200 m krūtine distancijos lemiamame plaukime 19-metė vilnietė finišavo per 2 min. 20,94 sek. ir užėmė septintąją vietą tarp aštuonių dalyvių.

Auksas ir sidabras atiteko šeimininkėms Rusijos plaukikėms. 16-metė Jevgenija Čikunova (2 min., 16,88 sek.) finišavo pirma, o 25-erių Marija Temnikova (2 min. 18,45 sek.) antra. Bronza atiteko 26-erių italei Francescai Fangio (2 min. 19,69 sek.).

Pažymėtina, kad antrajame takelyje plaukusi K. Teterevkova jau trečią kartą šioje distancijoje pagerino Lietuvos rekordą, kuris nuo vakar priklausė jai pačiai.

Šios rungties atrankoje ir pusfinalyje trenerio Michailo Romanovskio auklėtinė Lietuvos rekordus du kartus gerino jau vakar. Atrankoje ketvirtadienio rytą Kotryna finišavo per (2 min. 22,21 sek.) ir pagerino 2017-ųjų Rūtos Meilutytės pasiekimą, o ketvirtadienio vakarą pusfinalyje pranoko savo pačios rytinį pasirodymą – 2 min. 21,05 sek.

Primename, kad trečiadienį 100 m plaukimo krūtine finale K. Teterevkova su itale Arianna Castiglioni pasidalijo 5-ąją vietą (1 min. 4,75 sek.).

Vilnietė šeštadienį dar dalyvaus 50 m plaukimo krūtine varžybose.

Vyrų 200 m plaukimo krūtine pirmajame pusfinalyje dalyvavęs Aleksas Savickas finišavo septintas (2 min. 7,62 sek.). Jam nedaug trūko iki ryte pasiekto asmeninio rekordo (2 min. 7,47 sek.). Jauniausias tarp visų pusfinalio dalyvių A. Savickas galutinėje rikiuotėje užėmė 14 vietą.

LIKĘS TVARKARAŠTIS

Lapkričio 6 diena

• 09:00 | 50 m krūtine (atranka) – Aleksas Savickas,
• 09:36 | 50 m krūtine (atranka) – Kotryna Teterevkova
• 09:44 | 100 m l. stiliumi (atranka) – Tomas Navikonis, Jokūbas Keblys

Šiame Europos čempionate dalyvauja apie 390 plaukikų iš 41 šalies, tačiau daugumos jų komandos nėra pačios stipriausios sudėties. Kazanėje neišvysime Jungtinės Karalystės sportininkų – britai nusprendė visai praleisti šias varžybas.

Nemažai pajėgiausių Senojo žemyno sportininkų ruošiasi artėjančiam pasaulio plaukimo čempionatui, kuris vyks gruodžio mėnesį Abu Dabyje, ar ketina dalyvauti atkrintamosiose ISL varžybose, kurių startas jau kitą savaitę.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad praėjusiame čempionate Glazge, Jungtinėje Karalystėje, mūsų šaliai atstovavo šeši sportininkai. Tąkart finaluose plaukė Simonas Bilis (5 vieta – 50 m l. stiliumi, 7 vieta – 100 m l. stiliumi) ir Danas Rapšys, iškovojęs du aukso medalius 200 ir 400 m plaukimo l. stiliumi rungtyse.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)