Vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje Danas Rapšys distanciją įveikė per 3 min. 50,98 sek. ir penktuoju rezultatu pateko į A finalą. Ryte pats greičiausias buvo airis Danielis Wiffenas (3 min. 48,75 sek.). Atrankoje iš viso plaukė 58 sportininkai.

Finaliniame plaukime D. Rapšys nuotolį įveikė per 3 min. 47,75 sek. ir užėmė ketvirtą vietą. Auksą iškovojo vokietis Lukas Märtens, finišavęs per 3 min. 41,60 sek. ir aplenkęs austrą Felixą Auböcką (3 min. 44,26 sek.) ir vokietį Florianą Wellbrocką (3 min. 46,14 sek.).

Vyrų 200 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje į A finalą trečiuoju rezultatu pateko Andrius Šidlauskas, finišavęs per 2 min. 12,95 sek. ir užtikrintai laimėjęs savo atrankos plaukimą. Ryte tarp 51 dalyvio greičiausiai plaukė čekas Matejus Zabojnikas (2 min. 12,30 sek.).

Finale A. Šidlauskas pirmuosius 50 m įveikė pirmas, bet įpusėjus distancijai smuktelėjo į ketvirtą vietą. Šią poziciją lietuvis išlaikė ir iki pat finišo (2 min. 12,03 sek.). Iki bronzos mūsiškiui pritrūko 1,63 sek. Nugalėtoju tapo švedas Erikas Perssonas (2 min. 9,16 sek.), aplenkęs suomį Matti Mattssoną (2 min. 10,27 sek.) ir čeką M. Zabojniką (2 min. 10,40 sek.).

Toje pačioje rungtyje startavęs Aleksas Savickas buvo 9-as (2 min. 20,04 sek.). Iki 8-os vietos ir A finalo jam pritrūko 0,18 sek. B finale lietuvis išsaugojo turėtą poziciją ir nugalėjo užfiksuodamas 2 min. 16,34 sek. rezultatą.

Sekmadienį Švedijoje startuos visi septyni Lietuvos atstovai: Danas Rapšys (200 m l. stiliumi), Tomas Navikonis (200 m l. stiliumi), Deividas Kazilas (200 m l. stiliumi), Rokas Jazdauskas (200 m l. stiliumi), Andrius Šidlauskas (100 m krūtine), Aleksas Savickas (100 m krūtine) ir Rūta Meilutytė (50 m krūtine).

Atrankiniai plaukimai prasideda 9.30 val. (vietos laiku), B ir C finalai – 16.30 val., A finalai – 18 val.

Varžybos Stokholme yra puiki proga stipriausiems pasaulio plaukikams pasitikrinti jėgas ar įvykdyti trūkstamus normatyvus prieš artėjantį pasaulio plaukimo čempionatą, universiadą, Europos jaunimo olimpinį festivalį ir Europos čempionatą.

Varžybų prizinį fondą sudaro 38 tūkst. eurų.