Pateko į pusfinalį

Greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybose 1500 m distancijoje varžėsi Kotryna Sokolovskytė ir Gabija Astrauskaitė. 15-metės sportininkės buvo vienos jauniausių varžybų dalyvių, didžioji dalis varžovių – metais ar keliais vyresnės.

K. Sokolovskytė savo ketvirtfinalio grupėje užėmė trečiąją vietą (2:54.849) ir pateko į pusfinalį. Antrajame pusfinalyje lietuvė buvo šešta (2:54.597) ir į finalą nepateko. Galutinėje įskaitoje K. Sokolovskytė užėmė 18 vietą. G. Astrauskaitė savo ketvirtfinalio grupėje buvo penkta (2:56.750) ir varžybas baigė 26-oje pozicijoje.

„Pirmasis startas, todėl tikrai buvo daug jaudulio. Džiaugiamės, kad Kotryna pateko į pusfinalį. Nors asmeninio rezultato nepagerino, bet tai jos aukščiausias pasiekimas šiame nuotolyje. Apskritai merginos pirmą kartą dalyvauja tokiame renginyje, jis gana stipriai skiriasi nuo mums įprastų varžybų“, – sakė sportininkių trenerė Virginija Vilčinskaitė-Ogulevičienė.

Antradienį lietuvės varžysis 500 m distancijoje, o penktadienį varžybas baigs 1000 m distancija.

„500 m distancijoje jau turėtų būti ramiau, o pati mylimiausia ir joms labiausiai tinkanti yra 1000 m. Čia rezultatai paprastai būna geriausi“, – kalbėjo trenerė.

Kotryna Sokolovskytė (Nuotr. EYOF 2022 Vuokatti)
Foto: Organizatorių nuotr.

Tarptautinis debiutas

Šildant saulei į trasą stojo ir lygumų slidininkai. Pirmosios, įprastai biatlonui skirtą bazę išbandė Eglė Savickaitė ir Rūta Žemaitytė.

Olimpietė E. Savickaitė 7,5 km distanciją laisvuoju stiliumi įveikė per 26 min. 4,1 sek. ir užėmė 46 vietą.

„Sunkus startas, net kojas pakirto. Sniegas aptirpęs, minkštas, košė. Slidės neslysta, atrodo, lyg per žvyrą. Bet taip pat sunku buvo visiems, negaliu skųstis. Turbūt reikia daugiau padirbėti. Šios dienos varžybas vertinu 6 iš 10“, – kalbėjo sportininkė.

Varžybas laimėjo švedė Lisa Eriksson, distanciją įveikusi per 20 min. 46,9 sek. Nugalėtojoms medalius apdovanojimų ceremonijoje įteikė Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) viceprezidentė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vadovė Daina Gudzinevičiūtė.

Sekmadienį vykusioje festivalio atidarymo ceremonijoje E. Savickaitė kartu su snieglentininkų Luke‘u Pučiu-Gallagheriu nešė Lietuvos vėliavą. Šis festivalis – pirmasis, kai šalių parade vėliavą neša ir sportininkas, ir sportininkė.

„Visa festivalio atmosfera labai gera, atidarymas buvo labai smagus. Gal šiek tiek gaila, kad gyvename kiek toliau nuo kitų šalių sportininkų, norėtųsi daugiau pabendrauti. Bet puikiai sutariame su čia esančiais kitomis sporto šakomis užsiimančiais lietuviais“, – pasakojo sportininkė.

Pirmadienį startavusiai kitai Lietuvos slidininkei R. Žemaitytei Europos jaunimo žiemos olimpinis festivalis – pirmosios tarptautinės varžybos. 7,5 km distanciją klasikiniu stiliumi ji įveikė per 28 min. 36, 2 sek. ir užėmė 62 vietą.

„Kadangi tai pirmos mano tarptautinės varžybos, jaudinausi. Bet šia patirtimi džiaugiuosi, tikrai smagu dalyvauti varžybose užsienyje: kita šalis, kiti varžovai, jeigu dar sniegas būtų kietesnis – būtų pasaka“, – kalbėjo slidininkė, prasitarusi, kad prieš varžybas jautėsi peršalusi.

Pažįstami varžovai

Vaikinų varžybose 10 km lenktynėse startavo Kasparas Misiūnas ir Ernestas Tretjakovas. Pastarasis distanciją įveikė per 28 min. 13,5 sek. ir užėmė 72 vietą. Varžybas laimėjo suomis Niko Anttola, finišą pasiekęs per 21 min. 8,7 sek.

„Po pirmojo rato kojos nusėdo, varikliukas užgeso ir nepavyko palaikyti aukšto tempo. Bet buvo smagu išbandyti jėgas su savo amžiaus varžovais. Tai galimybė patikrinti save, kaip esu pasiruošęs. Varžovai buvo pažįstami, su latviais, ukrainiečiais, ispanais dažnai stovyklose susitinkame“, – sakė E. Tretjakovas.

K. Misiūnas trasą įveikė per 32 min. 42 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 76 vietą. „Buvo labai sunku, nesitikėjau. Sniegas minkštas, todėl slidės labai sunkiai slydo. Man kietesnė trasa patinka“, – sakė jis.

Antradienį slidininkės varžysis 5 km lenktynėse klasikiniu stiliumi, ketvirtadienį laukia sprintas laisvuoju stiliumi. Vaikinai antradienį stos į 7,5 km lenktynes klasikiniu stiliumi, ketvirtadienį taip pat laukia sprintas laisvuoju stiliumi, o baigiamuoju festivalio akordu penktadienį slidininkams bus mišri estafetė 4×5 km klasikiniu ir laisvuoju stiliumi.