Šie turnyrai, įtraukti į Pasaulio smiginio federacijos (WDF) ir į Lietuvos smiginio reitingus, lems Lietuvos vyrų ir moterų rinktinių, dalyvausiančių WDF Europos smiginio taurės varžybose, sudėtis.

Lietuvos DARTS sporto federacijos prezidentė Sandra Rimkevičiūtė kalbėjo, kad pastaraisiais metais žaidėjams buvo sunku palaikyti savo profesionalumą ir jį kelti, nes per pandemiją labai trūko varžybų, ypač tarptautinių. Tačiau į klubus jungiasi vis daugiau naujų žaidėjų, pamažu kyla ir lygis.

„Šis savaitgalis bus puiki proga Lietuvos žaidėjams išbandyti savo jėgas tarptautiniame kontekste po ilgos pertraukos. Per pandemiją tokią progą turėjo tik pavieniai smiginio meistrai“, – teigė S. Rimkevičiūtė.

Pagrindiniai atvirųjų čempionatų organizaciniai darbai šįkart patikėti Kauno „Trajektorijos“ ir Elektrėnų „Dublio“ klubams.

„Nekantriai laukiame varžybų starto ne tik todėl, kad pagaliau po dvejų metų pertraukos svarbiausiam smiginio renginiui suburtume geriausius Lietuvos žaidėjus, bet ir dėl to, jog vėl galėsime pasimatyti su patyrusiais žaidėjais ir draugais iš užsienio, pasidalinti patirtimi, išgyventi kiek kitokias emocijas, kur pergalės skonis tampa dar svarbesnis, o įtampa – didesnė“, – kalbėjo „Dublio“ atstovė Algina Juknaitė.

„Kasmet pavyksta pritraukti vis daugiau žaidėjų iš skirtingų valstybių, o tie kas jau dalyvavo – sugrįžta vėl. Tai tik įrodo, kad gebame kokybiškai organizuoti tarptautinius renginius, užtikrinti geras sąlygas bei atmosferą ir nepamirštamą patirtį, kurią norisi kartoti“, – pridūrė A. Juknaitė.

„Trajektorijos“ klubo vadovas Arvydas Kvedaras sakė esąs nustebintas dalyvių aktyvumu ir gausumu.

„Mūsų klubas džiaugiasi turėdamas galimybę organizuoti šias didžiausias Lietuvos smiginio varžybas. Norime visiems smiginio entuziastams palinkėti: turėkite tikslą ir siekite jo drąsiai. Būkite ryžtingi, ištvermingi, džiaukitės pergalėmis, o savo pasiekimais ir darbais garsiai girkitės“, – linkėjo A. Kvedaras.

Europos smiginio taurė vyks rugsėjo 28-spalio 1 d. Ispanijoje.

„Lietuvos žaidėjams šis sezonas buvo pakankamai geras. Įvyko visos planuotos Lietuvos reitingo varžybos, treniruotės klubuose taip pat vyksta reguliariai, žaidėjai daug dirba ir individualiai, tad rinktinės nariai į Europos taurę išvyks gerai pasiruošę. Visi pretendentai yra talentingi, motyvuoti ir siekiantys tikslo. Vis daugiau žaidėjų rezultatais artėja prie tarptautinio lygio“, – kalbėjo federacijos generalinis sekretorius Kęstutis Žukas.

Geriausias Lietuvos smiginio žaidėjas garliaviškis Darius Labanauskas prieš kelerius metus prasimušė į stipriausių pasaulio smiginio žaidėjų gretas ir dalyvauja pasaulio profesionalų lygos PDC turnyruose.

Federacijos nariai yra trylika smiginio klubų iš Kauno, Klaipėdos, Mažeikių, Prienų, Jonavos, Elektrėnų, Šakių, Šilalės, Šiaulių, Vilniaus, Kretingos. Lietuvos smiginio reitinge – virš 250 licencijuotų vyrų ir virš 40 moterų.