Tai lėmė plaukikų pasiekti rezultatai bei surinkti taškai pagal FINA taškų skaičiavimo sistemą.

17-metis D. Popovici gerino 100 m plaukimo laisvu stiliumi pasaulio rekordą (46.86 sek.), toks rezultatas įvertintas net 1003 FINA taškais.

D. Popovici taip pat užtikrintai nugalėjo 200 m l. st. rungtyje.

Top-3 geriausi vyrų rezultatai (pagal FINA taškus):

1. David Popovici, Rumunija, 100 m l. st. (46.86) — 1003 taškai
  2. Mychailas Romančiukas, Ukraina, 1500 m l. st. (14:36.10) — 982 taškai
  3. Thomas Ceccon, Italija, 100 m nugara (52.21) — 979 taškai

Davidas Popovici

R. Meilutytė 50 m plaukimo krūtine rungties pusfinalyje nuotolį įveikė per 29.44 sek., pagerino savo ir kartu Lietuvos rekordą.

Tai 4-as geriausias šios rungties rezultatas istorijoje bei vos 0.14 sek. prastesnis už planetos rekordą.

Toks rezultatas įvertintas 985 FINA taškais.

R. Meilutytė šioje rungtyje iškovojo Europos čempionės titulą, o dvigubai ilgesnėje distancijoje pasidabino bronza (1:06.50 min.).

Top-3 geriausi moterų rezultatai (pagal FINA taškus):

1. Rūta Meilutytė, Lietuva, 50 m krūtine (29.44) — 985 taškai
  2. Sarah Sjostrom, Švedija, 50 m l. st. (23.91) — 970 taškai
  3. Analia Pigree, Prancūzija, 50 m nugara (27.27) — 968 taškai

Romoje pradžiugino Andrius Šidlauskas, iškovojęs pirmą apdovanojimą elitinėse suaugusiųjų varžybose. 25-erių panevėžietis finišavo trečias 100 m plaukimo krūtine finale.

Pirmą kartą aukščiausio rango varžybose (50 m baseine) ant prizininkių pakylos lipo ir 20-metė Kotryna Teterevkova: vilnietė 200 m plaukimo krūtine finale iškovojo bronzą.

Romoje vykusiame Europos čempionate Lietuvai atstovavo devyni mūsų šalies plaukikai: Rūta Meilutytė, Kotryna Teterevkova, Erikas Grigaitis, Tomas Navikonis, Danas Rapšys, Aleksas Savickas, Andrius Šidlauskas, Tomas Sungaila ir Daniil Pancerevas.

Lietuvos plaukimo rinktinei tai buvo sėkmingiausias Europos čempionatas nuo 2014-ųjų, kuomet Berlyne taip pat iškovoti 4-i Senojo žemyno pirmenybių medaliai.

Medalių lentelėje Lietuva užėmė 12-ą vietą ir aplenkė tokias šalis, kaip Ispanija, Austrija, Danija ar Lenkija. Taip pat šis sezonas – sėkmingiausias R. Meilutytės nuo 2013-ųjų, kuomet iškovojo visus įmanomus titulus pasaulio, Europos ir planetos jaunimo čempionate.