K. Teterevkova 200 m plaukimo krūtine atrankoje bendroje įskaitoje užėmė trečiąją vietą. 20-metė distanciją įveikė per 2 min. 24,79 sek. ir savo plaukime 0,33 sek. nusileido tik tituluotai amerikietei Lilly King.

Bendroje įskaitoje už K. Teterevkovą greitesnės buvo minėta L. King, o greičiausiai atrankoje plaukė kanadietė Kelsey Lauren Wog (2:24,37).

Įspūdingai pasaulio čempionate debiutavo Erikas Grigaitis. Jis 200 m plaukimo nugara atrankoje bendroje įskaitoje užėmė 18-ą vietą iš 31-o dalyvio.

19-metis kaunietis distanciją nuplaukė per 1 min. 59,92 sek. ir pagerino pavasarį pasiektą savo asmeninį rekordą puse sekundės (2:00,37).

Iki pusfinalio čempionato debiutantui pritrūko vos 0,15 sek.

200 m plaukimo krūtine rungties atrankoje varžęsis Andrius Šidlauskas įpusėjęs savo plaukimo distanciją buvo antras, tačiau tuomet pritrūko jėgų ir liko devintas. Tiesa, teisėjai netrukus diskvalifikavo tris plaukikus ir lietuvis pakilo į šeštąją poziciją savo plaukime.

Tiesa, tai mūsų šalies atstovo neišgelbėjo. Jis su 2 min. 13,13 sek. rezultatu bendroje įskaitoje tarp 44 dalyvių užėmė 20-ą vietą ir į pusfinalį nepateko.

Greičiausiai šioje rungtyje atrankoje plaukė australas Zacas Stubblety-Cookas (2 min. 09,09 sek.)

100 m plaukimo krūtine rungtyje A. Šidlauskas pasirodė daug geriau - pateko į finalą, kur užėmė 8-ą vietą.

Birželio 18 dieną Budapešto „Duna“ arenoje prasidėjo 19-asis FINA pasaulio vandens sporto šakų čempionatas.

Mūsų šaliai šiame čempionate iš viso atstovauja aštuoni sportininkai: Budapešte varžosi Danas Rapšys (200 ir 400 m l. stiliumi), Kotryna Teterevkova (50, 100 ir 200 m krūtine), Rūta Meilutytė (50 ir 100 m krūtine, 50 m l. stiliumi), Andrius Šidlauskas (50, 100 ir 200 m krūtine), Deividas Margevičius (100 m peteliške), Tomas Navikonis (50 ir 100 m l. stiliumi), Erikas Grigaitis (100 ir 200 m nugara) ir šuolių į vandenį atstovas Sebastian Konecki (1 ir 3 m tramplinas).

Čempionato plaukimo teisėjų komandoje dirba ir lietuvė Milda Šeibokaitė.

Plaukimo programa tęsis iki birželio 25 dienos, o šuolių į vandenį varžybos prasidės birželio 26 dieną.