26-erių panevėžietis 200 m plaukimo laisvu stiliumi finale distanciją įveikė per 1 min. 41,73 sek. ir užėmė trečią vietą.

Nugalėjo Sunwoo Hwangas iš Pietų Korėjos (1 min. 41,60 sek.), antras buvo Rusijos plaukimo federacijos atstovas Aleksandras Ščiogoliovas (1 min. 41,63 sek.).

Tris prizininkus skyrė vos 0,13 sek., o arčiausiai medalininkų pakylos liko tituluotas britas Duncanas Scottas (1 min. 42,27 sek.).

Atrankos varžybose greičiausiai plaukęs brazilas Fernando Schefferis galingai pradėjo ir finalą, po 150 m dar laikėsi antras, bet paskutinėje atkarpoje neišlaikė tempo ir nusmuko į septintą vietą (1 min. 42,69 sek.).

D. Rapšys startavo lėčiau, įpusėjus nuotoliui plaukė šeštas, tačiau pagreitį įgavo antroje distancijos dalyje, kurioje aplenkė tris varžovus.

Lietuvis buvo vyriausias tarp 8 finalo dalyvių. Nei 18-metis nugalėtojas, nei metais vyresnis naujasis planetos vicečempionas iki šiol stambiausių varžybų individualiose rungtyse pasižymėję nebuvo.

Finalo rezultatai

Praėjusiame planetos čempionate, prieš trejus metus vykusiame Kinijoje, D. Rapšys šiame nuotolyje iškovojo sidabrą.

D. Rapšiui priklausantis 200 m plaukimo laisvu stiliumi Lietuvos – o kartu ir pasaulio pirmenybių – rekordas yra 1 min. 40,85 sek.

Rytinėse atrankos varžybose Lietuvos rinktinės lyderis finišavo per 1 min. 42,82 sek. ir tarp 69 konkurentų užėmė šeštą poziciją.

Išvakarėse dvigubai ilgesnėje distancijoje D. Rapšys iškovojo sidabro medalį.

Pasaulio pirmenybėse, kurios tęsis iki gruodžio 21 d., jis dar dalyvaus estafečių plaukimuose.

2018-aisiais Kinijoje lietuviai surinko tris apdovanojimus: D. Rapšys pelnė auksą ir sidabrą, Rūta Meilutytė pridėjo dar vieną sidabrinį medalį. Valstybių įskaitoje Lietuva tuomet buvo 11-a.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)