D. Rapšys įpusėjus distancijai buvo ketvirtas, o finišavo trečias, aplenkęs japoną Katsuhiro Matsumoto (3:36,87). Lietuvio rezultatas - 3 min. 36,26 sek.

Pasaulio čempionu tapo JAV atstovas Kieranas Smithas (3:34,38), o sidabro medalį laimėjo australas Thomas Neillas (3:35,05).

Primename, kad ankstų ketvirtadienio rytą Lietuvos laiku lietuvis startavo atrankoje užėmė (3 min. 38,71 sek.) septintą vietą ir pateko į finalą.

D. Rapšiui priklauso šios rungties Lietuvos vyrų rekordas – 3 min. 33,20 sek.

Kiek anksčiau nesėkmė ištiko R. Meilutytę. 25-erių kaunietė buvo nepralenkiama moterų 100 m plaukimo krūtine finale iki pat finišo, kur nusileido amerikietei. Vis dėlto jos dar laukė ir prastesnė žinia apie diksvalifikaciją.

Teisėjai paskelbė, kad diskvalifikacija R. Meilutytei skirta už pažeistas taisykles – neleistinus judesius vandenyje kojomis.

Auksą laimėjo amerikietė L. King (1:02,67), sidabrą - Nyderlandų plaukikė Tes Schouten (1:03,90), bronzą - vokietė Anna Elendt (1:04,05).

Primename, kad trečiadienį R. Meilutytė antru rezultatu (1.03,40 min.) pateko į moterų 100 m plaukimo krūtine finalą.

R. Meilutytei šioje rungtyje priklauso pasaulio rekordas (1.02,36 min.), kurį ji dalinasi kartu su jamaikiete Alia Atkinson.

Lietuvė dar šiame pasaulio čempionate varžysis 50 m plaukimo krūtine distancijoje.

Bendras pasaulio plaukimo čempionato prizinis fondas siekia 2 mln. 160 tūkst. JAV dolerių.

Pasaulio čempionais (25 m baseine) yra tapę trys mūsų šalies plaukikai – R. Meilutytė (2012 ir 2014 m.), D. Rapšys (2018 m.) ir Simonas Bilis (2016 m.).