Graikų ir romėnų imtynių atletas Mantas Kazimieras Sinkevičius (svorio iki 77 kg grupė), išvakarėse įveikęs Rezą Esmaeilį iš Irano, Nikolaosą Iosifidį iš Graikijos bei įsirašęs pergalę prieš nepasirodžiusį kubietį R. Plutiną Castį, trečiadienį turėjo vieną, tačiau lemiamą kovą.

Sauliaus Liaugmino auklėtinis dėl aukso susikibo su turku Muhammetu Akdenizu.

Pasak paties M. Sinkevičiaus, varžovas nuo pirmųjų minučių „ėmė žaisti nešvarius žaidimus“ – laužti pirštus. Lietuvio būta nepėsčio, jis atsakė tuo pačiu.

Tuomet turkas kreipėsi užtarimo į teisėjus. Vėliau ėmė daužytis galva. Ir tai nepadėjo. Pirmąjį tašką pelnė M. Akdenizas. Tiesiog jam tai buvo teisėjo dovana, nubaudusio M. Sinkevičių neva už pasyvumą.

„Finale jaučiausi daug geriau, nei išvakarėse, kai buvau it nesavas. Mūšio dėl aukso laukiau be jokios įtampos – galva buvo vietoje. Turkas pirmosiomis sekundėmis bandė rodyti, kad jis aktyvesnis, – susitikimo eigą prisiminė čempionas. – Matydamas, kad mano pirštai „teipuoti“, pradėjo negarbingai kovoti, čiupo mano pirštus.

Prieš mačą savo stovykloje aptarėme, kad mes elgsimės lygiai taip pat, kaip varžovas. Teko ir man imtis atsakomųjų veiksmų. Tuomet M. Akdenizas ėmė apeliuoti teisėjui, jog žiūrėtų, kaip aš elgiuosi. Varžovas pradėjo daužytis galva, o tai irgi yra draudžiama. Sunku paaiškinti, šoniniai teisėjai buvo turkai, todėl kai kurie veiksmai nebuvo įvertinti taškais.“

Nepaisant visko, M. Sinkevičius pirmajame kėlinyje persvėrė rezultatą – 2:1, o prasidėjus antrajam kėliniui padidino skirtumą iki 3:1.

Vėliau atlikęs „riedinį“, kaunietis prispaudė varžovą ant menčių. Tokia baigtis – visiška varžovo kapituliacija.

Diena prasidėjo badmintonininko Igno Rezniko susitikimu vyrų vienetų pusfinalyje su Jisoo Woo iš Pietų Korėjos. Klaipėdietis pirmą setą puikiai kovojo su būsimu čempionu, tačiau atėjus lemiamiems momentams ėmė klysti. Pirmą setą pralaimėjęs 19:21, kitame sete nebuvo toks pavojingas – 12:21.

Buvo tikimąsi, kad varžybose dėl 3-iosios vietos I. Reznikas sugebės įveikti, komandos draugo Kazimiero Dauskurto skriaudėją aštuntfinalyje – Indijos badmintonininką Abhinavas Sharma. Tačiau, pasirodo, indas – kietas riešutas. Jis gana lengvai nugalėjo į I. Rezniką – 21:16, 21:6.

Lietuvos komandos lyderis turėjo tenkintis ketvirtąja vieta.

Vyrų dvejetų varžybose rungtyniavę I. Reznikas ir K. Dauskurtas, sėkmingai pateko net į finalą. Čia jų laukė stipriausi žaidynių vyrai, žaidę tarp savęs vyrų vienetų finale – Myeongsoo Seo ir J. Woo.

Lietuviai sugebėjo įveikti azijiečius pirmajame sete – 21:17. Arti auksinės pergalės Ignas su Kazimieru buvo antrajame sete. Tačiau esant rezultatui 21:21, geriau sužaidė Pietų Korėjos badmintonininkai – 23:21. Lemiamas setas vyko permainingai, tačiau ir vėl šaltesnius nervus turėjo M. Seo ir J. Woo, laimėję setą 21:18.

Lietuviams atiteko žaidynių sidabro medaliai.

„Ką žaidynėse atliko lietuviai – kosmosas, – taip savo auklėtinių pasirodymą įvertino treneris Donatas Narvilas. – Jei mūsų žaidėjai patenka į Japonijos, Pietų Korėjos, Tailando, Malaizijos, šalių, kuriuose kūdikiai gimsta su raketėmis rankose, būrį – tai daug ką pasako.

Lūkesčiai ir planai viršyti su kaupu. Tylus, paslėptas tikslas buvo vienas: vyrų dvejetų turnyre patekti į ketvertuką. Ir tiek. Nėra žodžiu apibudinti I. Rezniko pergalių prieš pirmą žaidynių raketę – japoną Yuya Ito. Jei nebūtų perdegęs kovoje su indu dėl trečiosios vietos, tai būtų grįžęs į Klaipėdą su dviem medaliais.“

Lietuvos krepšininkai, kovodami varžybose dėl 5–8 vietų, antrą kartą Brazilijoje susirėmė su graikais. Gintaro Razučio auklėtiniai laimėjo 73:56. Sunku patikėti, tačiau baigiantis trečiajam kėliniui varžovai pirmavo 48:39.

Paskutinių vienuolikos minučių tarpsnį lietuviai laimėjo net 34:8.

Mūsų komandai daugiausia taškų pelnė Laurynas Pumputis – 20, Ervinas Gudėnas – 13.

Ketvirtadienį Lietuvos komanda dėl 5-osios vietos žais su argentiniečiais, kurie vieno taško skirtumu – 78:77 pranoko Izraelio krepšininkus.

Lietuvos krepšininkės turėjo, turbūt, lengviausias varžybas per visą savo istoriją. Jos šeimininkes – braziles įveikė net 123:6.

Mūsų šalies garbę gynė atsarginės žaidėjos. Iš viso aikštelėje pasirodė septynios. Visas 40 min. aikštelėje rungtyniavo net trys žaidėjos: Deimantė Navikaitė (24 taškai), Kamilė Vosyliūtė (21) ir Agnė Valkiūnienė (16 taškų).

Rezultatyviausiai žaidė Gabrielė Valaitytė ir Sonata Bareikienė, pelniusios po 28 taškus.

Dėl 5-osios pozicijos lietuvės susirems su turkėmis.

Ketvirtadienį vėl – apstu varžybų, kuriuose dalyvaus Lietuvos atstovai.

Pailsėjusios į paplūdimio tinklinio aikštele grįš Birutė Aleknavičiūtė ir Ingrida Milkintaitė. Joms pusfinalyje teks žaisti su Ukrainos I komanda. Vyrų ir moterų krepšinio rinktinės žais dėl 5-ųjų vietų. Orientavimosi sporto atstovai sieks medalių ilgojoje trasoje, o atrankos varžybose pasirodys disko metikas Mažvydas Paurys.