Pirmajame etape dviratininkams reikėjo įveikti 156,5 km maršrutu Panevėžys – Vabalninkas – Kupiškis – Troškūnai – Panevėžys.

Po finišo sprinto, kuriame dalyvavo septyni dviratininkai, nugalėjo 2019 metų Europos jaunimo čempionato bronzos medalio laimėtojas Estijos rinktinės narys Rait Ärm – 3 val. 17 min. 33 sek. (vid. greitis – 47,532 km/h). Antras buvo vokietis Mika Hening („ATT Investments“), o trečias – norvegas Oskar Johansson („Uno-X Dare“). Ketvirtas finišavo latvis Pauls Rubenis („Ampler - Tartu 2024“).

„Man su komandos draugu Venantu Lašiniu pavyko atsidurti pagrindiniame pabėgime ir pagrindinis mūsų tikslas buvo finiše užimti kuo aukštesnę vietą.

Iki finišo likus 15 km, vėl prasidėjo atakos, nes daug kas nenorėjo atvažiuoti grupėje. Kiek vėliau atsidūriau lyderių grupelėje ir finišavau penktas. Manau, kad tikrai geras pasiekimas“, – sakė ketvirtą kartą šiose lenktynėse dalyvaujantis M. Januškevičius.

8-13 vietas užėmę dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko 17 sek. Antras iš šios grupelės finišavo V. Lašinis.

Lietuvos vicečempionas Aivaras Mikutis („Ampler - Tartu 2024“, +11.05) finišavo 22-as.

29-93 vietas užėmę dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko 11 min. 44 sek. Dar nė vienerių „Baltic Chain Tour“ lenktynių nepraleidęs Darijus Džervus („Voltas Cycling Team“) užėmė 36-ą, Mantas Balčiūnas – 39-ą, Gustas Raugala (abu – „Kaunas Cycling Team“) – 44-ą, Artūras Kazakevičius („Kaunas Cycling Team“) – 55-ą, Olegas Ivanovas – 62-ą, Jokūbas Zdanevičius – 76-ą, o Paulius Šiškevičius (visi trys – „Voltas Cycling Team“) – 85-ą vietas.

Deividas Valiūnas („Kaunas Cycling Team“) ir Edgaras Kovaliovas („Voltas Cycling Team“) nefinišavo, o Lukas Talačka („Voltas Cycling Team“) nestartavo.

Komandų įskaitoje „Kaunas Cycling Team“ užėmė ketvirtą, o „Voltas Cycling Team“ – 17-ą vietas.

R. Ärm iškovojo visus ketverius marškinėlius: geltonus (bendrosios įskaitos lyderis), raudonus (kovingiausias; už taškus tarpiniuose finišuose ir etapo finiše), žalius (aktyviausias; už taškus tarpiniuose finišuose) ir baltus (jaunimo įskaitos lyderis).

Dviračių plento lenktynės "Baltic Chain Tour"

„Baltic Chain Tour“ lenktynių etapas Lietuvoje vyko po ketverių metų pertraukos. Iš viso lenktynėse startavo 97 dviratininkai iš 14 šalių ir 17 ekipų iš 11 šalių: Estijos (3), Vokietijos (3), Lietuvos (2), Norvegijos (2), Belgijos (1), Čekijos (1), Danijos (1), Gruzijos (1), Latvijos (1), Nyderlandų (1) ir Švedijos (1).

Varžybas sudaro keturi etapai.

Antrasis etapas (149 km; Jelgava – Sigulda) vyks rugpjūčio 19, trečiasis (166,7 km; Tartu –Valga) – rugpjūčio 20, o ketvirtasis (200 km; Kurema – Talinas) – rugpjūčio 21 dienomis.

Prizų fondą sudaro 15 tūkst. 115 eurų. Nugalėtojui atiteks 1690 eurų ir 40 pasaulio reitingo taškų.

Varžybų vyriausiasis teisėjas – lenkas Pawel Skorek. Tarp teisėjų yra du Lietuvos atstovai: Gabija Lašinė ir Jurgis Taučius.

„Baltic Chain Tour“ lenktynės, kurios yra simbolinis 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vykusios „Baltijos kelio“ akcijos paminėjimas, rengiamos nuo 2011 metų.

„Baltic Chain Tour“ lenktynėse jau yra dalyvavę 35 šalių dviratininkai. Šiose varžybose jau lenktyniavo per 60 Lietuvos dviratininkų. Pernai „Baltic Chain Tour“ lenktynėse (109 dalyviai iš 16 šalių) Evaldas Šiškevičius (Lietuvos rinktinė) iškovojo penktą vietą.