtinė Patricija Geriksonaitė (1.03,41 min.), aplenkusi Beatą Jakštaitę (1.05,38 min.) ir Rusnę Vasiliauskaitę (1.05,89 min.).

Vyrų rungtyje geriausiai pasirodė Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis Erikas Grigaitis (56,43 sek.). Jis pranoko Kajų Stankevičių (57,23 sek.) ir Edviną Česnaką (57,39 sek.).

50 m peteliške

Moterų 50 m plaukimo peteliške „A“ finale nugalėtoja tapo Radvilė Kerševičiūtė. Kauno plaukimo mokyklos atstovė distanciją įveikė per 28,61 sek. ir pranoko Ameliją Murėnaitę (28,87 sek.) bei Barborą Mileišytę (29,01 sek.).

Vyrų „A“ finale su nauju Lietuvos vaikinų iki 17 metų rekordu finišavo Kristupas Trepočka. Panevėžio „Žemynos“ plaukikas užfiksavo 24,56 sek. rezultatą. Ankstesnis bendraamžių rekordas priklausė Daniil Pancerevui (24,62 sek.).

Sidabras atiteko Nedui Giedraičiui (24,88 sek.), o bronzą pelnė Emilis Atkočiūnas (25,07 sek.).

200 m kompl. b.

200 m kompleksinio plaukimo rungtyje stipriausiai tarp moterų pasirodė Kotryna Teterevkova. Vilnietė nuotolį nuplaukė per 2 min. 19,41 sek., sėkmingai pranoko savo asmeninį rekordą (2.20,66 min.) ir gerokai aplenkė kitas varžoves. Antrą vietą užėmė Guoda Tručinskaitė (2:24.28), trečia finišavo Vytė Gelažytė (2.26,99 min.).

Analogiškoje vyrų rungtyje nugalėjo Daniil Pancerevas. Klaipėdos Gintaro sporto centro auklėtinis parodė 2:04.96 sek. rezultatą. Sidabras čia atiteko Adomui Gatuliui (2.07,70 min.), o bronzą iškovojo Povilas Strazdas (2.13,17 min.).

Finalinius ketvirtadienio plaukimus užbaigė mišri komandinė estafetė 4 x 100 m kompleksiniu būdu. Čia nugalėtojais tapo Sostinės sporto centro komanda (Kiril Stepanov, Kotryna Teterevkova, Ugnius Kamandulis ir Smiltė Plytnykaitė). Vilniečiai finišavo per 4 min. 0,27 sek.

Sportininkai per tris varžybų dienas ne tik išsidalins 37 medalių komplektus, bet ir sieks įvykdyti normatyvus į šią vasarą vyksiantį pasaulio plaukimo čempionatą (pirmenybės įtrauktos į oficialų „World Aquatics“ varžybų sąrašą).

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad „A“ lygio normatyvus jau yra įvykdę penki lietuviai – Rūta Meilutytė (50 ir 100 m krūtine), Aleksas Savickas (200 m krūtine), Danas Rapšys (200 ir 400 m l. stiliumi), Andrius Šidlauskas (100 m krūtine) ir Kotryna Teterevkova (50, 100 ir 200 m krūtine).

Šiomis varžybomis taip pat baigsis ir Lietuvos plaukikų atranka į Baltijos šalių čempionatą, kuris kovo 3–4 dienomis vyks Latvijos sostinėje Rygoje.