Pasaulio čempionu 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje tapo austras Felixas Auboeckas. Jis distanciją įveikė per 3 min. 35,9 sek. Bronzos medalį laimėjo šveicaras Antonio Djakovičius (3:36:83).

Tai pirmasis pasaulio plaukimo čempionate Abu Dabyje išdalintas medalių komplektas.

26-erių D. Rapšys ir aštuntoje vietoje likęs britas Maxas Litchfieldas buvo vyriausi šio finalo dalyviai. Čempionu tapusiam austrui – 24-eri, o bronzą iškovojusiam šveicarui – 19 metų.

Prieš trejus metus vykusiame analogiškame pasaulio čempionate trumpajame baseine Kinijoje D. Rapšys toje pačioje distancijoje tapo nugalėtoju. Tuomet jis distanciją įveikė per 3 min. 34,01 sek.

Primename, kad Danui priklausantis Lietuvos rekordas yra 3 min. 33,20 sek.

Ketvirtadienio pavakarę moterų 50 m plaukimo krūtine pusfinalyje dalyvavo 19-metė vilnietė Kotryna Teterevkova.

Lietuvos atstovė antrajame pusfinalio plaukime užėmė šeštąją vietą (30,19 sek., asmeninis rekordas), tarp visų šešiolikos pusfinalio dalyvių liko 12-a ir į finalą nepateko.

Pažymėtina, kad pusfinalyje dėl taisyklių pažeidimo buvo diskvalicikuota viena iš varžybų favoričių ir ryte atrankoje greičiausiai plaukusi 33-ejų jamaikietė Alia Atkinson. Finalai vyks penktadienio vakarą.

Ketvirtadienį prasidėjusiame pasaulio čempionate D. Rapšys pirmasis iš lietuvių prasibrovė į finalą. 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje jis užfiksavo 3 min. 39,38 sek. rezultatą ir bendroje įskaitoje tarp 63 dalyvių buvo šeštas.

Andrius Šidlauskas vyrų 100 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje ketvirtadienio rytą buvo 21-as. Savajame plaukime 24-erių panevėžietis finišavo septintas (58,33 sek.). Vietą pusfinalyje garantavo 58,11 sek. rezultatas.

Lietuviai taip pat turėtų varžytis ir komandinėse estafetėse 4 x 50 m l. stiliumi, 4 x 50 m kompl. būdu ir 4 x 100 m kompl. būdu. Varžybos truks šešias dienas ir tęsis iki pat antradienio.

Praėjusiame pasaulio čempionate Kinijoje Lietuvai atstovavo septyni sportininkai. Tąkart pasaulio čempionu 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje tapo D. Rapšys, sidabro medalius pelnė Rūta Meilutytė (50 m krūtine) ir D. Rapšys (200 m l. stiliumi).

Pasaulio plaukimo čempionais trumpajame baseine yra tapę trys mūsų šalies sportininkai – be jau minėto D. Rapšio, čempiono titulą taip pat turi S. Bilis, triskart čempione yra tapusi ir R. Meilutytė.

Kol šalies nacionalinė rinktinė varžosi pasaulio čempionate, Lietuvos uostamiestyje Klaipėdoje ketvirtadienį prasidėjo Lietuvos plaukimo čempionatas. Į varžybas čia sugrįžo ir Londono olimpinė čempionė Rūta Meilutytė. Gruodžio 16-18 dienomis trumpajame 25 m baseine sportininkai varžysis dėl šalies čempionų titulų.