Tiek Lietuva, tiek Slovakija čempionatą pradėjo nesėkmėmis: lietuviai ketvirtadienį 27:29 nusileido Rusijai, o šeimininkai 25:35 nepasipriešino Norvegijai. Šeštadienį abiem komandom reikėjo tik pergalės, nes pralaimėjus viltys patekti į kitą varžybų etapą sumenktų iki teorinių.

Prieš rungtynes paaiškėjo, kad rinktinei negalės padėti Povilas Babarskas, pirmosiose turnyro rungtynėse su rusais patyręs peties traumą. TV „Grosswallstadt“ (Vokietija) klubo atstovas buvo svarbi figūra lietuvių gynyboje, kuriai trūksta ir dėl traumos čempionatą praleidžiančio pagrindinio ramsčio Jono Truchanovičiaus.

Lietuvos rinktinei ir vėl koją pakišo prastas pirmasis kėlinys, per kurį lietuviai pelnė vos 8 įvarčius, o varžovai pasižymėjo 15 kartų.

Antrame kėlinyje reikalai puolime buvo daug geresni, tačiau prie lietuvių vartų nesikuklino ir slovakai. Kelis kartus Lietuvos rankininkams buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 3 įvarčių, tačiau pakeisti rungtynių eigos ir išsiveržti į priekį šeimininkai svečiams neleido.

Paskutinėmis minutėmis apsikeitę pašalinimais ir raudonomis kortelėmis slovakai iškovojo pergalę - pirmąją per visą dalyvavimų Europos rankinio čempionatuose istoriją.

Lietuvos rinktinės gretose rezultatyviausias buvo 8 įvarčius pelnęs Aidenas Malašinskas, 5 pridėjo Gerdas Babarskas, 3 - Benas Petreikis. Po 2 kartus pasižymėjo Mindaugas Urbonas, Karolis Antanavičius ir Mindaugas Dumčius, po 1 - Valdas Drabavičius, Skirmantas Plėta ir Gabrielius Žanas Virbauskas.

Slovakijos rinktinėje pasižymėjo 7 įvarčius pelnęs Tomas Urbanas, 6 kartus pasižymėjo Patrikas Hruščakas, po 3 - Oliveris Rabekas, Jakubas Prokopas, Martinas Potiska, Lukas Pechy ir Dominikas Kalafutas.

Kitas rungtynes F grupėje Lietuvos rinktinė žais pirmadienį su Norvegija.

Netikėtas Rusijos antausis norvegams 23:22 kitose šeštadienio grupės rungtynėse lietuviams dar palieka matematinių galimybių pasiekti antrą etapą.

Norint jomis pasinaudoti, paskutiniame ture reikės bent 8 įvarčių skirtumu įveikti Norvegiją bei laukti slovakų nesėkmės prieš rusus.

Rungtynių eiga:

Pirmoji rungtynių ataka pasibaigė tiksliu Slovakijos rankininkų metimu, o lietuviams tuo pačiu atsakomojoje atakoje atsakyti nepavyko.

Sužaidus kiek daugiau nei 4 minutes Lietuvos rinktinės įvarčių sąskaitą atidaro Aidena Malašinskas (1:2).

Kamuolį prie savų vartų perėmęs ir į ataką pabėgęs Gerdas Babarskas pelnė antrą lietuvių įvartį, tačiau slovakai tuoj pat atsakė trimis pataikymais (2:5).

Sužaidus 10 min. pirmame kėlinyje komandos keičiasi įvarčiais (3:6).

Įpusėjus kėliniui lietuviai apsigina ir Gabrielius Verbauskas puikiu metimu mažina atsilikimą - 5:8.

18 min. puikus Lietuvos vartininko Luko Gurskio žaidimo epizodas. Atrėmęs varžovo smūgį jaunasis vartininkas švysteli kamuolį per visą aikštelę ir pelno nuostabų įvartį (7:9)!

Slovakai atsako net keturiais rezultatyviais išpuoliais ir didina savo persvarą iki rekordinės - 7:13.

24 min. nesėkmingą lietuvių atkarpą tolimu tiksliu metimu nutraukia Karolis Antanavičius (8:13). Netrukus progą pasižymėti turi ir A. Malašinskas, bet Slovakijos rinktinės vartininkas atremia lietuvių lyderio metimą nuo 7 metrų žymos.

29 min. Lietuvos rankininkai nerealizuoja dar vieno 7 metrų baudinio, o slovakai didina persvarą iki 7 įvarčių (8:15).

Pirmas kėlinys baigiasi dar viena nerezultatyvia ataka, tad rezultatas lieka nepakitęs - 8:15.

Antras kėlinys prasidėjo rezultatyviomis abiejų komandų atakomis, o po K.Antanavičiaus tikslaus šūvio rezultatas - 11:17.

40 min. A. Malašinskas pagaliau realizuoja 7 metrų baudinį, netrukus įvartį pelno G. Babarskas ir skirtumas - 5 įvarčiai (16:21).

42 min. G. Babarskas po dar vieno puikaus A. Malašinsko perdavimo kursto intrigą (17:21).

Slovakai vėl didina atotrūkį, bet A. Malašinskas dviem metimais nuo 7 metrų žymos sumažina atsilikimą (19:23).

48 min. Benas Petreikis galingu metimu dar labiau sumažina atsilikimą (20:23).

Visgi, peržengti trijų įvarčių barjero lietuviams niekaip nepavyksta. O kelias rezultatyvias atakas surengę slovakai didina savo pranašumą - 22:27.

56 min. vėl žybteli A. Malašinskas, bet laikas tirpsta, o atsilikimas - nemažėja (23:28). Viltis pakeisti rungtynių eigą dar labiau mažina netikslus A. Malašinsko metimas nuo 7 metrų žymos.

Baigiantis rungtynėms Lietuvos rankininkai strigo klampioje slovakų gynyboje ir galiausiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą - 26:31.