Atrankoje disko metikai turėjo tris bandymus, į finalą automatiškai pateko 66 m ribą įveikę disko metikai arba 12 geriausius rezultatus pademonstravusių dalyvių.

Legendinio Virgilijaus Aleknos sūnus Mykolas pirmuoju bandymu įrankį nusviedė 65,78 m, o visus reikalus kvalifikacijoje sutvarkė antruoju mėginimu. Su 68,91 m rezultatu jis automatiškai žengė į finalą.

A kvalifikacinėje grupėje startavo 14 dalyvių. Lietuvio rezultatas šioje grupėje ir apskritai atrankoje buvo geriausias.

Mykolas Alekna

66 m ribą taip pat įveikė bei automatiškai į finalą pateko sezono reitingo lyderis slovėnas Kristijanas Čehas, pirmuoju bandymu diską numetęs 68,23 m.

Jo pavyzdžiu pasekė švedas Simonas Petterssonas (68,11 m), australas Matthew Denny (66,98).

A. Gudžius kvalifikaciją pradėjo 15 dalyvių B grupėje. Buvęs pasaulio ir Europos čempionas pirmuoju bandymu diską numetė 64,21 m, o į finalą žengė antruoju mėginimu – 66,60 m. Lietuvio rezultatas buvo geriausias B grupėje.

Andrius Gudžius

Iš B grupės kvalifikacinę 66 m ribą taip pat kirto ir automatiškai į finalą pateko austras Lukas Weisshaidingeris (66,51 m).

Olimpinis čempionas švedas Danielis Stahlis neįveikė kvalifikacinės ribos, tačiau pateko į finalą su vienu geriausių rezultatų (65,95 m).

Disko metimo finalas vyks naktį iš antradienio į trečiadienį.

Disko metimo finalo dalyviai (kvalifikacijos rezultatai)

q - į finalą žengė pagal geriausią rezultatą

Šiuo metu M. Alekna su asmeniu rekordu (69,81 m), pasiektu neseniai Stokholme, rikiuojasi trečioje šio sezono pasaulio geriausiųjų reitinge, o 31-erių metų A. Gudžius – ketvirtas su 69,39 m.

Šio sezono rezultatų lyderis yra olimpinis čempionas švedas Danielis Stahlis (71,47), jam ant kulnų lipa slovėnas Kristjanas Čehas (71,27).

Sėkmingai pasaulio lengvosios atletikos čempionate debiutavusi Lietuvos bėgikė Modesta Morauskaitė sekmadienį pateko į 400 m moterų bėgimo rungties pusfinalį.

Atrankos bėgime lietuvė finišavo per 51,27 sek. Bendroje atrankos įskaitoje M. Morauskaitė užėmė 12-ąją vietą.

400 m moterų bėgimo rungties pusfinalis vyks ketvirtadienį.

Modesta Morauskaitė

Šeštadienį šuolių į aukštį kvalifikacijoje varžėsi 23-ejų metų Urtė Baikštytė. 186 cm įveikusi debiutantė 21-ą vietą pasidalijo su dar trimis dalyvėmis ir į finalą nepateko.

Pirmoji iš devynių lietuvių planetos pirmenybėse penktadienį startavo patyrusi ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė.

37-erių alytiškė 20 km distanciją įveikė per 1 val. 35 min. 36 sek. ir finišavo 23-ia. Staigmeną pateikusiai ir aukso medaliu pasipuošusiai Kimberly Garcia Leon iš Peru lietuvė pralaimėjo 8 min. 38 sek.

Tą pačią dieną startuoti 20 km vyrų distancijoje turėjo ir antrasis Lietuvos rinktinės ėjikas Marius Žiūkas, tačiau jį sulaikė teigiamas COVID-19 testas. Tikimasi, kad 37-erių atletas pasveiks iki paskutinę čempionato dieną laukiančių 35 km lenktynių, kuriose turėtų dalyvauti kartu su Arturu Mastianica.

Primename, kad planetos pirmenybės JAV turėjo vykti pernai, bet buvo atidėtos pandemijai sujaukus tarptautinius kalendorius.

Urtė Baikštytėšuoliai į aukštįreitingas

*susidūrė su infekcija, gali suspėti sudalyvauti 35 km distancijoje.

Lietuvių pasiekimai pasaulio čempionatuose labiausiai yra siejami su disko metimo sektoriumi. Virgilijus Alekna šios rungties čempionu yra tapęs du kartus – 2003 ir 2005 metais. Būtent 2005-aisiais V. Alekna taip pat pagerino ir pasaulio čempionatų rekordą (70,17). Šio rezultato iki pat dabar niekam nepavyko pranokti.

Auksu pasaulio pirmenybėse pasigirti gali ir šiemet Oregone startuosiantis A. Gudžius. Kaunietis didžiausią savo karjeros titulą iškovojo 2017-aisiais.

Svarbu paminėti, kad V. Alekna savo kolekcijoje turi ir du pasaulio čempionatų sidabro medalius, kuriuos iškovojo 1997 ir 2001 metais.

1983 metais, atstovaudamos tuometei SSRS rinktinei, sidabro medalius iškovojo Ana Ambrazienė (400 metrų barjerinis bėgimas) ir Galina Murašova (disko metimas). Daugiakovininkė Remigija Nazarovienė 1997 metais iš pasaulio čempionato grįžo pasidabinusi bronza.