K. Verbliugevičius ir V. Makauskas slalomo milžino trasoje startavo paskutiniai, trylikti. Vadinamas velnio tuzinas Lietuvos duetui nebuvo sėkmingas. Lietuvos duetas pasirodymą baigė dar distancijos pradžioje, K. Verbliugevičiui suklydus ir kliudžius vartus.

„Pradžioje viskas gavosi gana gerai, pirmi pora posūkių praėjo gana sklandžiai. Trečiame ar ketvirtame posūkyje tikriausiai uždelsiau posūkio inicijavimą ir tiesiog išvažiavau per toli į šoną, užkabinau išorinius vartus. Pavėlavau į posūkį. Apmaudi klaida“, – situaciją komentavo K. Verbliugevičius.

K. Verbliugevičius buvo vienintelis visiškai nematantis slidininkas (B1 klasė) iš trylikos slalomo milžino rungties dalyvių. Finišo trečiadienį nepavyko pasiekti ir vienam sportininkui iš Australijos.

K. Verbliugevičius ir V. Makauskas pasirodymo planetos pirmenybėse Lilehameryje dar nebaigė ir tikisi atsigriebti penktadienį vyksiančiose slalomo rungties varžybose.

„Bandysime analizuoti, kas tiksliai atsitiko. Na, taip, apmaudu. Dėkojame visiems žiūrėjusiems ir mus palaikiusiems. Dar turime vieną startą. Dirbsime ir stengsimės, kad viskas būtų gerokai sklandžiau“, – optimizmo neprarado K. Verbliugevičiaus gidas ir treneris V. Makauskas.

Pasaulio čempionate debiutavusių lietuvių tikslas – patekti į žiemos paralimpines žaidynes, kuriose mūsų šalies atstovai dalyvavo vienintelį kartą 1994 m. Simboliška, kad žaidynės vyko Lilehameryje.

Lietuvos paralimpinis komitetas pateikė paraišką vardiniam kvietimui į 2022 m. Pekino žiemos žaidynes. Atsakymo dėl K. Verbliugevičiaus iš Tarptautinio paralimpinio komiteto laukiama vasario mėnesį.

„Žinoma, gaila, kad Karoliui ir Vyteniui pirmas startas nesusiklostė, tačiau dar bus ir antras bandymas. Didžiuojamės sportininkais, nes žinome, kaip atkakliai jie dirba nepaisant to, jog pastarieji metai jiems nebuvo lengvi dėl daugybės atšauktų startų. Tikime jais ir palaikome, kaip ir visa Lietuva“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Slalomo rungtyje K. Verbliugevičius ir V. Makauskas penktadienį startuos 11 val. Lietuvos laiku.