B grupėje žaidžiančiai Latvijos rinktinei tai pirmoji pergalė šiose pirmenybėse.

Latviai pirmieji išsiveržė į priekį po 14:04 min. tikslaus Rodrigo Abolso metimo (Ronaldas Keninas, Rudolfas Balceras).

Pirmo kėlinio pabaigoje rezultatą išlygino Matsas Rosseli Olsenas (18:41, Daniel Boen Rokseth, Ludvig Hoff).

Antrame kėlinyje latviai įgijo dviejų įvarčių persvarą. 7:16 min. tiksliai smūgiavo Nikolajus Jelisejevas (R. Balcers, Janis Jaks). 13 min. persvarą didino Robertas Bukartas (3:1, Kristaps Sotnieks, Sandis Smons).

Trečiame kėlinyje norvegai sušvelnino santykį po Maxo Krogdahlo įvarčio (7:12, Mattias Norstebo, Ken-Andre Olimb), tačiau išvengti nesėkmės nepavyko.

Gegužės 19 dieną latvių laukia dvikova su Vokietija, 20-ą – su Austrija, 22-ą – prieš Didžiąją Britaniją, o grupių etapas bus baigtas kova su švedais (05 24 d.).

Kitose B grupės rungtynėse turnyro šeimininkė Suomija namuose 4:1 (1:0, 3:0, 0:1) įveikė JAV ledo ritulininkus.

Trečią pergalę pasiekę suomiai pirmauja B grupėje. Tuo metu JAV patyrė pirmą nesėkmę bei su 5-iais taškais užima 3-ią vietą.

Pirmo kėlinio pabaigoje suomius į priekį išvedė tikslus Mikaelio Granlundo metimas (17:20 min.).

Antro kėlinio pradžia puikiai susiklostė šeimininkams, po Valtterio Filppulos ir Sakari Mannineno įvarčių šeimininkai susikrovė solidų pranašumą (3:0).

Mikko Lehtoneno tikslus metimas (10:50 min.) dar labiau artino suomius prie pergalės.

JAV ledo ritulininkai tik trečio kėlinio pabaigoje kiek sušvelnino rezultatą (Alexas Galchenyukas, 18:22 min.).

Suomija - JAV dvikovos akimirka

Kiti rezultatai:

A grupė

Slovakija – Kanada 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Prancūzija – Vokietija 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Standings provided by SofaScore LiveScore

B grupė

Suomija – JAV 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Latviai šeštadienį po atkaklios kovos 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) nusileido praėjusių metų vicečempionams Suomijos ledo ritulininkams.

Pirmose rungtynėse Latvijos rinktinė 1:4 neprilygo JAV ledo ritulininkams.

Į ketvirtfinalius pateks po keturias geriausias grupių komandas, o į žemesnį, pirmojo diviziono A grupę iškris paskutinės grupių komandos.