20-metė Brigita Svinkūnaitė šiemet tapo Europos svorio kategorijos iki 50 kg čempione, tačiau Kauno „Rifo“ (treneris – Ričardas Poška) sportininkė įrodė, kad gali sėkmingai kautis ir su sunkesnėmis sportininkėmis.

Savo pirmojoje kovoje kaunietė po 2 sėkmingų veiksmų anksčiau laiko nugalėjo 62 kg sveriančią ukrainietę Oksaną Pilipovič, antrojoje 5:0 palaužė pajėgią prancūzę Camille Haddouche (70 kg), o ketvirtfinalyje po pratęsimo 5:0 (pagrindinis kovos laikas – 2:0) nepaliko vilčių vienai talentingiausių Europos jaunųjų kovotojų vengrei Lili Mezo.
Pusfinalyje B.Svinkūnaitei teko susitikti viena tituluočiausių dabartinių Europos kovotojų bulgare Ivanka Popova, kuriai po gražios kovos vis dėlto pralaimėjo 0:3.

Netrukus I.Popova laimėjo finale prieš švedę Mirjam Bjorklund 3:0 ir tapo šio Europos čempionato nugalėtoja.

8 geriausios Europos čempionato moterų varžybų dalyvės, tarp jų ir B.Svinkūnaitė, pelnė kelialapius į kitais metais Tokijuje vyksiantį labiausiai prestižinį pilno kontakto karatė pasaulyje turnyrą – pasaulio čempionatą be svorio kategorijų.

Pusfinalį Varšuvoje pasiekė ir Vilniaus „Saulės ženklo“ (treneris – Paulius Klapatauskas) sportininkas Orestas Abazorius. 25 metų kovotojas aštuntfinalyje po pratęsimo 5:0 (0:0) nugalėjo lenką Filipą Hajduką, o ketvirtfinalyje taip pat po pratęsimo 5:0 (2:0) pranoko vengrą Adamą Davidą.

Pusfinalyje vilniečiui su lenku Mareku Wolny vėl teko kovoti pratęsime, tačiau po jo teisėjai paskelbė varžovo pergalę rezultatu 3:0 (1:0).

Europos čempionato finale M.Wolny susitiko su kartvelu Davidu Mškaladze ir šventė pergalę rezultatu 5:0.

Tarp 8 geriausių turnyro kovotojų pateko dar du kovotojai iš Lietuvos. Itin didelis pasiekimas tai buvo 18-metei Marijai Sekundai (Klaipėdos „Shodan“; treneris – Lukas Kubilius). Pirmajame turnyro etape jaunoji uostamiesčio sportininkė 5:0 pranoko ispanę Marią Adrią, o aštuntfinalyje tvirtai 4:0 nugalėjo daugkartinę Europos čempionę ukrainietę Alioną Veresniak.

Ketvirtfinalyje M.Sekunda po pratęsimo 0:5 (0:0) nusileido I.Popovai, tačiau pasiekto rezultato užteko, kad lietuvė pelnytų kelialapį į kitais metais Tokijuje vyksiantį pasaulio čempionatą.

Tuo metu kitas jaunas lietuvis - 22 metų Paulius Žimantas (Akmenės „Energija“; treneris – Vladimiras Silvaško) aštuntfinalyje nepaliko vilčių ispanui Hugo Cruzui (5:0), bet ketvirtfinalyje netikėtai po pratęsimo 0:3 (0:1) turėjo pripažinti vengro Patriko Lajtoso pranašumą.

Kitiems Lietuvos kovotojams peržengti pirmųjų barjerų nepavyko: Julius Urbonas 0:5 (ippon) pralaimėjo D.Mškaladzei, Laurynas Vaičikauskas 0:5 – Josu Garciai De Albenizui (Ispanija), Magdalena Kasparė po pratęsimo 0:5 (0:0) – Katarzynai Jaškowskai (Lenkija), Julija Balčiūtė po pratęsimo 0:3 (0:0) – Anastasijai Michailovai (Vokietija), Aneta Meškauskienė 1:4 – Anastasijai Chrustalovai (Ukraina), Ieva Budrytė 1:4 – Anastasijai Nesterenko (Ukraina), Justina Šišaitė po pratęsimo 0:4 (0:1) – Annai Bojdai (Lenkija), o Erika Rukšėnaitė 0:4 – Nikai Jakubovič (Kroatija).

Tuo metu šiemet pasaulio čempionate su svorio kategorijomis tarp sunkiasvorių stipriausia planetos kovotoja tapusi Brigita Gustaitytė ant tatamio Varšuvoje neužlipo dėl užklupusios ligos.

2022-ieji Lietuvos kiokušin karatė kovotojams yra vieni sėkmingiausių istorijoje. Šiemet pasaulio čempionate su svorio kategorijomis nugalėtojais tapo B.Gustaitytė, Juras Sokolovas ir Eventas Gužauskas, vicečempione – Rūta Brazdžionytė, o analogiškame Europos čempionate nugalėtojų titulus pelnė B.Svinkūnaitė, Edgardas Sečinskis, E.Gužauskas ir komandinės katos rungties ekipa.