Pirmieji savo sugebėjimus demonstravo katos rungties varžybų dalyviai. Tarp jų sublizgėjo Klaipėdos „Okinavos“ (vadovė – Diana Mačiūtė) auklėtiniai, užėmę net 5 prizines vietas.

Jaunučių (iki 16 metų) amžiaus grupėje čempionu tapo Nikas Kvasys, finale pranokęs savo klubo draugą Tautvydą Rutę. Tarp jaunių (iki 18 metų) aukso medaliu džiaugėsi okinavietis Enrikas Puceta, o jaunimo (iki 20 metų) kategorijoje šio klubo atstovai Rūta Vaicekauskaitė ir Matas Sasnauskas tapo vicečempionais.

„Visi buvome labai motyvuoti, užsivedę, per karantiną išsiilgę gyvų varžybų, – puikius savo auklėtinių rezultatus komentavo D. Mačiūtė. – Ruošėmės kasdien, visi kartu dirbome labai daug, neabejojau, kad bus 3 medaliai. Bet kad iškovosime 2 aukso ir 3 sidabro medalius – nesitikėjau. Viršijome lūkesčius, o Nikas dieną vainikavo laimėdamas bronzą dar ir kumitė varžybose.“

Dar 3 bronzinius apdovanojimus (visus – jaunių amžiaus grupėje) katos rungtyje į Lietuvos rinktinės sąskaitą atnešė Greta Intaitė (Žemaitijos regiono „Shodan“), Neila Danilevičiūtė (Kauno „Kariai“) ir Dominykas Riauba („Shodan“).

Kumitė rungtyje šeštadienį stipriausius aiškinosi tik jaunučiai. Čia Europos čempionių titulus pelnė dvi Lietuvos merginos – svorio 50-55kg svorio kategorijoje nugalėjo Dorota Širma (Vilniaus „Ippon“), o 60-65kg kategorijoje – Kamilė Vrubliauskaitė (Vilniaus „Budora“).

D. Širma čempionato ketvirtfinalyje nugalėjo vengrę Eniko Csaplovics, pusfinalyje – lenkę Kingą Rabiej, o finale – kitą Lenkijos atstovę Michaliną Jablonską.

K. Vrubliauskaitei savo kelyje į viršūnę teko įveikti 4 varžoves: ukrainietę Solomiją Kriukovą, vengrę Leną Bognar, bulgarę Martiną Benderovą ir rumunę Smarą Talmacean.

Trys Lietuvos kovotojai – Martinas Kumpis (50-55kg; „Shodan“), Danielis Gončarovas (60-65kg; „Ippon“) ir Aronas Valašinas (+75kg; „Shodan“) – pateko į finalus, bet juose turėjo pripažinti varžovų pranašumą ir džiaugėsi vicečempionų titulais.

Be to, pusfinaliuose suklupo ir bronzos medaliais buvo apdovanoti Marija Malinina (50-55kg; „Ippon“), Viktorija Gulianova (55-60Kg; „Shodan“), Gita Valančiūtė (+65kg; „Shodan“), Vakaris Balkus (-50kg; Kauno „Fudoshin“), katos čempionas N. Kvasys (60-65kg; „Okinava“), Aušvydas Špokauskas (65-70kg; „Shodan“), Titas Špėgis (70-75kg; „Shodan“) ir Dovydas Bielinskas (+75kg; Kauno „Osu“).

Po pirmosios varžybų dienos komandinėje įskaitoje Lietuvos rinktinė (4 aukso medaliai, 6 – sidabro ir 11 – bronzos) užima antrąją vietą. Pirmauja Lenkijos karatistai (5/2/8), o treti žengia ukrainiečiai (3/5/5). Medalius pirmadienį taip pat pelnė Vengrijos, Sakartvelo, Bulgarijos, Rumunijos, Ispanijos ir Švedijos sportininkai.

Sekmadienį Europos čempionato kumitė rungtyje dėl apdovanojimų kovos jaunių ir jaunimo amžiaus grupių sportininkai.