Prieš paskutinę rinktinės treniruotę Lietuvos nacionalinės komandos vyriausias treneris Ronas Pasco pasidžiaugė, jog jo auklėtiniai stovykloje įdėjo visas pastangas ir atidžiai vykdė trenerių nurodymus.

„Šiuo metu rinktinėje visi esame pakilios nuotaikos. Turėjome keturias savaites pasiruošimo, per kurias mes labai sunkiai dirbome. Vaikinai atidavė visas jėgas treniruotėse ir dabar visi jau laukia startuojančio pasaulio čempionato“, – apie stovykloje vyraujančią atmosferą kalbėjo rinktinės treneris.

Po paskutinės treniruotės rinktinės trenerių štabo laukė nelengvas sprendimas. Į galutinę čempionato sudėtį pateko 20 aikštės žaidėjų ir trys vartininkai, tad po paskutinės treniruotės už darbą ir atsidavimą stovykloje treneriai padėkojo keturiems žaidėjams – Dovydui Laimučiui, Ignotui Ragui, Lukui Žukauskui ir Dominykui Motiejūnui. R. Pasco teigimu, šis sprendimas buvo vienas iš sunkiausių stovykloje, o žaidėjai į galutinę sudėtį buvo renkami atsižvelgus į tai, ką jie gali duoti rinktinei čempionate.

„Su kažkuo atsisveikinti visada yra sunku, ypač sunku tai daryti stovyklos pabaigoje. Žaidėjai buvo kartu visą pasirengimo stovyklą ir įdėjo daug pastangų bei savo laiko. Jie atsidavė treniruotėse ir darė viską, ko iš jų prašėme. Sprendimas yra nelengvas, bet mes žinome, jog yra ribotas skaičius žaidėjų, kurie gali vykti į pirmenybes. Išsirinkti galutinę sudėtį visada labai sunku, bet tai yra šio proceso dalis.

Priimdami sprendimą turime atsižvelgti ir į draugiškas rungtynes, bet mes spendžiame ne pagal dvi dienas ir pasirodymą jų metu. Žinoma, pasirodymai rungtynėse yra svarbūs, bet taip pat labai svarbu tai, kaip žaidėjai dirbo treniruotėse: jų pasirodymai ant ledo kiekvieną dieną. Spręsti vien tik pagal pasirodymus rungtynėse būtų neteisinga, nes mes turime susidaryti platesnį paveikslą ir įvertinti visus žaidėjų pliusus ir minusus. Taip pat turime atsižvelgti ir į tai, ką kiekvienas konkretus žaidėjas gali duoti rinktinei.“

Jau rytoj rinktinės laukia skrydis į Slovėniją, o rinktinės trenerio teigimu, čempionate svarbiausia bus parodyti visas geriausias savo savybes.

„Pirmiausia mes norime nuvykti ten ir žaisti taip, kad mes patys būtume patenkinti savo pasirodymu. Mes šuo metu tęsiame pradėtą procesą ir turėsime viską, ties kuo dirbome, išpildyti čempionate. Niekas negali pasakyti, kokie bus galutiniai rezultatai. Žinome, jog žaisime su aukščiausio lygio rinktinėmis, ir tenka pripažinti, jog būsime laikomi čempionato autsaideriais. Mums svarbiausia, kad mes būtume geriausia savo versija, parodytume viską, ką sugebame. Turime savo standartus ir juos norime įgyvendinti kiekvienose rungtynėse. O į rezultatus jau galėsime žiūrėti po turnyro.“

Pirmąsias pasaulio čempionato rungtynes lietuviai žais gegužės 3 dieną 20:00 val. prieš turnyro šeimininkę Slovėniją. Prabėgus mažiau nei parai, lietuvių lauks Vengrijos rinktinė, kuri savo rungtynes pirmąją turnyro dieną žais keliomis valandomis anksčiau nei Lietuvos rinktinė. R. Pasco pripažįsta, jog jo komandos laukia itin sunkus čempionato startas, o mūsų tvarkaraštis, trenerio teigimu, yra sunkiausiais iš visų turnyro dalyvių.

„Būkime atviri – turime sudėtingą tvarkaraštį. Lyginant visų komandų tvarkaraščius, mūsų yra neabejotinai pats sunkiausiais. Pradėsime čempionatą su šeimininkais, o vėliau kitą dieną jau teks žaisti su daugiau poilsio turėsiančia Vengrija. Sužaisti dvi rungtynes per mažiau nei 24 valandas yra labai didelis iššūkis bet kuriai komandai. Žinome, jog čempionato startas bus labai sunkus, bet tam mes ruošėme savo žaidėjus šios stovyklos metu. Jie klausė mūsų nurodymų, įdėjo visas pastangas ir tai yra viskas, ko mes galime norėti.“

Pasaulio čempionato IA diviziono kovos Slovėnijoje – gegužės 3-9 dienomis.

Lietuvos rinktinės sudėtis:

Vardas, pavardė
Pozicija
Gimimo metai
Klubas
1
Ališauskas Nerijus
G
1991
Dinamo Riga, LAT/Vita Hasten, SWE
2
Jasinevičius Jaunius
G
1996
7bet-Hockey Punks
3
Čypas Domantas
G
1996
Adendorfer, GER
4
Krukovski Tomaš
G
1999
GIJS Groningen, NED
5
Gusevas Kostas
G
1999
Clermont, FRA
6
Rumševičius Paulius
G
2000
Energija
7
Stankius Mantas
G
2000
Burgau, GER
8
Bosas Arnoldas
P
1990
Enfurt, GER
9
Kumeliauskas Tadas
P
1990
7bet-Hockey Punks
10
Bendžius Aivaras
P
1993
7bet-Hockey Punks
11
Gintautas Paulius
P
1995
Comet, NOR
12
Čižas Ugnius
P
1995
Comet, NOR
13
Krakauskas Emilijus
P
1997
Lausanne, SUI
14
Četvertak Ilja
P
1997
7bet-Hockey Punks
15
Kaleinikovas Mark
P
1998
Liepaja, LAT
16
Kudrevičius Laisvydas
P
1999
7bet-Hockey Punks
17
Binkulis Egidijus
P
2000
Energija
18
Grinius Martynas
P
2001
Sport U20, FIN
19
Krasilnikovas Karolis
P
2001
Energija
20
Noreika Eimantas
P
2002
Liepaja, LAT
21
Armalis Mantas
V
1992
Djurgardens, SWE
22
Pavliukov Artur
V
1997
Kaunas City
23
Lubys Laurynas
V
2000
Furuset, NOR
Personalas:
Pasco Ron
Vyr.treneris
Aleinikovas Arūnas
Treneris
Kieras Mindaugas
Treneris
Dubrovskij Piotr
Kineziterapeutas
Kairytė Kotryna
Kineziterapeutas
Černiauskas Mantas
Ekipiruotės vadovas
Kriščiūnas Aurelijus
Komandos vadovas