Europos čempionate debiutavusi ir apskritai antrą kartą gyvenime maratoną įveikusi lietuvė 42 km 195 m distanciją, kuri driekėsi per gražiausias Miuncheno senamiesčio gatves, įveikė per 2 val. 41 min. 15 sek. ir iš 63 startavusių dalyvių buvo 38-a.

Aukso medalį iškovojo lenkė Aleksandra Lisowska (2:28,34), sidabro – kroatė Matea Parlov Koštro (2:28:42), bronzos apdovanojimu pasidabino olandė Nienke Brinkman (2:28:52).

„Trasa nebuvo lengva, buvo kalniukas, kuris buvo jautriausias. 38-ame kilometre jau galvojau, kad liko visai nedaug, kad ir lėčiau, bet reikia finišuoti, – kalbėjo L. Kančytė. 11 bėgikių maratono finišo Miunchene nepasiekė.

Ji stebėjosi, kad prieš startą visai nebuvo jaudulio. „Gal geriau būtų truputį pasijaudinti tokiais atvejais, būtų daugiau adrenalino. Bet kaip jau sakiau, jausmas geras, maratoną „užskaitau“. Gal kažkas prikiš rezultatą, bet tegul atvažiuoja ir prabėga“, – juokėsi ji.

Europos lengvosios atletikos čempionatas. Maratonas / FOTO: Alfredas Pliadis/LLAF

Pernai Valensijoje vykusiame maratone L. Kančytė pasiekė savo asmeninį maratono rekordą – 2 val. 30 min. 48 sek. ir iškovojo bilietą į Senojo žemyno pirmenybes.

Moterų maratone Miunchene Lietuvos atstovių galėjo būti ir daugiau, tačiau normatyvą iškovojusi Monika Bytautienė dar pavasarį pranešė baigianti sportinę karjerą, o Vaida Žūsinaitė atsisakė dalyvauti dėl nepakankamai geros sportinės formos.

„Distancija labai sunki. Jei jautiesi nepasiruošęs ir neužtikrintas, sunku. Niekas nenori atvažiuoti, startuoti ir nefinišuoti. Vis dėlto jau atstovauji Lietuvai, ne sau, tai norisi padaryti geriausia. Pati nesu geriausios sportinės formos, bet padariau tai, ką galėjau“, – sakė L. Kančytė, kurią treniruojantis brolis Remigijus Kančys Miunchene valanda vėliau startavo vyrų maratone.

Dabar bėgikė galvoja apie poilsį, o ateityje viliasi toliau tobulėti maratono trasoje.

Lietuvos moterų maratono rekordas priklauso Živilei Balčiūnaitei (2:25:15), kurį ji pasiekė 2005 metais Tokijuje.

Vakare jau Olimpiniame stadione startuos disko metikė Ieva Zarankaitė (20.25 val. kvalifikacija) ir bėgikas Simas Bertašius (21.26 val. – atranka).

Rugpjūčio 15-21 dienomis Miunchene (Vokietija) vyksiančiame Europos lengvosios atletikos čempionate Lietuvai atstovauja 19 sportininkų. Prieš ketverius metus Berlyne vykusios pirmenybės lietuviams tapo sėkmingiausiomis istorijoje.

Praėjusiame Europos čempionate į geriausiųjų šešetukus prasibrovė net septyni lietuviai: auksu pasidabino A.Gudžius, bronza – L.Jasiūnaitė, ketvirtas vietas užėmė ėjikė Brigita Virbalytė ir šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, ėjikė Živilė Vaiciukevičiūtė finišavo penkta, o bėgikai Agnė Šerkšnienė ir Simas Bertašius šeštas pozicijas užėmė atitinkamai 400 m bei 1500 m rungtyse.