Lietuvis nuotolį įveikė per 3:39.38 min. Atrankoje tempą diktavo austras Felixas Auboeckas – 3:37.91 min.

Į finalą pateko 8-i greičiausi plaukikai. Jo pradžia ketvirtadienį – 16 val. Lietuvos laiku.

Antroji iš lietuvių į kitą čempionato etapą moterų 50 m plaukimo krūtine atrankoje žengė Kotryna Teterevkova. 19-metė vilnietė savo atrankos plaukime finišavo aštunta (30,41 sek.), o bendroje įskaitoje užėmė 15 vietą ir pateko į vakare vyksiantį pusfinalį.

Ryte pati greičiausia buvo Jamaikos atstovė Alia Atkinson (29,55 sek.).

Iš viso atrankoje startavo 64 sportininkės. Moterų 50 m plaukimo krūtine pusfinaliai prasidės 16.21 val. Lietuvos laiku.

100 m krūtine atrankoje startavęs Andrius Šidlauskas distanciją įveikė per 58,33 sek. ir, užėmęs 21-ą vietą, į rungties pusfinalį nepateko.

Vietą pusfinalyje garantavo 58,11 sek. rezultatas. Atrankoje greičiausias tarp 63 dalyvių buvo olandas Arno Kamminga (56,19 sek.).

***

Ištaigingoje „Etihad“ arenoje, kur laikinai šiam čempionatui įrengtas varžybinis ir apšilimo baseinai, iš viso varžysis penki Lietuvos sportininkai.

Mūsų šaliai be D. Rapšio ir K. Teterevkovos dar atstovaus Andrius Šidlauskas, Simonas Bilis ir Deividas Margevičius.

D. Rapšys čempionate plauks 200 ir 400 m l. stiliumi, A. Šidlauskas ir K. Teterevkova – 50, 100 ir 200 m krūtine, S. Bilis – 50 ir 100 m l. stiliumi, o D. Margevičius – 50 ir 100 m peteliške.

Lietuviai taip pat turėtų varžytis ir komandinėse estafetėse 4 x 50 m l. stiliumi, 4 x 50 m kompl. būdu ir 4 x 100 m kompl. būdu.

Varžybos truks šešias dienas ir tęsis iki pat antradienio.