Pirmasis iš lietuvių šįryt Kazanėje startavo Tomas Navikonis. Lietuvos plaukikas vyrų 200 m laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje tarp 43 dalyvių užėmė 25 vietą.

Lietuvis savajame plaukime finišavo šeštas per 1 min. 46,82 sek., o iki patekimo į pusfinalį jam pritrūko 0,63 sek. Asmeninis T. Navikonio karjeros rekordas yra 1 min. 46,72 sek.

Greičiausiai rytinėse varžybose plaukė rusas Ivanas Girevas (1 min. 42,77 sek.).

Šeštadienį T. Navikonio lauks startas vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje.

Į Europos čempionato pusfinalį šį rytą pateko Aleksas Savickas.

Lietuvis dalyvavo vyrų 200 m plaukimo krūtine atrankoje, kurioje savo asmeninį rekordą pagerino net 2,42 sek. ir užėmė 18 vietą, o pritaikius šalims tenkančias kvotas, buvo 16-as. Savajame plaukime A. Savickas finišavo šeštas (2 min. 7,47 sek.).

Geriausią rezultatą ryte parodė rusas Michailas Dorinovas (2 min. 2,88 sek.).

Vyrų 200 m plaukimo krūtine pusfinaliai prasidės 18.57 val. Prieš jį 18.36 val. vyks ir analogiškos moterų rungties finalas, kuriame plauks Kotryna Teterevkova.

• 09:44 | 100 m l. stiliumi (atranka) – Tomas Navikonis, Jokūbas Keblys

Šiame Europos čempionate dalyvauja apie 390 plaukikų iš 41 šalies, tačiau daugumos jų komandos nėra pačios stipriausios sudėties. Kazanėje neišvysime Jungtinės Karalystės sportininkų – britai nusprendė visai praleisti šias varžybas.

Nemažai pajėgiausių Senojo žemyno sportininkų ruošiasi artėjančiam pasaulio plaukimo čempionatui, kuris vyks gruodžio mėnesį Abu Dabyje, ar ketina dalyvauti atkrintamosiose ISL varžybose, kurių startas jau kitą savaitę.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad praėjusiame čempionate Glazge, Jungtinėje Karalystėje, mūsų šaliai atstovavo šeši sportininkai. Tąkart finaluose plaukė Simonas Bilis (5 vieta – 50 m l. stiliumi, 7 vieta – 100 m l. stiliumi) ir Danas Rapšys, iškovojęs du aukso medalius 200 ir 400 m plaukimo l. stiliumi rungtyse.